Mali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Mali Vizesi Başvuru İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Mali Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Mali dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Letonya Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu (2023)

Mali Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Mali vizesi nasıl alınır?

Konsoloslukların belirlediği vize türüne göre değişkenlik gösteren evrakların eksiksiz ve hatasız bir şekilde toparlanarak yetkili mercilere sunulması gerekmektedir.

Mali vizesiz gidilir mi?

Yalnızca diplomatik pasaporta sahip olan kişiler ülkeye 90 gün ile sınırlı olarak vizesiz bir şekilde girebilmektedir.

Mali ziyareti gerçekleştirmek isteyen hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Mali Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Sadece diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için Mali Vizesinden muaftırlar.

Mali Vizesi başvuruları Mali Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvuru sırasında vatandaşların bizzat Ankara Konsolosluğunda bulunmaları gerekir. Mali Vizesi başvurusu için evrak hazırlıkları, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonları, randevu alımı gibi konularda Vize Randevu Ofisinden yardım almak için iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Mali Vize Kategorileri

 • Mali Turistik Vize
 • Mali Ticari Vize
 • Mali Transit Vize
 • Mali Öğrenci Vizesi
 • Mali Aile Birleşimi Vizesi
 • Mali Çalışma İzni Vizesi

Seyahat amacınıza göre gereken evrak listesine ulaşmak ve evrak hazırlığı konusunda hızlı ve güvenilir vize takibi talebi için bizimle iletişime geçiniz.

Mali Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Dönüşten 6 ay daha geçerliliği olan pasaport
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel çekilmiş, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Davet Mektubu: Varsa vize evraklarına eklenmelidir.
 • Banka Hesap Dökümü: Mali vizesi için başvuran kişinin banka hesap hareketleri dökümü son 3 aya ait en az 4000 ₺ bakiyeli, banka yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalı olmalıdır.
 • Ticari Başvurular İçin Dilekçe: Şirket yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçe de Mali seyahati hakkında açıklama ve seyahat tarihi hakkında bilgiler İngilizce olarak yazılmalı kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Turistik Başvurular İçin Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılacak olan dilekçe İngilizce olarak yazılmalı izinli olduğu tarihler belirtilmelidir.
 • Şirkete İlişkin Evraklar: Ticari sicil gazetesi fotokopisi, Noter onaylı İmza sirküleri fotokopisi, vergi levhası fotokopisi.
 • Aşı Kartı: Sarı Humma aşısının yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Otel ve Uçak Biletleri ya da dökümanları.
Mali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Mali Vizesi: Randevu ve Başvuru

Mali Vizesi sonuçları ortalama 7/10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi konular göz önünde bulundurulmalı ve başvuruların 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Mali Ticari Vizesi

Mali seyahati ticari amaçlı olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda gereken evraklar içinde en önemlisi Ticari Davetiye temin etmektir. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan oturum izni sahibi yabancı kişiler de başvurularını Büyükelçiliği’ne yapabilirler.

Mali Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Yeni alınmış pasaport
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel çekilmiş, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Davet Mektubu: Varsa vize evraklarına eklenmelidir.
 • Banka Hesap Dökümü: Banka hesap hareketleri son 3 aya ait en az 4000 ₺ bakiyeli, banka yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalı olmalıdır.
 • Ticari Başvurular İçin Dilekçe: Şirket yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçe de seyahat hakkında açıklama ve seyahat tarihi hakkında bilgiler İngilizce olarak yazılmalı kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Şirkete Ait Evraklar: Ticari sicil gazetesi fotokopisi, İmza sirküleri fotokopisi, vergi levhası fotokopisi.
 • Aşı Kartı: Sarı Humma aşısının yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Otel ve Uçak Biletleri ya da dökümanları.

Mali Hakkında Önemli Bilgiler

Afrika ülkelerinde çokça görülen sarı humma, sıtma, tifo gibi hastalıklar için seyahate çıkmadan önce Vatandaşlarımızın aşı yaptırmaları gerekmektedir. Seyahat sağlığı hakkında bilgi almak için Sağlık Bakanlığını arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Seyahat esnasında aşı kartlarınızı yanınızdan ayırmayınız.

Mali Konsolosluğu| Mali Vize Randevusu

Mali vize randevu işlemlerine gerek duyulmadan, doğrudan konsolosluğun mesai saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz başvurular sayesinde vizelerinizi alabilirsiniz.

Ancak hangi belgelerle başvuracağınıza dair bir fikriniz veya bilginiz yoksa Vize Ofisi aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz başvuruların sonuçlarına daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Mali ülkesine vize başvurularını hangi seyahat amaçlarına göre ve ne çeşit belgelerle gerçekleştireceğinizin yanıtını almak için 0850 227 72 05 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka güncel olması gereken evraklarınızın fotokopileri kabul edilse dahi yanınızda asıllarını bulundurmanızı tavsiye etmekteyiz. Gerekli evraklardan elde edebildiğinizi e-devlet üzerinden barkodlu bir şekilde almanız halinde değerlendirmelerin olumlu olacağını görebilirsiniz.

Herhangi bir hatanın olması durumunda hızlı bir şekilde tespit ederek sizleri büyük zararlardan ve stresten kurtaracak olan görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Mali Vize Başvuru Evrakları

 1. Konsolosluğun vize işlemleri alanından başvurularınızı gerçekleştirebilmek için danışmanlık hizmetlerini sitelerimiz üzerinden alabilirsiniz.
 2. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde Mali vize başvuru çeşitlerinden olan ticari veya turistik amaçlı gezilerinizde ihtiyacınız olan evrakların hazırlanmasını talep etmek üzere [email protected] adreslerimize mail gönderebilirsiniz.
 3. Kapıda vize uygulamasıyla ülkeye giriş esnasında başvurularınızı yapabileceğiniz Mali ülkesi için Türkiye’den tamamlayabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 4. Türkiye’de Mali Dış Temsilcilikleri tarafından sürdüreceğiniz bu işlemlerde ofislerimizden alacağınız yardımlar sayesinde, diplomatik pasaport sahibi dışındaki pasaportlarınızla işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamamıza olanak verebilirsiniz.

Mali Vize Başvurularının Sonuçlanması Hakkında

 • Seyahat amaçlarınızı destekleyecek olan evraklarla başvurularınızı yapmanız halinde sonuçları gecikmeyecek şekilde alabilirsiniz. Gerekli desteklerin sağlanması için bizlere ulaşan ziyaretçilerimizin sorularını yanıtlamaktayız.
 • Seyahat bitiminizin ardından Türkiye’ye geri dönüş yapacağınıza dair belgeleri, evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir. Kanıtlayıcı belgelerle başvurularınızı hatasız ve eksiksiz bir şekilde yapabilmeniz için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Evraklarınızda seyahat amaçlarınızın net bir şekilde ifade edilmemesi durumunda konsolosluğun görüşme talebi istemesi çeşitli aksaklıklara neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve vize reddi ihtimalinin güçlü olmaması için bizleri aramanızı tavsiye ediyoruz.
 • Firmalarımız tarafından yürütülen danışmanlık hizmetleri sayesinde geçerli pasaportlarınızla ve tam olarak sunacağımız evraklarınızla Mali seyahatlerinizin süresinde herhangi bir problemle karşılaşmayacağınızı belirtmekteyiz.
 • Standart evrakların güncel listesinden ve tüm değişikliklerden haberdar olabileceğiniz en pratik yollardan birisi bizlerle ortak çalışmalar içerisinde olmanızdır.

Mali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021) Video;

Mali Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×