Mali Vize

Mali vize prosedürleri pasaport sınıflarına bağlı olarak ayrı ayrı ele alınır. İlk etapta merak edenlere muafiyet açıklanır. Sadece Diplomatik Pasaport hamili vatandaşlara ilişkin 90 gün kadar vize muafiyetine yer verilir.

Umumi, Hususi ve Hizmet pasaportlarına sahip olanlar ise Mali vize için müracaat etmek zorundadır. Bu aşamada kısa süreli ya da uzun vadeli vize türlerine değinilir. Ticari, turistik ve çalışma gibi ayrı vize türleri ele alınır.

Mali vize başvurulara dair yetkili merkezlere de hakim olmak gerekir. Bu anlamda Mali Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluk üzerinden randevu almanız gerekir. Randevu sistemine ve de belgelere dair merak ettiklerinizi de Vize Randevu üzerinden netlik kazandırabilirsiniz.

Başvurularda gerekli olan belgelerin başında pasaport gelir ve en az 6 ay kadar geçerliliğinin bulunması istenir. Bunun ardından standart belgeler arasında biyometrik fotoğraflar da yerini almıştır.

Mevcut davet mektuplarından banka hesap dökümüne kadar birkaç belgenin üzerinde durulur. İş yeri yazısı ile güncel şirket evrakları ise ticari vize talepleriniz üzerine değerlendirmeye alınır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×