Makedonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Makedonya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Makedonya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Madagaskar Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Makedonya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Makedonya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Makedonya turkiye vize var mi?

Makedonya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı 90 güne kadar vizeden muaftır ancak seyahatte pasaport süresinin en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Makedonya vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Türkiye ve Schengen ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları 90 günlük seyahatlerinde vizesiz giriş imkânına sahiptir.

Üsküp için pasaport gerekli mi?

Üsküp’e gitmek isteyen diplomatik, umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaftır.

Makedonya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hususi, diplomatik, hizmet, umuma mahsus pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Makedonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Makedonya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Eğitim, çalışma ve aile ziyareti amacıyla Makedonya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Makedonya vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu nedenle Vize talebinde bulunacak kişilerin davetiye temin etme şartı bulunmaktadır.

Aile ziyareti için gönderilen davetiye de davetçinin bilgileri ve imzası bulunmalı, ticari amaçlı gönderilen davetiye ise şirket tarafından gönderilmeli ve şirket hakkında bilgilerin yanında başvuranın hangi işi yapacağı ve ne kadar maaş alacağı hakkında da bilgiler bulunmalıdır.

Öğrenci Olarak Makedonya’da eğitim almak isteyen kişilerin ise Makedonya Öğrenci Vizesi’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Makedonya Vizesi incelemeleri ortalama 21 gün sürmektedir.

Öğrenci Vizesi İçin Gereken Belgeler

 • Öğrenci Belgesi: Mevcut okulundan alınabilir.
 • Vize Talep Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Eğitim aldığı süre zarfında geçerli olan
 • Sabıka Kaydı: Emniyet Müdürlüğünden.
 • Pasaport: Seyahat sonrası geçerliliği olan 10 yıldan eski olmayan.
 • Muvafakatname:18 yaşından küçükler için anne baba tarafından imzalı noter onaylı.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Eğitim Planı
 • Dil Bilgisi Belgesi
 • İkametgah Belgesi
 • Form 2

Ülkeye Girişlerde Beyan Edilmesi Gereken Evraklar

 • Ülkeye girişte yeterli miktarda paranızın olduğunu beyan etmelisiniz.Otel rezervasyonu biletlerinizin yanında olması ve girişte beyan etmeniz gerekmektedir. Seyahat rotası ve amaçlarına uygun belgenizin yanınızda bulundurulması gerekmektedir. En önemlilerden bir tanesi ise uçak dönüş biletleri ve varsa davetiyenin girişlerde yanınızda bulunması ve beyan edilmesidir.
 • Pasaportların yıpranık eski ve geçerliliğinin bulmaması halinde Makedonya’ya girişiniz kabul edilmeyecektir. Makedonya girişinde üzerinizde bulunması gereken meblağ 10 bin € üzerinde olduğunda bunu akredite ettirmeniz gerekir. Girişlerde ve çıkışta 10 bin € ve üzeri bulunan paralar açıklaması ve kaydı yapılmadığı takdirde el konulmaktadır. Paranıza el konulduğu gibi aynı zamanda para cezası da ödemek zorunda kalırsınız.
 • 50 € ve üzerinde maddi değeri bulunan eşyalarınız var ise beyan edilmelidir. Kişinin üzerinde bulunan belli miktar değerdeki ziynet eşyası sorun teşkil etmez fakat kutu, çanta gibi eşyaların içinde bulunan ziynetlerin tanıtılması beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Makedonya’ya girişlerde silah, uyuşturucu tarzı şeylerin sokulması yasaktır ve bitki ve hayvan getirmek isteyen kişilerin sertifika ya da lisans bulundurmaları gerekir. Sağlık sigortası önem taşımaktadır çünkü başınıza gelebilecek rahatsızlık, hastalık ve kaza gibi durumlar ve hatta ölüm gibi sonuçlanan vakalar da masrafların karşılanması açısından çok önemlidir.
 • Makedonya’ya karayolu ile seyahat etmek isteyen kişilerin kendi araçları ile yapacağı seyahatler için Schengen Transit Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Çünkü geçiş yapacağınız güzergah Bulgaristandır ve Bulgaristan Avrupa Birliği üyesidir. Transit vize size 20 gün süre ile verilecektir. Daha kısa yolla ve Transit Vize kullanmadan Makedonya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın uçak seferlerini kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Vize Randevu Ofisi Makedonya Seyahatinde Size Nasıl Yardımcı Olur?

Makedonya seyahati için vatandaşlarımızın sınır geçişlerinde beyan etmeleri gereken sağlık sigortası işlemleri, otel ve uçak rezervasyonları işlemlerini Vize Randevu Ofisi olarak kısa sürede yerine getirerek sizin sadece seyahatinize odaklanmanız için yardımcı oluyoruz.

Ayrıca 90 günü aşan seyahatler, çalışma, aile ziyareti, oturum, ticari faaliyetler gibi seyahat amaçlarınızda incelik isteyen vize hazırlıklıklarında sorunsuz ve doğru vize takibinizi gerçekleştiriyoruz.

Vize Randevu Ofisinden yardım almak kafa karıştıran hazırlık sürecinden sorunsuz yararlanmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Makedonya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Makedonya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Makedonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Makedonya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×