Ağrı Vize Merkezi

Ağrı Vize Başvurusu

Ağrı vize merkezi faaliyetlerimizi Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak ilçelerinde kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Ağrı vize merkezi müşteri temsilcilerine 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarından ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ağrı vize başvurusu nasıl yapılır; yurt dışına seyahat amaçlı vize başvurusu yapıldığında; umuma mahsus, hizmet ve diplomatik pasaportlar baz alınır. Vize başvurusu sürecinin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için, gidilecek ülkelerin konsolosluklarının belirlediği evrakların tamamlanması gerekir.

Vize randevusu başvurusu yapılırken;

Vize randevusu gerçekleştirilirken, hangi tür vize alınacağı belirlenmelidir. Çalışma vizesi, öğrenci vizesi, transit vizeler, turistik vize gibi birçok vize türü bulunur. Bu vize türlerine göre hazırlanacak belgeler de değişkenlik gösterir

Vize randevusu evrakları;

  • Pasaport: Pasaportun en az 6 aylık geçerliliği olmalıdır.
  • Başvuru evrakları: Çalışma durumu, emeklilik durumunda hazırlanacak belgeler, ev hanımları için gerekli belgeler, öğrenci olmasına göre eklenecek belgeler
  • Parmak izi: İlk defa vize alacak kişilerden parmak izi alınır. Bunun için kişinin şahsen kuruma gitmesi gerekir. Parmak izi 5 yıl süreyle sistemde kalır.
  • Fotoğraf: 3.5×4.5 cm ebatlarında, beyaz arka fonlu ve tüm yüz hatlarının belli olduğu, herhangi bir makyaj olmadan ya da şapka gibi aksesuarlar bulunmadan son 3 aylık biyometrik fotoğraf olmalıdır.
  • Çalışan kişiler için; şirket evrakları, çalışma maaş bordrosu, hesap dökümü, ticaret sicil gazetesi fotokopisi gibi belgeler olmalıdır.
  • Başvuru formu: Vize başvuru formu; bazı ülkelerde elle, bazı ülkelerde online şekilde kabul edilir.
  • Vize talep dilekçesi. Seyahat edilecek ülkenin başkonsolosluğuna ya da elçiliğine hitaben yazılan dilekçede; seyahat planı, gidiş-dönüş tarihleri, seyahat edilecek şehir, gidiş amacının ne olduğu açık ve net şekilde belirtilmeli, tüm bu bilgiler, başvuru sahibinin kendi el yazısıyla yazılmış olmalıdır.
  • Rezervasyon ve seyahat belgeleri: Yurtdışına çıkacak kişilerin vize randevusu için hazırlaması gereken evraklar içinde otel rezervasyonları ve gidiş-dönüş bilet belgelerinin hazırlanmış olması gerekir.
  • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat tarihinden 1 gün önce başlayan ve seyahatin sona ermesinden 1 gün önce bitmesi gereken, en az 30bin Euro teminatlı sağlık sigortası poliçesi olmalıdır.
Ağrı Vize Merkezi
Ağrı Vize Merkezi

Bunun yanında tam vukuatlı nüfus örneği ve ikametgâh belgesi de vize başvurusu evrakları içinde olmalıdır. 18 yaşın altındaki çocuklar için ise anne ve babanın imzaladığı ve noter onaylı olan muvafakatname gereklidir.

Ağrı vize merkezimize başvurarak, deneyimli ve konusunda uzman ekibimiz ile tüm vize randevusu sürecinizi doğru ve hızlı şekilde başlatabilirsiniz.

Ağrı Vize Merkezi Vize Başvurusunu Başkası Yapabilir mi?

Ağrı vize merkezimize başvuru yaparak, vize başvuru sürecinizin daha sorunsuz ve prosedürlere uygun şekilde yürümesini sağlarsınız. Vize başvurusu sürecinde birçok kişi, başvuruların başkası tarafından yapılıp yapılamadığını merak edebilir.

Uzun süreli vize başvuruları;

Oturum vizeleri, çalışma vizesi gibi uzun uzun süreli vize başvuruları, konsolosluk ya da büyükelçilikleri şahsen başvuru şeklinde gerçekleştirilir.

Kısa süreli vize başvuruları;

Ticari vizeler, turistik vizeler, transit vizeler, aile ziyareti için vizeler Ağrı vize ofisi üzerinden gerçekleştirilebilir. Uzman çalışanlarımız; belgelerin hazırlanması, eksiklerin kontrol edilmesi, vize başvurusu sürecinin takip edilmesi ve vizenin onaylanması sonrası vizeyi ilgili kişiye ulaştırma gibi işlemleri profesyonel şekilde gerçekleştirir.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ağrı vize başvurusu yapan kişiler, vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağını merak edebilir. Normal koşullar baz alındığında bir vize başvurusunun tamamlanması, 5 gündür.

Farklı ülke vatandaşları için vize işlemlerinin sonuçlanması ise, ortalama 15 günü bulur. Başvuru sonucu ile ilgili süre Başkonsolosluğa bağlıdır. Başkonsolosluğun yoğun iş temposu, bayram tatilleri gibi birçok süreç, vize başvuru sonuçlarını etkiler.

Ağrı vize merkezi olarak, yurtdışına çıkacak vatandaşlarımızın; seyahatlerinden en az 10 iş günü öncesinde başvuruda bulunmalarını tavsiye ederiz. Böylece işlemlerin daha rahat ve sorunsuz şekilde gerçekleşmesi sağlanmış olur.

Schengen Vizesi Nasıl Uzatabilirim?

Schengen vizesi; Avrupa Birliği ülkelerine serbest seyahat etmek için alınan vizedir. Schengen vizesi ile turistik ya da iş amaçlı olarak en fazla 90 gün kullanımı vardır. Ağrı vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecek vize işlemleriniz, rahat ve sorunsuz şekilde yapılır.

Schengen vizesi uzatma gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak yeniden Schengen vizesi almak için başvuru yapılabilir. Bunun için Ağrı vize merkezimiz aracılığıyla, Schengen vizenizin uzatılması için; ofisimizle iletişime geçerek güncel belgeleri isteyebilir ve başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

İngiltere vizeleri hakkında bilgi almak için İngiltere vizesi >>> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi-2/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ağrı Vize Merkezi Video;

AğrıAğrı Vize BaşvurusuDiyadin Vize BaşvurusuDoğubayazıt Vize BaşvurusuEleşkirt Vize BaşvurusuHamur Vize BaşvurusuPatnos Vize BaşvurusuTaşlıçay Vize BaşvurusuTutak Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×