Diyadin Vize Başvurusu

Diyadin vize başvurusu için gerekli olan birtakım şartları taşımak lazım. Form, dilekçenin yanı sıra istenilen standart belgelerin temin edilmesi gerektiğini de hemen hatırlatmak gerekiyor. Merkezimizden bu anlamda anında bilgi alabilirsiniz.

Diyadin vize başvurusu yapılması aşamasında dikkat çeken işlemlerden birisi konsolosluğun sunmuş olduğu formun doldurulmasıdır. Bunun tamamlanmasıyla beraber dilekçenizi de yazmalı ve vermelisiniz.

Başvuru merkezlerinin olması sayesinde konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan istenen tüm işlemler buradan yapılır. Bu yüzden randevu talep edilmesi sürecin en dikkat çekici parçalarından birisidir. Biyometrik kayıtlar buradan sunulacaktır.

Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Hangi bankaya aktarımın olacağı da bellidir. Aracı kurum desteği alındığı zaman bunlarla uğraşmak zorunda kalmadan, işlemlerin tamamlanması oldukça basittir.

Diyadin vize başvurusu çerçevesinde unutulmaması gereken ve çok önemli olan evrak talebi de karşımıza çıkıyor. Cüzdan fotokopisi, nüfus kayıt örneği, pasaport ve bunun sureti, eskiden alınmış vizeler, 2 adet resim, dilekçe, form, seyahat masraflarının nasıl ödeneceğini gösteren hesap döküm özeti, sağlık sigortası ve rezervasyon belgeleri istenir.

  • Ağrı Vize Merkezi

    Ağrı Vize Merkezi

    Ağrı vize merkezi faaliyetlerimizi Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak ilçelerinde kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Ağrı vize merkezi müşteri temsilcilerine…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×