Doğubayazıt Vize Başvurusu

Doğubayazıt vize başvurusu çok kolay olmasının yanı sıra her zaman dikkatli bir biçimde tamamlanmak zorundadır. Tam anlamıyla yetki sahibi aracı kurumumuz üzerinden bu zor olmayan süreci hemen başlatmanız noktasında en ufak bir engel dahi yoktur.

Doğubayazıt vize başvurusu yapmak için form doldurmak bu sürecin en dikkat çekici işlemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Benzer mantık üzerinden konsolosluğa hitap eden dilekçenin yazılması da gerekmekte. Bunlar ilk işlemlerdir.

Başvuru yaparken randevu alınması, biyometrik birtakım işlemlerin sorunsuz bir biçimde tamamlanması adına çok büyük öneme sahiptir. Bundan kasıt ise parmak izinin ilgili yerde verilmesidir. Bu bilgiler özel olarak belli bir süre saklanır.

Vizelerin tümünde ödemesi gereken bir bedel söz konusudur. Buna vize harcı adı verilmektedir. Türk Lirası üzerinden yapılması kolaydır. Dekontun alınmasının sonrasında bunun başvuru dosyasının içine koyulması gerekiyor.

Doğubayazıt vize başvurusu sürecinde evrakların edinilmesi ve bunların tamamlanmasının ardından artık konsolosluk yapılan bu işlemleri kontrol ederek, belgeleri incelemeye başlar. Çok zaman geçmeden vize de hazır hale gelir.

  • Ağrı Vize Merkezi

    Ağrı Vize Merkezi

    Ağrı vize merkezi faaliyetlerimizi Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak ilçelerinde kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Ağrı vize merkezi müşteri temsilcilerine…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×