Adıyaman Vize Başvurusu

Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik, Tut ilçelerinde Adıyaman vize merkezi faaliyetlerimiz, kesintisiz olarak devam etmektedir. Adıyaman vize başvurusu için vize ofisimize 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaralarından ve [email protected] e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri Nasıl Hızlandırılır?

Adıyaman vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; vize başvurusu işlemleri büyükelçilikler, konsolosluklar ve başvuru merkezlerinden alınır. Ancak büyükelçilik ve konsolosluklardaki iş yoğunluğu, vize işlem sürelerini uzatır.

Vize başvurusu yaparken;

Vize başvuruları, normal şartlarda başvuru işleminin tamamlanmasıyla birlikte 5 iş günü içinde sonuçlanmaya başlar. Vize işlemlerinin tamamlanması süresi, ortalama 15 günü bulur. Başvuru sonucuyla ilgili tüm karar ve vizenin verilmesi süresi ise tamamıyla Başkonsolosluğa aittir.

Başkonsolosluk durumu;

Başkonsolosluğun vize onayı sürecinde, yoğunluk durumu da süreleri etkiler. Özellikle bayram tatilleri baz alınarak ve bu tatiller öncesinde, vize işlemi sürelerinin uzama ihtimali oldukça yüksektir.

Vize işlemlerini hızlandırmanın en kolay yollarından bir tanesi Adıyaman vize merkeziyle iletişime geçmektir. Vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakların hazırlanması, fotokopi ve diğer belgelerin toparlanması, danışmanlığımız sayesinde en kısa sürede hazırlanarak, adınıza vize başvurusu daha erken şekilde gerçekleştirilir.

Adıyaman Vize Merkezi
Adıyaman Vize Merkezi

Vize İçin Muvakafatname Nasıl Alınır?

Adıyaman vize başvurusu yapılırken, bazı durumlarda muvafakatname istenir. Muvafakatname; noterden temin edilen bir izin belgesi olurken; alınacak belgenin noter huzurunda doldurularak imzalanması kuralı vardır. Yani bir başkası sizin adınıza muvafakatname alamaz.

  • 18 yaşından küçük çocuklarda vize başvurusu için muvafakatname gerekir.
  • 18 yaş altı çocukların ebeveynleri tarafından noter onaylı muvafakatname olması gerekir.
  • Hem annenin hem de babanın, muvakafatnamede imzası olması gerekir.

Muvafakatnamenin amacı; 18 yaş altı çocukların seyahat etmesinde sakınca olmadığı anlamına gelir. Bunun yanında belgede; seyahat masraflarını kimin karşılayacağı, çocukla seyahat edecek kişilerin olup olmadığı, seyahat amacının belirlenmesi gerekir.

Adıyaman vize merkezine geldiğinizde; vize işlemlerinizle ilgili tüm evrakların tamamlanması ve eksik belgenin kalmaması için, uzmanlarımız gerekli her türlü çalışmayı yapar. Vize işlemi takip belgesi sayesinde; hizmetimizden yararlanan kişinin ad ve soyadı, açık adresi, seyahat gidiş dönüş tarihleri, vize türü, evrak kontrol listesi gibi evraklar bulunur. Böylece vize işlemlerinin takip etmek çok daha kolaylaşır.

Adıyaman Vize Merkezi-Vize Çıktığı Nasıl Anlaşılır?

Adıyaman vize merkezi olarak vize başvuru sürecini en iyi şekilde geçirmeniz için hizmet veriyoruz. Adıyaman vize merkezine geldiğinizde; tüm vize başvuru işlemlerinizin belge takibini yaparken; işlemlerin doğru ve prosedüre uygun şekilde ilerlemesi için çalışırız.

Vize başvurusu kadar, vizenin onaylanıp onaylanmadığı da önemli konuların başında gelmektedir. Seyahat edecek kişiler, vizelerinin çıkıp çıkmadığını 2 şekilde öğrenebilir.

E-Pasaport ile vize onayı öğrenme

E-pasaport başvurusunu randevulu olarak yapan kişilerin başvuru sonuçları, kişilere e-posta yoluyla gönderilir. E-pasaport başvurusunu randevusuz olarak gerçekleştiren kişiler ise 0216 44430 20 numaralı e-pasaport çağrı merkezini aramalıdır.

T.C Kimlik Numarası ile vize onayı öğrenme

Vize başvurusu yapan kişiler T.C. kimlik numarası ve başvuru referans numarasını kullanarak, online şekilde vize başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirler.

Vize Olmayan Ülkelere Nasıl Gidilir?

Türk vatandaşları, bazı ülkelere giderken, vize şartı olmadığı için, kolaylıkla yurtdışına çıkabilmektedir. Bazı ülkelerin Türkiye ile vize muafiyeti anlaşması olduğu için, Türk vatandaşlarından bu ülkelere girişte vize almalarına gerek yoktur.

Adıyaman vize merkezi olarak, vize olmayan ülkelere giderken, bazı noktalara dikkat etmeniz konusunda tavsiyelerimize uymanız, vizesiz gideceğiniz ülkelerde oldukça işinize yarayacaktır.

  • Görevliye göstereceğiniz pasaportun bitiş tarihi 6 aydan fazla olmalıdır. Eğer sürekli yurtdışına giriş çıkış yapıyorsanız, 10 yıllık bir pasaport sizin için idealdir.
  • Seyahat gidiş-dönüş biletlerinin çıktısı ve gidilecek ülkedeki konaklama ihtiyacınızı nerede karşılayacağınızın çıktıları yanınızda olmalıdır.
  • Balkan ülkelerine ya da Ukrayna gibi ülkelere girişte pasaport gösterme kalkmış olsa da Asya ülkeleri için, dikkatli doldurulması gereken bir form bulunur. Bu formun doğru şekilde doldurulması ve konaklama bilgilerinin yine bu formda bulunması gerekir.

Sadece pasaportunuzla ve vize olmadan gidebileceğiniz ülkeler arasında; Sırbistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Barbados, Fas, Güney Kore, İran, Japonya, Katar, Kazakistan, Karadağ, Arjantin, Ermenistan gibi ülkeler bulunur.

Adıyaman vize ofisi olarak, tüm vize başvuru işlem süreçlerinin doğru ve eksiksiz şekilde gerçekleşmesi için profesyonel hizmet sunarak, yurtdışına çıkacak kişilerin rahat ve sorunsuz vize alarak, yolculuk etmesini sağlıyoruz.

Hollanda Oturma izni hakkında bilgi almak için >>> vizerandevu.com/hollanda-oturma-izni/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Adıyaman Vize Başvurusu Video;

AdıyamanAdıyaman Vize BaşvurusuBesni Vize BaşvurusuÇelikhan Vize BaşvurusuGerger Vize BaşvurusuGölbaşı Vize BaşvurusuKâhta Vize BaşvurusuSamsat Vize BaşvurusuSincik Vize BaşvurusuTut Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×