Sincik Vize Başvurusu

Sincik vize başvurusu her zaman internet üzerinden başlatılır. Schengen vizesinin yanı sıra diğer farklı vize türlerini alabilmek için size sunulan evrak listesindeki belgeleri tamamlamanız lazım. Başvuru merkezlerinden süreç tamamlanır.

Konsolosluğa giderek Sincik vize başvurusu yapma süreci artık geride kalmış olduğundan daha farklı bir sistem mevcuttur. Önce randevu almalısınız. Bununla beraber doldurulacak olan bir form vardır. Dilekçeyi de yazmak gerekiyor.

İlgili işlemler bittikten sonra size temin edilmesi gereken evrakların listesi çok ivedi bir biçimde verilir. Buna göre pasaportun olması şarttır ve geçerlilik zaman diliminin minimum 3 ay olması bir kuraldır. 2 adet de biyometrik resim çektirilmesi lazım.

Bunun haricinde Sincik vize başvurusu için taahhütname, form, dilekçe, nüfus cüzdanının sureti, vukuatlı olması kaydıyla nüfus kayıt örneği, gerek dönüş gerekse gidiş uçak bileti, bankadan temin edilecek hesap döküm özeti olmak zorundadır.

Tamamlanmasının ardından başvuru merkezinden parmaklarınızın izini özel bir cihaza hemen vermelisiniz. Paranın ödenmesi ve belgelerin sunulması sonrasında süreç de sona ermiş olur.

  • Adıyaman Vize Merkezi

    Adıyaman Vize Başvurusu

    Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik, Tut ilçelerinde Adıyaman vize merkezi faaliyetlerimiz, kesintisiz olarak devam etmektedir. Adıyaman vize başvurusu…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×