Nijer Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Nijer Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Nijer Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Nepal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Nijer dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Nijer Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Nijer Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Nijer Vizesi: Randevu ve Başvuru

Türkiye ve Nijer arasında 8 Ocak 2013’te yapılan vize muafiyet anlaşması ile Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için vizeden muaf tutulmuşlardır. Umuma mahsus, hizmet, hususi pasaport sahipleri ise Nijer Vizesi almaları gerekmektedir.

Nijer vizesi nasıl alınır?

Kapıda vize uygulaması olmadığından dolayı Nijer Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşların diplomatik temsilciliklere vize için başvuru yapması gerekmektedir.

Nijer vize istiyor mu?

Nijer bordo, gri ve yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarından vize istemektedir, siyah pasaportlar için 90 gün vize muafiyeti vardır.

Nijer Vize Başvurusu

Nijer Vize başvurusu yapmanın ilk yolu başvuru formunu doldurmaktan geçmektedir. Form tükenmez kalem ile Büyük harf kullanarak Türkçe ya da Fransızca dilinde okunaklı şekilde doldurulmalıdır. Form Konsolosluğun sizi tanımasındaki en büyük adımdır ve sizinle ilgili tüm bilgileri içermektedir.

Formda sorulan sorular kimlik bilgileri, seyahat amacı, pasaportunuza ait bilgiler, seyahat tarihi ile ilgili bilgiler yer alır ve doğru şekilde şüpheye yer bırakmayacak şekilde doldurulması gerekir. Formu doldurduktan sonra fotoğrafınızı forma yapıştırmanız ve imzalamanız gerekir.

Vermiş olduğunuz bilgilerin sunacağınız orjinal evraklara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Evraklarla uyumluluğu bulunmayan, eksik ya da yanlış cevap verilmiş olan formlar neticesinde Vize başvurunuz inceleme sonrasında olumsuz yanıtlanacaktır.

Nijer Vizesi İçin Gereken Genel Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan.
 • İş yeri yazısı: Çalışan ya da işveren olduğunuz farketmeksizin seyahate çıkmanız için iş yerinden gereken izin belgesi niteliğindeki iş yeri yazısı işyerinde izinli olduğunuz günler ve seyahat amacı belirten yazı şirketin antetli kağıdına, İngilizce olarak,şirket yetkilisi tarafından yazılmalı, şirkete ait kaşe ve yetkili imzası olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Her iki yüzü okunaklı olacak şekilde fotokopisi çekilmelidir.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartının fotokopisi vize evraklarına eklenmeli orjinal kart seyahat boyunuzda yanınızda olmalıdır.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ait banka hareketlerini gösteren, en az 5000 ₺ bakiyeli hesap dökümü banka yetkilisi tarafından imzalanmalı ve banka kaşesi ve imza sirkülü olmalıdır.
 • Hotel Confirmations Belgesi: Hotelin kağıdına ıslak imza ve kaşeli olarak bulunmalıdır. Otel rezervasyon belgesi değildir kaşeli ve imzalı olmalıdır. Online olarak temin edebilirsiniz.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf güncel çekilmiş olmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Otel ve uçak gidiş-dönüş biletleri ya da dökümanları.
 • Vize Talep Dilekçesi: Seyahat amacı ve seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağına dair Nijer Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.

Nijer Ticari Vizede Davetiye Zorunluluğu

Nijer’de ticari amaçlı seyahat edip ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Nijer’deki şirket ya da firmadan temin edecekleri Davetiye Mektubu evrakların arasında olmalıdır. Davetiye şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve davet eden şirket ve yetkili hakkında bilgiler ve davet edilen hakkında şahsi bilgiler, yapacağı iş ile alakalı bilgiler, alacağı maaş gibi bilgilere yer verilmelidir. Şirkete ait kaşe ve yetkiliye ait imza unutulmamalıdır.

Nijer Vizesi Ücretleri Vizenin türüne göre belirlenmektedir. Ticari-Turistik, Tek Girişli-Çok Girişli, Kısa Süreli-Uzun Süreli gibi özelliklere göre vize ücretiniz belirlenecektir. Ücretler hakkında bilgi almak için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçebilir durumunuza uygun vize türünü ve ücretlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca seyahat sağlık sigortası, vize evraklarının hazırlığı, evrak tanıtımı, uçak ve otel rezervasyonu gibi işlemlerinizi tek noktadan gerçekleştirebilirsiniz.

Evraklarda sorun olmadığı ve her şey yolunda gittiği varsayıldığında vizeler 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Yinede Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri öngörülerek vize başvurunuzu 15 gün öncesinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Nijer Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Nijer seyahati öncesi mutlaka Sağlık Bakanlığını arayarak seyahat sağlığı hakkında bilgi alınız.
 • Nijere gitmeden önce yapılması gereken aşılar sarı humma, menenjit, palio, sıtma aşı ve tedavileri olmaktadır. Nijer’de bulunan hastaneler sağlık sistemi ve techizat yeterli olmadığından soğuk algınlığı ve sıtma gibi hastalıklar sadece havaalanında bulunan Magori PolyClinique hastanesinde tedavi edilmektedir.
 • Nijer’de FCFA yerel parası yanında Dolar, Euro’da kullanılmaktadır. Nijer’de Niamey dışına yapılacak yolculuklar için mutlaka yetkili makamlara bilgi verilmeli ve gece karayolu ile seyahat edilmesi önerilmemektedir. Ayrıca güvensiz bölgelerde çöl kısımlarında dolaşılmamalıdır.
 • Ticari amaçlı Nijer’de bulunan vatandaşların Büyükelçiliğimiz ile iletişimde olmaları avukat ya da bir danışman olmadan faaliyetlerini yürütmemeleri konusunda uyarmak isteriz.

Nijer Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nijer Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Nijer Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Nijer Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×