Nepal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Nepal Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Nepal Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Mozambik Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Nepal dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Nepal Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Nepal Vize Ücreti

Nepal vize ücretleri 15 günlük, 30 günlük ve 90 günlük tek girişli ya da çok girişli olarak değişmektedir dolar üzerinden belirlenen ücret ödendikten sonra başvuru başlar.

Nepal Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nepal vize başvurusu vize danışmanlık firmaları aracılığı ile gerçekleşir aynı zamanda gerekli olan evraklar hazırlanarak sınırda kapı vizesi uygulamasından yararlanılır.

Nepal seyahati düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport ayırt etmeksizin (umuma mahsus, hususi, hizmet, diplomatik) vize başvurusu yapmak zorundadır. Başvurular İstanbul Nepal Fahri Konsolosluğu’na yapılır. Nepal Fahri Konsolosluğu bölge ayrımı yapmadan tüm başvuruları kabul etmektedir. Başvurular için bizzat gidilmesine gerek olmadığı için Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Nepal seyahatine çıkmak isteyen vatandaşlarımız Nepal Kapıda Vize Uygulamasından yararlanabilirler. Ortalama 30 € ödeyerek ve gereken evrakları beyan ederek vize alabilirsiniz. Oluşabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurarak Nepal Vizesini Türkiye’den almanızı tavsiye ederiz.

Başvurular Randevu sistemi ile yapılmaktadır ve Nepal Konsolosluğu başvuruları hafta içi 09:00-12:00 arasında kabul etmektedir.

Nepal Kapı Vizesi almak için sizden sayfalarca evrak istenmez. Sadece yanınızda fotoğraf ve para bulundurmanız yeterlidir.

Nepal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Nepal Vizesi: Randevu ve Başvuru

15 gün-25 $, 30 gün-40 $, 100 gün-100 $ ödeyerek Nepal Kapı vizesi alabilirsiniz. İstenen fotoğraflarda herhangi bir nitelik aranmıyor ve vesikalık bir resim işinizi görebiliyor. Kapı vizesinde unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ülkeye gruplar halinde gelen turist kafilelerinin havalimanında kapı vizesi almak için sıraya girmeleri nedeni ile ortalama 3 saat kadar sırada bekleyecek olmanızdır. 7 saat kadar süren uçak yolculuğu sonrasında 3 saatte kapıda vize almak için uğraşmak istemezseniz Vize Randevu Temsilcilerimiz size vize alımı konusunda yardımcı olacaklardır.

Nepal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle Türkiye’den Nepal’e seyahat düzenlemek isteyen vatandaşlarımızın seyahat amacına karar vermeleri gerekmektedir. Seyahat amacına karar verdikten size uygun vize başvurusu için Online Başvuru Formunu doldurmanız gerekir. Formu isterseniz çıktı alarak İngilizce olarak tükenmez kalemle, isterseniz bilgisayar ortamında doldurarak çıktısını alabilirsiniz.
  • Başvuru formu doldurulduktan sonra vize ücreti ödemesi yapılarak hazırlanan evraklar Nepal Konsolosluğuna gönderilir ve randevu için başvuru yapılır. Randevu işlemi Konsolosluğa giderek parmak izi işlemi gerçekleştirmek ve mülakata katılmakla olur.
  • Daha sonra başvuru sonucu beklenir. Başvurular ortalama 2-3 gün içinde sonuçlanır. Ancak Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi konular göz önünde bulundurulmalı ve başvurular en az 15 gün önce yapılmalıdır.
  • Reşit olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için turistik seyahatlerde bizzat vize başvurusu yapılması gerekmez. Başvurular anne ve baba tarafından başvuru formu doldurularak yapılır ve imzalanır.
  • Ek zaman gerektiren, birden fazla evrağın hazırlanması için bir çok noktaya gidilmesi gereken vize hazırlık sürecini dilediğiniz takdirde sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Vize Randevu Ofisi temsilcileri sizinle yapacakları görüşmeden sonra durumunuza ve seyahat amacına uygun vize hazırlığı ve vize başvurusunu gerçekleştirecektir. Siz sadece sizin için alınan randevu gününde Konsolosluğa gidip mülakata girecek ve parmak izi vereceksiniz.
  • Vize Randevu Ofisi vize başvurusu, randevu alımı, evrak tanıtımı, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak rezervasyonu işlemleri için hizmet vermektedir. Güvenle ve en hızlı şekilde hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Nepal ve Hindistan Turları İçin Nepal-Hindistan Vizesi

Nepal ve Hindistan Tur Gezileri için birbirlerine yakın oluşları nedeniyle ülkemiz vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Doğası, Dini inançları, değerleri, ibadethaneleri, tapınakları, meşhur Buda Heykelleri ile ilgi çeken ülkeye Hindistan’dan başlayarak Nepal’de son bulan ortalama 12 bölge gezilmektedir.

Sizlerde Hindistan-Nepal Turlarına katılarak oldukça eğlenceli ve keşif dolu bu turlara katılmak isterseniz Hindistan ve Nepal vize başvuruları için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Nepal Seyahati Hakkında

Nepal’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın yolculuk öncesinde Sağlık Bakanlığı’mızı arayarak seyahat sağlığı hakkında ayrıntılı bilgi almalarını ve gereken aşı ve tedavilerini yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu aşılar grip, tetanos,sarı humma, sıtma, difteri, çocuk felci, kabakulak, kızamık, boğmaca olabilmektedir.

Nepal Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nepal Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Nepal Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Nepal Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×