Malezya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Malezya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Malezya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Maldivler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Malezya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Malezya turist kabul ediyor mu?

Bordo pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Malezya turistik amaçlı giriş vizesi ücretsiz olarak verilmektedir.

Malezya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Malezya Türk tarafından sadece bordo pasaportlu vatandaşlar için vize talep etmektedir diğer vatandaşlar 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Malezya gitmek için ne gerekli?

Gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra Malezya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları havayolu ile ulaşım sağlamalıdır.

Malezya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Malezya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport türü ayırt etmeksizin 30 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.Ancak ülkeye girişlerde bazı evraklar beyan etmeniz gerekir.

Malezya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Malezya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Bu evraklar 10 yıldan eski olmayan, deforme olmamış ve en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar, konaklama yapacağınız otele ait dökümanlar ve giriş-çıkış uçak biletleriniz olmaktadır.

Bunun yanında ülkemiz dışına çıkan yolcularımızın her durumda ihtiyaç duyabilecekleri seyahat sağlık sigortalarını yaptırmaları ve sınır görevlilerine beyan etmelerinde fayda olacaktır.

Malezya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi

  • Malezya’ya aile, akraba, arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının seyahate çıkmadan önce Malezya’da bulunan tanıdıklarından gönderilen Davetiye Mektubunu yanlarında bulundurmalarında fayda olacaktır.
  • 30 günü aşan seyahatler için Vatandaşlarımızın vize başvurularını Malezya Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir. Büyükelçiliğe yapılacak olan vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklarda dikkatli olunması gerekir.
  • Vize Talep Dilekçesinde seyahat amacınızı, seyahat tarihlerini, seyahat masraflarını ne şekilde karşılayacağınızı ve ikamet edeceğiniz adres hakkında ki bilgileri yazmanız gerekir.
  • Vize Başvuru Formunda bulunan sorulara doğru şekilde cevap vermek vizenizin olumlu sonuçlanması adına etkili olmaktadır. Vereceğiniz cevapların beyan edeceğiniz diğer evraklara uyumlu olmasına ve başvuru formunu eksiksiz ve hatasız doldurmaya özen göstermelisiniz.
  • Pasaportlarınızın geçerliliğinin bulunması, deforme olmaması, 10 yıldan eski olmaması gereklidir.
  • Malezya’ya aile bireyleriniz ile seyahat etmeyi planlıyorsanız aile bireyleri için de tek tek vize başvurusu yapılmalı ve seyahat masraflarını ne şekilde karşılayacağınızı gelir belgeleri ve banka hesap dökümleri ile kanıtlamanız gerekmektedir.

Malezya Ticari Vize

  1. Malezya’ya ticari amaçla seyahat gerçekleştirmek ve 30 günden fazla ikamet edecek olan vatandaşların seyahat amaçlarını, yapacakları ticari girişimi, ve devamlılık süresi hakkında bilgileri beyan etmeleri gerekir.
  2. Ticari anlamda yapılacak Malezya seyahatinin masrafları Malezya’daki şirket tarafından mı yoksa Türkiye’deki şirket tarafından mı karşılanacak bunu davet mektubu ve dilekçelerle açıkça belirtmeniz gerekir.
  3. Malezya Vize Talep Dilekçesinde belirtilmesi gereken hususlar, şirkete ait antetli kağıda yazılan dilekçe de kişiye ait pozisyon hakkında bilgiler, seyahat tarihleri hakkında bilgiler, eğer yapılacaksa diğer ülke ziyaretleri hakkında bilgiler açıkça belirtilmelidir.

Malezya Hakkında Önemli Bilgiler

Malezya üzerinden Tayland’a karayolu ile geçiş yapmak isteyen kişilerin Güney Tayland’daki güvenlik yoğunluğu nedeniyle çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Öyleki karayolunu kullanmak mümkün olmayabilir.

Malezya Sabah bölgesi Doğu Sabah Güvenlik Bölgesi olarak bilinen bölgeye vatandaşlarımızın seyahat etmemeleri konusunda uyarmak isteriz.

Malezya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Malezya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Malezya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Malezya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×