Malezya Vize

Malezya vize başvurularına dair pasaportların en az 6 ay kadar geçerliliğinin bulunması istenir. Bunun yanı sıra boş sayfası bulunmalı ve bu boş sayfa üzerine vize işlenmelidir.

Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin turistik seyahatlerde talep ettiği vizeye ilişkin herhangi bir ücret ödemesi beklenmez. Malezya vize 90 gün süre ile ücretsiz olarak tahsis edilir.

Söz konusu diğer pasaport türlerine ise muafiyet ele alınır. Malezya vize için yeşil, gri ve de siyah pasaport hamili T.C. vatandaşlarından herhangi bir belge talep edilmez. 90 gün süre ile seyahatlere geçmelerine izin verilir.

Vize Randevu tüm bu pasaport prosedürlerine uygun olacak şekilde müracaat edilmesini sağlar. Aynı zamanda bordo pasaport sahiplerine hazırlamaları gereken belgelere dair yol gösterir.

Pasaport dışında seyahat belgeleri olarak otel ile uçak bileti rezervasyonları talep edilir. Söz konusu ticari vize olduğu zaman ise davetiyenin ibrazına geçmek gerekir. Aynı zamanda yeterli miktarda hesap bakiyesinin olup olmaması değerlendirilir. Bunun için banka hesap dökümünün de ibraz edilmesi beklenir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×