Maastricht Vize

Hollanda Maastricht Vize Başvurusu

Maastricht Hollanda’nın Limburg iline bağlı turistik bölgelerinden biridir. 1992 yılında Avrupa Birliğine katılmış, Schengen bölge anlaşmasıyla Maastricht vize seçenekleriyle yurtdışı seyahat prosedürüne uygunluk taşımıştır. Hollanda vize başvurusu için vize merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Maastricht İçin Vize Gerekli Mi?

Maastricht için vize gerekli mi; Türkiye’den 25 schengen anlaşmalı ülkeye vize ile gidilmektedir. Vize prosedürüne uygun başvuruların yapılması için en yakın Hollanda konsolosluğundan randevu alınmalıdır.

Maastricht İçin Vize Şartları

Türkiye’den Hollanda’ya gitmek için vize başvurularınızı gideceğiniz bölge üzerinden bildirmeniz gerekmektedir. Maastricht için vize şartları, vize dilekçesinin Fransızca, İngilizce veya Almanca yazılmasıdır.

Maastricht Turistik Vize

Maastricht turistik vize başvurusu yapmanız için D tipi vize veya C tipi vize başvuru seçeneklerini kullanmalısınız. Türkiye’den 90 günlük ve 180 günlük vize başvuru seçeneklerini kullanmanız için iş, eğitim, ziyaret, ticari ve kültürel gezi nedenlerini konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.

Maastricht Vize Başvurusu

Hollanda konsolosluğu üzerinden yapılacak Maastricht vize başvurusu için, Türkiye’den Hollanda’ya gitme nedeninizi açıklayan bir adet dilekçe ve bir adet form doldurmanız gerekmektedir. Maastricht vize işlemleriniz Limburg iline bağlı olarak ilerleyecektir.

Maastricht Vize Evrakları

Maastricht vize evrakları, konsolosluğa eksiksiz teslim edilmelidir. Vize başvurusu sırasında evrak listesini düzenlemek için vize merkezinden destek alabilirisiniz. Maastricht vize işlemleriniz için gerekli olan evraklar;

  • Tam vukuatlı nüfus kaydı
  • 3 ay geçerli gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport
  • 000 Euro sağlık sigortası teminatı
  • 3 aylık maaş ve hesap dokumanı
  • Aile, evlilik cüzdanı ve çocuk için gerekli belgeler.
  • Vize dilekçesi ve formu

Maastricht Vize Fiyatları/ Ücreti

Maastricht vize fiyatları, yurtdışına çıkarken konsolosluğa teslim edilecek vize harcına göre değişir. Maastricht vizesi için 60 Euro vize harcı ödenmelidir. Ekspres ücretlerde fiyat aralıkları değişebilir.

Maastricht Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Maastricht vizesi kaç günde çıkar; Konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 iş günü ile 10 iş günü içinde çıkmaktadır.

Maastricht Vizesi Nasıl Alınır?

Maastricht vizesi nasıl alınır; vize başvurusunu Hollanda konsolosluğu üzerinden yaparak, evraklarınızı eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Maastricht gitmek için vize türüne göre dilekçe hazırlanır.

Hollanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×