Leuven Vize

Belçika Leuven Vize Başvurusu

Belçika bilindiği üzere birtakım bölgelere ayrılmaktadır ve bunlardan biri de Flaman Bölgesi olmaktadır. Leuven ise Flaman Bölgesi’nin başkenti olarak bilinir. Leuven genelde pek çok turistin uğradığı bir yerdir. Bunun sebebi ise hem tarihi önemi olması hem de sakin bir bölge olmasıdır.

Leuven İçin Vize Gerekli Mi?

Leuven vize istemektedir. Bunun sebebi ise Belçika’nın vize istemesidir. Belçika vize istemektedir ve bu nedenle Leuven’e gidecekseniz eğer sebebinizi de belli ederek bir Belçika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Leuven vize işlemleri için ise bizlere danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Leuven İçin Vize Şartları

Leuven vize şartları belirlidir. Bu şartlar Belçika vize ve çeşitleri için de geçerlidir. Ancak şartlar genellikle vizelere göre değişim gösterir. Leuven’e tamamen turizm amacı ile gidecekseniz bunu vize dosyanızda muhakkak belirtmeniz gerekmektedir.

Leuven Turist Vizesi

Leuven bölgesine turist olarak gitmek için 90 günden kısa süreli turist vizesinden faydalanabilirsiniz. Bu vize sayesinde 90 güne kadar Leuven’de kalabilirsiniz.

Leuven Vize Başvurusu

Leuven bölgesine vize başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için Belçika konsolosluğuna başvurmanız gerekmektedir. Leuven’e gideceğinizi bu esnada belirtebilirsiniz. Bunu otel rezervasyonları ile belirtebilmek mümkündür.

Leuven Vize Evrakları

Leuven bölgesine gitmek için birtakım vize evrakları gerekir. Vize evraklarının başında kimlik fotokopisi, pasaport, adli sicil kaydı, çalışıyor iseniz bunun belgesi veya öğrenciyseniz öğrenci belgesi, aylık geliriniz, banka hesap dökümünüz, biyometrik fotoğraflar gibi pek çok belge istenir. Ancak bunlar daha çok her durumda istenen belgelerdir.

Leuven Vize Fiyatları / Ücreti

Leuven vize fiyatları 736 TL ile başlar ve uzun süreli vizelerde fiyat iki katına kadar çıkmaktadır.

Leuven Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Leuven vizesi ortalama olarak 1 haftadan sonra çıkmaktadır. 2 hafta içerisinde kısa süreli vizeler çıkarken 90 gün üstü vizeler 1 ay kadar sürebilmektedir. Bu nedenle en kısa zamanda başvuru yapılmalıdır.

Leuven Vizesi Nasıl Alınır?

Leuven vize işlemleri için konsolosluk ile irtibat halinde olunmalıdır. Bu aşamada gereken belgeler toparlanmalı ve ardından başvuru yapılmalıdır. Parmak izi de alınacaktır bu nedenle konsoloslukta bulunmak gerekmektedir.

Belçika Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×