Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022

Belçika Vize Gerekli Evraklar

Belçika Konsolosluklarına yapacağınız başvuru evraklarından başvuru formunu sizden Almanca, Fransızca, Felemenkçe ve İngilizce olarak doldurmanız istenmektedir.

Belçika Vize Reddi ve Çözümü (2022)

 1. Gerekli görüldüğünde mülakata çağrıldığınızda bu dillerde sizinle görüşme yapılacaktır. 18 yaş altındaki başvuru sahibi için anne-baba tarafından form imzalanmalıdır. Forma dahil edilmesi gereken evraklar 18 yaş altı için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisidir.
 2. Belçika Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Belçika vize veriyor mu?

90 güne kadar yapılacak olan ziyaretlerde siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının Belçika vizesi almasına gerek yoktur.

Belçika vize başvurusu nereye yapılır?

Belçika vize başvurusu Konsolosluğun vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılmaktadır.

Belçika vize işlemleri ne kadar sürer?

Belçika Konsolosluğu tarafından yapılan başvurular sonucu vize işlemleri ortalama 7 ile 15 iş günü aralığında sonuçlanmaktadır.

Ayrıca Belçika vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Belçika vizeleri için istenen evrakların Belçika’da resmi dil olarak kullanılan Fransızca, Almanca, İngilizce ve Felemenkçe olarak yazılması gerekmektedir. Türkçe başvurular kabul edilmemektedir.

Belçika büyükelçiliğinin güncel olarak belirlediği ve belirtilen sıralamaya göre hazırlanmasını istediği eksiksiz evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. >>>  vizerandevu.com/vize-basvurusu-gerekli-evraklar/

Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru
 • Belçika Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/belcika-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.
BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Aşağıda listelenen vize başvuru formlarını indirerek lütfen bizimle +90 (850) 308 22 13 numaradan bağlantı kurunuz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 1 – wordicon Türkçe Dilekçe Listesi
Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize için başvuru yapacaksanız Vize Rejim Tablosuna lütfen vize alacağınız ülke için göz atınız.
Önemli! Pasaportunuzda geçerlilik süreniz, seyahat süreniz dışında 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Belçika Vize Evrakları: Güncel Liste 2022 Video;

Belçika Vize

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Belçika vize evrakları diğer ülkelere göre çok daha kolay hazırlandı ayrıca sizler sayesinde direkt erişim sağladım ve tüm evrakları gördüm.

 2. Belçika vize reddi itiraz işlemini gerçekleştirdikten sonra yine de vizemiz onaylanmadı diyelim. Bu durumda belgeler ve pasaport bize geri gelecek mi yoksa belgeler atılacak mı acaba?

 3. Belçika vize için gerekli evraklar 2021 yılında değişim gösterdi mi yoksa geçen sene ile aynı mı?

 4. Belçika oturum izni almak istiyorum ancak bunun için doldurmam gereken ek evraklar bulunuyormuş. Bu durumda Belçika vizesi gerekli evraklar listesine en iyisi sizde dediler ve ben de sizin sayenizde ulaştım.

 5. Belçika vize evrakları hazırlanırken ilk olarak diğer belgelerden başlamak ve son olarak formu doldurmak gerekiyor. Bu sayede bilgileriniz çelişmez.

 6. Belçika vize şartları 2021 arasında vize evrakları için önemli bir kısım yok sanırım ancak bir değişiklik var ise güncellerseniz sevinirim.

 7. Belçika vizeleri ne zaman açılacak 2021 yılı için de 2020 yılında istenen belgeler mi istenecek acaba? Be ona göre güncelleyeceğim.

 8. Vize alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi ülkeye ve ne için vize aldığınız. Belçika vize de pek çok çeşide sahip ve bu nedenle buna göre evraklar toplamanız lazım.

 9. Belçika vize ücreti özellikle öğrenci iseniz uygundur. En azından bizim zamanımızda öyleydi. Bu sayede rahatlıkla gezebilirsiniz

 10. Sayenizde Belçika vize işlemlerimi hallettim ve bu nedenle başarılı çalışmanız için sizlere teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×