Hollanda Vize Ücretleri (2021)

Hollanda vizesine sahip olmak isteyen kişiler yaşadıkları ülkede bulunan Hollanda büyükelçiliğine, konsolosluğuna veya temsilciliklerine başvuru yapabilirler. Başvuru sahiplerinin vize alabilmeleri için kendilerinden istenen vize ücretlerini ödemesi ve ödediklerini belirten makbuzları başvuru esnasında sunmaları gerekir.

Başvuru sahiplerinin almak istedikleri vizeler için ödemeleri gereken ücretler ise vize türlerine bağlı olarak fiyatlandırılmıştır. Bu nedenle vize alacak olan kişilerin vize türlerine uygun ödemeyi yapmaları gerekir.

Vize başvurusunun işleme alınması için bu ödemenin mutlaka yapılması gerekir. Bazı ülkelerin vatandaşlarında 6 yaşından küçük olan çocuklar için ödemelerine gerek olmaz. Bunun dışında Hollanda vize başvurusu yapan kişiler vize alma hakkı elde edemediklerinde ödedikleri ücreti geri alamayacaklarını bilmelidir.

Güncel Hollanda Vizesi Ücretleri (Schengen Vizesi)

Güncel Hollanda Vizesi Ücretleri (Schengen Vizesi)

Hollanda için alınabilecek vize çeşitleri arasında Schengen vizesi bulunur. Hollanda Schengen vizesine sahip olmak isteyenlerinde vize için gerekli görülen ücreti ödemeleri gerekir. Vize ücreti tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan ücrettir ancak kur farkından dolayı ücretlerde değişiklik olabilmektedir.

Güncel Hollanda Schengen vizesi ücretleri başvuru sahiplerinin özelliklerine bağlı olarak şu şekildedir;

 • Yetişkinlerin ödeyeceği ücret 80 Euro
 • 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için ödenecek ücret 40 Euro
 • 6 yaşından küçük olanlar için ödenecek ücret yoktur
 • AEA veya AB vatandaşlığı bulunan kişilerin aileleri vize için ücret ödemezler
 • Ukrayna, Rusya, Kosova ve Gürcistan vatandaşlarının ödeyeceği ücret 35 Euro
 • Okul gezisine katılan öğretmenler ve öğrenciler ücret ödemesi yapmazlar
 • Bilimsel araştırma için Hollanda’ya gidecek olanlarda vizeye ücret ödemezler
 • Hollanda’ya resmi ve diplomatik ziyaret gerçekleştiren kişiler vize ücreti ödemezler

Bunlar dışında organizasyon çeşidine bağlı olarak 25 yaşın altındaki gençlerin Schengen vizesi için ücret ödemedikleri zamanlar vardır.

Güncel MVV Ücretleri

Güncel MVV Ücretleri

MVV Hollanda için verilen uzun süreli vizenin ismidir. Uzun süreli olarak Hollanda’da kalacak olanlar uzun süreli Hollanda vizesi (MVV) sahibi olmalıdırlar. Bun vizeyi alabilmeleri için vize ücretini ödemeleri gerekir.

Bu vizeye sahip olmak için başvuru sahiplerinin ödemeleri gereken güncel vize ücretleri ve ücret ödeme kategorileri şunlardır;

 • Aile üyesi veya partneriyle Hollanda’da uzun süreli kalacaklar 171 Euro ücret öderler.
 • Kısa süreli olarak ebeveynleriyle Hollanda’da kalacaklar 57 Euro öderler.
 • Türk ailesiyle Hollanda’da kalacak yetişkinler (EG-Türk Ortaklık anlaşması) 57-66 Euro ödeme yaparlar.
 • Türk ailesiyle Hollanda’da kalacak küçükler (EG-Türk Ortaklık anlaşması) 30-57 Euro ödeme yaparlar.
 • Uzun süreli AB ikamet belgesi sahibi aile üyeleriyle kalacak olan kişiler yetişkinlerse 171 Euro, küçüklerse 57 Euro vize ücreti öderler.
 • Eğitim seviyelerinin tamamında ilk başvuru için ödenecek vize ücreti 171 Euro ve uzun vadeli kalışlar için ücret 171 Euro’dur.
 • Aur pair değişim programıyla Hollanda’ya gelecek olanlar ilk başvuruları için 285 Euro ödeme yaparlar.
 • Aur pair değişim programıyla Hollanda’ya gelecek olanlar uzun vadeli başvuruları için 171 Euro öderler.
 • Aur pair değişim programıyla Hollanda’ya gelecek olanlar EG-Türk ortaklık anlaşması kapsamında MVV’li 66 Euro MVV’siz 57 Euro vize ücreti öderler.
 • Kurumsal transfer yapılması durumunda ilk başvuru için 285 Euro ve Bit hareketliliğinde 171 Euro ödenir.
 • Tatilde çalışma sebebiyle ülkeye gelecekler ilk başvuruları için 57 Euro ve uzun vadeli olan Ab belgesi için 171 Euro öderler.
 • İş için uzun süreli Hollanda vizesi alacaklar ilk başvuru için 285 ve uzun süreli başvuru için 171 Euro öderler.
 • Çırak ya da stajyer olarak MVV alacaklar ilk başvuruda 285 € ve uzun süreli AB mukiminde 171 € ödeme yaparlar.
 • Mevsimlik işçi olarak MVV alacaklar ilk başvurularında ve uzun süreli AB başvurularında 171 € öderler.
 • Yabancı yatırımcıların ise MVV için 2173 Euro ödemeleri gerekir.
 • Tıbbi tedavi için gelenlerin ise MVV için 1033 Euro ödeme yapmaları gerekir.
 • Avrupa mavi kartına sahip olanlar MVV için ilk başvuruda 285 Euro ve uzun süreli başvurularında 171 Euro ödeme yapmak zorundadır.

Bu listede yer alan kategoriler dışında bulunan kişiler ise uzun süreli Hollanda vizesi (MVV) başvuruda bulundukları esnada ödemeleri gereken vize ücretini öğrenerek ödemelerini yapabilirler.

Hollanda Oturma İzni Güncel Ücretleri

Hollanda Oturma İzni Güncel Ücretleri

Hollanda’da aldıkları vizeyle bulunan kişiler ülke hükümetinin belirlemiş olduğu kalış şartlarını taşımaları durumunda oturma izni almaya hak kazanabilirler. Bu haktan yararlanmak isteyen kişiler oturma izni alabilmek için ülke hükümeti tarafından belirlenen oturma izni ücretlerini ödemek zorundadırlar.

Hollanda oturma izni güncel ücretleri şunlardır;

 • AB kalıcı ikamet belgesi almak isteyen yetişkinler 57 Euro ücret öderler.
 • AB kalıcı ikamet belgesi almak isteyen küçükler 30 Euro ücret öderler.
 • Uzun süreli ikamet belgesi (AB) ve düzenli iltica belgesi almak isteyen yetişkinler 171 Euro ücret öderler.
 • Uzun süreli ikamet belgesi (AB) ve düzenli iltica belgesi almak isteyen küçükler 57 Euro ücret öderler.
 • Uzun süreli ikamet belgesi (AB) ve düzenli iltica belgesi almak isteyen yetişkin Türk vatandaşları 57 Euro ücret öderler.
 • Uzun süreli ikamet belgesi (AB) ve düzenli iltica belgesi almak isteyen yetişkin olmayan Türk vatandaşları 30 Euro ücret ödemesi yaparlar.
 • Uzun süreli ikamet belgesi sahibi yetişkinler 5 yıllık ikamet belgesi yenileme için 57 Euro ücret ödemesi yaparlar.
 • Uzun süreli ikamet belgesi sahibi küçükler 5 yıllık ikamet belgesi yenileme için 30 Euro ücret ödemesi yaparlar.

Oturma izni belgesi almak ve yenilemek isteyenler dahil oldukları kategorilere uygun miktarda ödemeyi gerçekleştirerek belgelerine sahip olabilirler.

Hollanda Eğitim vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/hollanda-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden biri olduğu için Türk vatandaşları ülkeye gitmek için vize başvurusunda bulunmalıdır. Hollanda vizesi için randevu alınması ve evrakların teslim edilmesi ardından vize ücretinin ödenmesi zorunludur. Hollanda vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Hollanda vizesi almak için gereken belgelerden biri güncel pasaporttur. Pasaport sahibi olan kişilerin pasaport yenileme işlemlerini gerçekleştirmesi veya pasaportu olmayanların öncelikle pasaport sahibi olması gerekmektedir. Hollanda pasaport ücreti geçerlilik süresine göre değişiklik gösterir. 6 aylık geçerlilik süresi olan pasaport ücreti 45 Euro’dur.

Hollanda vize başvurusunda istenen evraklar ve vize şartları yıllara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle vize başvurusu için Hollanda vizesi yorumlar doğrultusunda hareket edilmemesi önemlidir. Hollanda vizesi için gereken tüm bilgileri Hollanda konsolosluğundan takip edebilirsiniz.

Hollanda vizesi için gerekli evraklar: Vize başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi, güncel pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, gelir belgeleri, davetiye, eğitim belgeleri, mesleki belgeler, sponsor belgeleri, konaklama rezervasyonu ve uçak biletidir. Bu belgeler, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.

Hollanda vize istiyor mu: Hollanda, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden biridir. Ülkeye gitme amacına göre turist, ticari, eğitim, çalışma, partner, aile birleşimi gibi vize türlerine müracaat etmeniz gerekir.

Hollanda vizesi kaç günde çıkar: Hollanda vize başvurusu 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süre, Hollanda standart vizesi için belirlenen tarihtir. Aile birleşimi vizesi başvurularının sonuçlanması ortalama 2 sürmektedir.

Hollanda vize randevu için Hollanda konsolosluğu web adresinde yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve randevu tarihi belirlemeniz gerekir. Randevu almak için Hollanda konsolosluğunu arayabilir ve vize merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. Vize randevusu alındıktan sonra vize başvuru formunun doldurulması ve vize talep dilekçesinin yazılması gerekir.

Hollanda vize başvurusu 2021 açılmıştır. Başvuru yapmak için Hollanda konsolosluğundan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde, pasaport, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu gibi belgelerin tümü hazır olmalıdır. Vize merkezine belgelerinizi teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır. Hollanda vizesi başvurusu sonuçları en geç 15 gün içerisinde açıklanmaktadır.

Hollanda Vize

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Hollanda vize reddi itiraz için başvurdum ancak itirazım da kabul edilmeli ve bu esnada vize ücretimin geri ödenmeyeceğini öğrendim. Bu normal bir prosedür mü acaba?

 2. Hollanda vize ücretim neye göre belirlendi? Evrakları ödedim ve sonrasında bir ücret kesildi ama neye göre bu miktarı ödeyeceğimi anlayamadım açıkçası açıklayabilir misiniz acaba? Hollanda vize ücreti Schengen vizelerindeki klasik ücret midir yoksa daha farklı bir ücret sistemi mi bulunmaktadır.

 3. İlk kez yurt dışına gidiyorum hiç vize almadım ve ücret konusunda da bir bilgim yok. Hollanda için vereceğim vizenin ücreti Hollanda vize evrakları için mi acaba?

 4. Hollanda vize şartları 2021 arasında halen vize ücreti bulunuyor mu ve ücret bu sene artmış mı acaba?

 5. Yazdığınız Hollanda vize ücreti bilgileri ile pek çok kişi için oldukça iyi olmuştur. Bunlardan biri de benim. Öğrenciyim ve sayenizde doğru miktarı biriktirebildim, teşekkür ediyorum.

 6. Hollanda vizesi reddi itiraz ettim ve ücreti alamayacağımı öğrendim. Hollanda vize ücretim sonraki başvurumda da aynı olacak mıdır acaba?

 7. Hollanda vize ücreti öderken bunu banka hesap bilgilerimi gösterdikten sonra ödemem gerekiyor değil mi? Öteki türlü belgeyi dosyaya eklemem mümkün olmaz ancak bu şekilde de birkaç dolar eksik olacak ne yamalıyım acaba?

 8. Hollanda vize evrakları hazırlanırken tüm evrakları kendi cebimden mi ödemem gerekiyor yoksa konsolosluktan mı çıktı almam gerekiyor, ilk kez vize başvuruş yapıyorum ve hiçbir bilgim yok açıkçası.

 9. Hollanda’ya gideceğim ancak pandemi koşulları nedeni ile Hollanda vizeleri ne zaman açılacak 2021 yılında açılacak mı acaba merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

 10. Hollanda vize başvurusu 2021 yılında aynı ücret ile mi yapılacak yoksa pandemi nedeni ile ücretlerde artık görüldü mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×