Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe 2023

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Vize Randevu Ofisi Hırvatistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Hırvatistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Hırvatistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe 2021
Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe
Hırvatistan’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişiler ise 90 güne kadar olan seyahatleri için Hırvatistan vizesi almaları gerekmez.

Başvurular Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmaktadır. Vize işlemlerinizi Vize Randevu Ofisi’ne gelerek ya da iletişim kurarak vize takibi, vize evrakları hazırlık dosyası, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonlarınızı tek bir çatı altında yaptırabilirsiniz.

Hırvatistan’a Schengen Vizesi ile giriş yapılabilir mi?

  1. Hırvatistan Avrupa Birliği üye ülkesidir. Çok girişli Schengen vizesi olan, Schengen ülkelerinde oturum sahibi olan vatandaşlarımız Hırvatistan’a vizesiz giriş sağlayabilirler. Ancak Hırvatistan’ın Schengen üyeliği bulunmadığı için Hırvatistan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edilemez.
  2. Schengen vizesi sahibi kişilerle birlikte, ulusal vize sahipleri, Romanya, Kıbrıs ve Bulgaristan oturum izni sahipleri de vize almaları gerekmemektedir. Hırvatistan Vizesi tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Hırvatistan seyahat amaçlarına göre belirlenen vizelerin süresi 5 yıldan fazla olmamaktadır. Hırvatistan’da eğitim almak ve çalışmak için Türkiye Hırvatistan Büyükelçiliği ve Konsolosluklardan izin alınması gerekir.
  3. Vize süreleri geçerli bir sebep olması halinde evlilik, sağlık nedenleri vs. uzatılabilir. Onun dışında kalan sebepler ile vize uzatma hakkı bulunmamaktadır.

Hırvatistan Konsolosluğu| Hırvatistan Vize Başvuru İşlemleri

Hırvatistan vize randevu işlemlerine gerek duymadan, tüm evraklarınızı teslim edecek olan adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Vize randevu uygulaması olmadan talepleri kabul etmekte olan konsolosluğa evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması önemlidir.

Güncel Hırvatistan vize evrak listesi ve başvuru şartlarını öğrenebilmek için 0850 227 72 05 iletişim adreslerimizi arayabilirsiniz.

İbraz edilmesi gereken belgelerin nasıl hazırlanması gerektiğine dair bilgileri sizlerle paylaşmaktayız. Vize Ofisi aracılığıyla vize başvurularınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını öğrenebilirsiniz.

Sağlık sigortasında Hırvatistan vizesine yönelik olduğunun belirtilmesi gerektiğini belirten firmalarımız sorularınıza [email protected] üzerinden yanıt verecektir.

Gereken evraklarla birlikte vize başvuru formunun İngilizce dilinde hazırlanmasını ve konsolosluğa sunulmasını sağlıyoruz.

Ziyaret, turistik ticari başvuru türlerinde evrakların eksiksiz olması için sizleri en iyi şekilde ve hızla yönlendirmekteyiz.

Hırvatistan Vize Türleri

Schengen ülkelerine giriş için geçerli olan 2 ya da daha çok girişli C tipi vize türünde, sınırlı ülkelerde geçerli olan LTV vizesinde, 3 ayı aşan ziyaretleriniz için D tipi vizede gerekli işlemlerin yapılması için sizlere en iyi şartlarda hizmetleri sunuyoruz.

AB veya AEA üyesi olan ülkelerden birisinin pasaportuna sahip olmanız durumunda veya geçerli ikamet kartınızın olması halinde vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca Schengen üyesi devletlerin vermiş olduğu oturum izni ile Bulgaristan, Kıbrıs veya Romanya vizesine ya da ikamet iznine sahip olan kişilerin 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak şartıyla seyahatleri vizesiz olarak gerçekleşmektedir.

Bunun dışındaki durumlarda vize türüne göre ibraz edeceğiniz belgeleri öğrenmek için bizlere hızla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Sonuçlanma Süresi

Bordo pasaport sahibi olan kişiler dışındaki Siyah, Yeşil ve Gri pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 güne kadar vize muafiyetlerinin bulunmaktadır.

Bunun dışındaki durumlar için gerçekleştirilecek olan vize başvurularında evrakların değerlendirilmesiyle 15 ile 40 iş gününde sonuçlar alınacaktır. Ancak daha kısa sürede işlemlerinin tamamlanmasını isteyen vatandaşlarımıza Hırvatistan Ekspres vize başvurusunu önermekteyiz.

Böylece 3 iş gününde tüm işlemlerinizin sonuçlandırılacağını belirtebiliriz. Seyahatinizin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaportunuzla, biyometrik fotoğrafınızla, talep dilekçenizle ve maddi durumunuzu gösterir belgelerinizle gerçekleştireceğiniz Hırvatistan vize başvurularınızda sizlerle birlikte hareket etmekten son derece mutluluk duymaktayız.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/hırvatistan-vizesi adresini ziyaret ediniz ve bize ulaşınız.

Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe 2023 Video;

Hırvatistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×