Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Hırvatistan Vatandaşlık ve Oturum Başvurusu 2021

Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu
Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Hırvatistan’da iş, eğitim, konaklama ve evlilik gibi amaçlarla 90 günden daha uzun süre kalmak isteyenlerin Hırvatistan oturum vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. Bu vizeyi alabilmeleri durumunda ülkede daha uzun süre kalabilirler. Oturum iznini alabilmek için yapmanız gerekenleri vizerandevu.com adresimizden bilgi alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan İçin Oturum İzni Kaç Günlük Alınabilir?

Hırvatistan için oturum izni en az 180 gün süreyle verilen bir izindir. Oturma izni başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak alınabilir. Ancak bu izninin alınabilmesi için kişilerin doğru olan vizeye sahip olmaları ve ona göre oturum iznine başvurmaları gerekir.

Hırvatistan İçin Oturum İzni Nereden Alınabilir?

Hırvatistan için oturum izni büyükelçilik ve konsolosluk üzerinden alınabilir. Bunun için öncelikle başvuruda bulunan kişilerin oturum izni için ihtiyaç duyulan belgelerle birlikte konsolosluk ya da büyükelçiliğe gitmek gerekir.

Ancak bunun gerçekleşebilmesi için oturum vizesine (iznine) sahip olmak isteyenlerin öncelikle randevu alması gerekir. Yapılan görüşmede izin için uygunluğun anlaşılmasıyla oturum izni almak mümkün olur. Randevu işlemleriyle ilgili merak ettiklerinizi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Oturumu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hırvatistan oturumu almak isteyenlerin izni alabilmeleri için kendilerinden istenilen vize belgelerini konsolosluğa vermeleri gerekir.

Oturum izni verilmesi gereken belgeler arasında şunlar bulunur;

  • Öğrenci belgesi
  • Hırvatistan’da çalışıldığını gösterir belge
  • Ülkede iş için bulunulduğunu gösteren belge
  • Ülkede kurs için bulunuluyorsa kurs belgesi
  • Hırvatistan’da kalmak için dil yeterlilik belgesi
  • Ülkede yaşayacak gelire sahip olduğunu gösterir belge

Bunlar dışında oturum vizesi evrakları dışında standart vize belgelerinin de konsolosluklara verilmesi gerekir. Oturum izni başvurunuzun sorunsuz gerçekleşmesi için vize randevu firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan’da Oturum İçin Başvuru Zamanı Ne Zamandır?

Hırvatistan’da oturum için başvurmak isteyen kişilerin ülkede bulunma amaçlarına göre başvuruda bulunmaları gerekir. Oturum izni için başvurma zamanı 2-3 ay öncesinde başvurulması gerekir. Ancak başvurunun yapılabilmesi için Hırvatistan’da 5 yıl ikamet etme gibi geçici oturum izni şartlarının taşınması gerekir. Hırvatistan’da oturum için başvuruda bulunacaksınız ancak yapacağınız işlemler konusunda bilginiz yoksa firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/hırvatistan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

 

Hırvatistan vatandaşlığı nasıl alınır: Hırvatistan vatandaşı olmak için Hırvatistan vatandaşı ile evlenme, ebeveynlerden birinin Hırvatistan vatandaşlığına geçmesi veya ülkede 5 yıl yasal olarak ikamet edilmiş olması gibi şartlar vardır. Bu şartları sağlayan kişilerin başvuru süreçleri değişiklik gösterir.

Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu Video;

Hırvatistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×