Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Hırvatistan Vatandaşlık ve Oturum Başvurusu 2021

Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu
Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Hırvatistan’da iş, eğitim, konaklama ve evlilik gibi amaçlarla 90 günden daha uzun süre kalmak isteyenlerin Hırvatistan oturum vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. Bu vizeyi alabilmeleri durumunda ülkede daha uzun süre kalabilirler. Oturum iznini alabilmek için yapmanız gerekenleri vizerandevu.com adresimizden bilgi alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Hırvatistan'da oturma izni nasıl alınır?

Hırvatistan oturma izni alabilmek için Hırvatistan Konsolosluğu’na ya da  Hırvatistan göç idaresine başvuru talebinde bulunulmalı.

Hırvatistan vatandaşı nasıl olunur?

Hırvatistan vatandaşı olabilmek için Hırvatistan Konsolosluğuna ya da Hırvatistan göç idaresine vatandaşlık konusunda başvuruda bulunulmalı.

Schengen vizesiyle Hırvatistan A gidilir mi?

Schengen vizesi Schengen bölgesinde bulunan ülkeler için geçerlidir. Hırvatistan bu bölgede bulunmadığı için Schengen vizesi Hırvatistan’a gidilmez.

Hırvatistan İçin Oturum İzni Kaç Günlük Alınabilir?

Hırvatistan için oturum izni en az 180 gün süreyle verilen bir izindir. Oturma izni başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak alınabilir. Ancak bu izninin alınabilmesi için kişilerin doğru olan vizeye sahip olmaları ve ona göre oturum iznine başvurmaları gerekir.

Hırvatistan İçin Oturum İzni Nereden Alınabilir?

Hırvatistan için oturum izni büyükelçilik ve konsolosluk üzerinden alınabilir. Bunun için öncelikle başvuruda bulunan kişilerin oturum izni için ihtiyaç duyulan belgelerle birlikte konsolosluk ya da büyükelçiliğe gitmek gerekir.

Ancak bunun gerçekleşebilmesi için oturum vizesine (iznine) sahip olmak isteyenlerin öncelikle randevu alması gerekir. Yapılan görüşmede izin için uygunluğun anlaşılmasıyla oturum izni almak mümkün olur. Randevu işlemleriyle ilgili merak ettiklerinizi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Oturumu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hırvatistan oturumu almak isteyenlerin izni alabilmeleri için kendilerinden istenilen vize belgelerini konsolosluğa vermeleri gerekir.

Oturum izni verilmesi gereken belgeler arasında şunlar bulunur;

  • Öğrenci belgesi
  • Hırvatistan’da çalışıldığını gösterir belge
  • Ülkede iş için bulunulduğunu gösteren belge
  • Ülkede kurs için bulunuluyorsa kurs belgesi
  • Hırvatistan’da kalmak için dil yeterlilik belgesi
  • Ülkede yaşayacak gelire sahip olduğunu gösterir belge

Bunlar dışında oturum vizesi evrakları dışında standart vize belgelerinin de konsolosluklara verilmesi gerekir. Oturum izni başvurunuzun sorunsuz gerçekleşmesi için vize randevu firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan’da Oturum İçin Başvuru Zamanı Ne Zamandır?

Hırvatistan’da oturum için başvurmak isteyen kişilerin ülkede bulunma amaçlarına göre başvuruda bulunmaları gerekir. Oturum izni için başvurma zamanı 2-3 ay öncesinde başvurulması gerekir. Ancak başvurunun yapılabilmesi için Hırvatistan’da 5 yıl ikamet etme gibi geçici oturum izni şartlarının taşınması gerekir. Hırvatistan’da oturum için başvuruda bulunacaksınız ancak yapacağınız işlemler konusunda bilginiz yoksa firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/hırvatistan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Hırvatistan Vatandaşlık Şartları

Hırvatistan, ülkede yaşayan yabancı uyrukluların belirli şartlar doğrultusunda vatandaşlık almasına imkan tanıyan ülkelerden biridir. Hırvatistan vatandaşlık şartları; kalıcı oturum izni, ülkede yasal olarak 5 yıl ikamet etme, Hırvat dilini iyi derecede bilme, ülkenin kültürüne uyum sağlama gibi şartlardır. Vatandaşlığa geçecek kişi, ülkenin yasalarına ve kültürüne göre davranacağına dair belge imzalamalıdır.

Hırvatistan vatandaşlığı nasıl alınır: Hırvatistan vatandaşı olmak için Hırvatistan vatandaşı ile evlenme, ebeveynlerden birinin Hırvatistan vatandaşlığına geçmesi veya ülkede 5 yıl yasal olarak ikamet edilmiş olması gibi şartlar vardır. Bu şartları sağlayan kişilerin başvuru süreçleri değişiklik gösterir.

Hırvatistan vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin öncelikle oturum izni alması gerekir. Kalıcı oturum izni alınması ve ülkede yasal olarak 5 yıl ikamet edilmesi ardından vatandaşlık başvurusu yapılabilir. Hırvatistan’da oturma izni nasıl alınır: Hırvatistan’da oturma izni almak için ülkeye gitme amacına göre bir vize alınması ve Hırvatistan’a gittikten sonra Göç İdare’sine müracaat edilmesi gerekir.

Hırvatistan vatandaşlığına geçmenin yollarından biri de ülkede çalışmak veya iş kurmaktır. Hırvatistan iş imkanları nitelikli meslek sahipleri için oldukça fazladır. Ülkede bir kurumla anlaşılması ve çalışma vizesi alınması ardından oturum izni alınabilir.

Hırvatistan vatandaşlığına daha kolay geçmek için ülkede ev sahibi olabilirsiniz. Hırvatistan ev fiyatları 300.000 Euro gibi fiyatlarla başlar. Ülkede ev sahibi olmanız ardından kalıcı oturum izni alarak vatandaşlığa daha kısa sürede geçebilirsiniz.

Hırvatistan En ucuz vatandaşlık veren ülkeler içerisinde yer alır. Ülkeye yerleşmek için düşük fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Ev sahibi olan yabancı uyruklu kişiler, belirli süre Hırvatistan’da yaşadıktan sonra Hırvatistan vatandaşı olabilir.

Hırvatistan çalışma izni oturum izni alabileceğiniz seçeneklerden biridir. Çalışma izni almak için ülkede bir iş yerinden onay almanız ve çalışma vizesi ile ülkeye gitmeniz gerekmektedir.

Hırvatistan En kolay oturma izni veren ülkeler arasında bulunmuyor. Ülkede oturum izni alabilmeniz için çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla orada bulunuyor olmanız, yeterli düzeyde yabancı dil bilmeniz ve gelirinizin yüksek olması gerekir.

Hırvatistan vatandaşlık başvurusu, kalıcı oturum izni alındıktan sonra yapılır. Vatandaşlık başvurusu için yabancı dil sertifikası, pasaport, kimlik gibi belgelerle Göç İdaresi’ne müracaat edebilirsiniz.

Hırvatistan’da Oturma İzni Nasıl Alınır?

Hırvatistan, yabancı uyrukluların ülkede 90 günden uzun süre konaklaması için ikamet izni alması şartını getirmiştir. Hırvatistan’da oturma izni nasıl alınır: Oturma izni almak için ikamet adresi, pasaport, ülkede bulunma amacını gösteren ek belgelerle birlikte Göç İdaresi’ne müracaat etmeniz gerekir.

Hırvatistan oturma izni ülkeye çalışma, eğitim, ticari, aile ziyareti gibi sebeplerle gelen kişilere verilir. Oturma izni verilmesi için kişilerin gelir belgelerini veya sponsor belgelerini sunmaları istenir. Göç İdaresi’nde oturma izni başvurusu yapılması ardından kısa süre sonra başvuru yapan kişiye oturum kartı verilir.

Hırvatistan oturum izni ülkede kalacağınız süreye göre belirlenmektedir. Eğitim süresi veya çalışma süresine göre oturum izni alabilirsiniz. Geçici oturum izni aldıktan sonra ülkede kalmaya devam edecek kişiler, oturum izni uzatma başvurusunda bulunabilir.

Hırvatistan’da yaşamak istiyorum: Hırvatistan’da yaşamak için uzun süreli vize türlerinden birini almanız gerekmektedir. Eğitim, çalışma, ticari gibi vize türlerinden birini aldıktan sonra ülkeye giderek oturum izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Hırvatistan çalışma izni ülkede oturum izni alınmasının yollarından biridir. Çalışma izni almak için öncelikle Hırvatistan’da bir kurumla anlaşmanız ve işinizle ilgili yazılı belgeleri almanız gerekir. Daha sonra bu belgelerle birlikte çalışma vizesi için istenen diğer evrakları hazırlayarak vize alabilirsiniz.

Hırvatistan yabancı uyruklu kişilerin ülkede gayrimenkul sahibi olmasına olanak tanır. Hırvatistan ev almak için oturum izni şartı getirmemiştir. Ev aldıktan sonra ülkede yaşamak için oturum izni talebinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan’da ikamet etmek isteyen yabancı uyrukluların uyması gereken birtakım şartlar vardır. Hırvatistan çalışma şartları ülkeye hangi vize ile geldiğinize göre değişiklik göstermektedir. Dil eğitimi almak için gelen kişilere çalışma izni verilmez. Eğitim ve aile birleşimi ile ülkeye yerleşmeniz ardından çalışma izni alabilirsiniz.

Hırvatistan, ev sahibi olan yabancı uyruklulara daha kolay oturum izni verir. Hırvatistan ev fiyatları ortalama 400.000 Euro’dur. Ev sahibi olmanız ardından kalıcı oturum iznine başvuru yapabilirsiniz. Kalıcı oturum izni alan yabancı uyruklular, ülkede 5 yıl yasal olarak yaşamaları ardından Hırvatistan vatandaşlığına da müracaat edebilir.

Hırvatistan Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu Video;

Hırvatistan Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×