Hırvatistan Aile Birleşimi: Başvuru ve Randevu 2023

Hırvatistan Aile Birleşimi Başvurusu

Hırvatistan aile birleşimi vizesi Hırvatistan’da yaşayan eşinin yanında yaşamak isteyen ve ebeveynlerinin yanına gitmek isteyen (reşit olmayan) çocukların alabileceği bir vize türüdür. Vize için şartların sağlanması durumunda yabancı ülke vatandaşları 1 yıl veya daha uzun sürelerde Hırvatistan’da yaşama şansı bulabilirler. Ancak bunun için evliliğin kanıtlanabilmesi ve yanına gidilecek bireyin Hırvatistan vatandaşı olması gerekir.

Aile Birleşimi Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Hırvatistan için aile birleşimi vizesinden yararlanmak isteyenler başvurularını Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Büyükelçiliği, yurt dışı temsilcilikleri ve vize merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Aracı olmaksızın işlem yapmak isteyenler büyükelçilik veya konsolosluğu tercih edebilirler.

Aile Birleşimi Hırvatistan Vizesi Evrakları

Aile birleşimi Hırvatistan vizesinin alınabilmesi için aile birleşiminden yararlanma hakkına sahip olunduğunun kanıtlanması gerekir. Bu kanıt evrakların sunulmasıyla sağlanabilir.

Hırvatistan Aile Birleşimi: Başvuru ve Randevu 2021
Hırvatistan Aile Birleşimi: Başvuru ve Randevu

Aile birleşiminden yararlanabilmek için sunulması zorunlu olan evraklar şunlardır;

 • Uluslararası evlenme kayıt örneği
 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Hırvatistan’da yaşayan eşin veya ebeveynin doğum belgesi
 • Hırvatistan’da evlilik yapılması düşünülüyorsa bireylerin uluslararası doğum belgeleri
 • Hırvatistan’da bulunan eşin finansal durumunu gösteren belgeler
 • Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (evlilik yapılacaksa)
 • Başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler
 • Hırvatistan’da bulunan eşin Hırvat pasaport bilgi ve fotokopisi
 • Eş Hırvatistan’da oturma izniyle bulunuyorsa oturma izni belgesi
 • Vize talep dilekçesi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat belgeleri
 • Hırvatistan’da ikamet adres bilgileri

Eşinin yanına gitmek isteyenler evliliklerini Hırvatistan dışında gerçekleştirdilerse ek belgeler sunarak vize başvurusunda bulunabilirler. Ancak genel olarak alınan evlilik belgesinin Hırvatistan tarafından tanınması gerekir.

Hırvatistan Konsoloslukları Aile Birleşimi Vizesi İçin Ücret Talep Eder Mi?

Hırvatistan Konsoloslukları aile birleşimi vizesi için ücret talebinde bulunur. Aile birleşimi vizesinin güncel ücreti ise 125 Euro’dur. Bu ücrete hizmet bedeli ücretleri de eklendiğinde ödenmesi gereken ücret daha fazla olmaktadır.

Aile Birleşimi Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Aile birleşiminin yapılabilmesi için belge sunma aşaması tamamlandığında geriye kalan prosedür konsolosluğun belgeleri inceleyerek başvuruyu sonuçlandırmasıdır.

Bu vize türüne yapılan başvuruların sonuçlanması kısa süreli vize türlerine oranla daha uzun sürer. Bu vize sayesinde 1 yıla kadar ülkede kalma izni verildiği için daha detaylı bir inceleme yapılır. Bu nedenle başvurular en az 1 ayda tamamlanır. Sürenin daha da uzun olması mümkün olduğu için seyahat planların bu süreler göz önüne alınarak yapılması önemlidir.

Hırvatistan Aile Birleşiminde Dil Şartı Var Mıdır?

Hırvatistan aile birleşiminde dil şartı aranır. Bu nedenle başvuruda bulunan kişilerin Hırvatça bildiklerini kanıt olarak vize belgeleriyle birlikte sunmaları gerekir. Ancak bazen Hırvatistan’a giden kişilerin ülkede dil öğrenmeleri ve sınava girmeleri de mümkündür. Bu ayrıcalığın kullanılabilmesi için neler yapabileceğinizi firmamıza danışabilirsiniz.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde vize randevusu almak için >> vizerandevu.com/hırvatistan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Hırvatistan Aile Birleşimi: Başvuru ve Randevu 2023 Video;

Hırvatistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×