Hırvatistan Vize

Hırvatistan vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Türk vatandaşları, ülkeye seyahat etme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Vize işlemleri, ülke konsolosluğu veya yetkili vize merkezlerine yapılabilir.

Hırvatistan çalışma vizesi almak için ülkede bir firma ile anlaşmanız ve çalışma belgesi almanız gerekir. Çalışma vizesi, çalışma süresine göre geçici olarak verilir. Vize alarak ülkeye seyahat etmeniz ardından oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Hırvatistan turistik vizesine başvuru yapacak kişilerin güncel pasaport sahibi olması gerekir. Bununla birlikte hazırlanması gereken evrakların tümünü randevu alarak vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Turistik vize ülkede 3 ay konaklanmasına imkan tanıyan kısa süreli vize türüdür. Hırvatistan vize başvurusu turistik vize için yapıldığında ülkede oturum izni alınmasına izin verilmez.

Hırvatistan eğitim vizesi veren ülkeler arasında yer alır. Ülkede; lise, üniversite, yüksek lisans ve diğer mesleki eğitimleri alabilirsiniz. Aynı zamanda dil öğrenmek için de vize başvurusu yaparak ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Hırvatistan vize işlemlerini gerekli belgeleri hazırlamanız, vize randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından tamamlayabilirsiniz. Daha hızlı vize almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×