Finlandiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Finlandiya Vize Başvurusu

Belirtmiş olduğunuz seyahat amacı ve tarih açıklamaları sonraki almak istediğiniz vize

Finlandiya Vizesi Hakkında

Finlandiya’ya yapılan kısa süreli, turistik geziler, aile ziyaretleri, transit geçişler, nakliye işlemleri gibi seyahatler için Finlandiya Konsolosluklarının yetkilendirdiği turizm/seyahat acentalarına başvuruda bulunmanız gerekir.

Finlandiya Avrupa Birliği üye ülkesi olup Schengen Vize imkanlarından yararlanan ülkeler arasındadır. Kanada, Japonya, Amerika, San Marino gibi ülke vatandaşlarına Schengen Vize alma zorunlulukları yoktur.

Schengen Bölgesinden birinden Finlandiya’ya seyahatiniz başlamıyor ise vize almak zorundasınız. Yapmak istediğiniz seyahatin amacı ne ise vizenizin türü’de ona göre belirlenir.

Gezme amaçlı bir gezi ise Turistik Vize çıkarmalısınız. Finlandiya’dan bir ürün almak için gidilecekse Ticari Vize almanız gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Finlandiya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vize almak istediğinizde seyahatinizin süresini, giriş çıkış tarihlerini, seyahatinizin amacını, hangi ülke ya da ülkelere yapılacağını bildirmeniz gerekir. Hangi ülkede daha çok kalınacaksa Vize o ülke için alınmalıdır.

Finlandiya Vizesi 180 günü kapsayan 90 günden fazla olmayan seyahatler için Vize Randevu Acentesi İle iletişime geçiniz.

Finlandiya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

 1. Finlandiya Başvuru Formu: Başvuru formlarının eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekiyor. Ayrıca 18 yaş altındaki çocuklar için de form doldurulması gerekmektedir.
 1. Pasaport: Geçerli pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, boş en az 2 sayfasının olması, deforme olmaması, en az 3 aylık geçerliliğinin olması gerekmektedir. Pasaport yanında son 3 yılın vize işlemlerinin fotokopileri olmalıdır.
 2. Biyometrik Fotoğraf: Fotoğraflar arka fonda beyaz olarak çekilmeli, boyutları 35×45 mm ebatlarında, son altı ay içinde çekilmiş, yüzünü kapatacak herhangi bir örtü, makyaj olmadan çekilmiş olmalıdır. İki adet bulundurulmalıdır. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmez.
 3. Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkeleri için geçerli en hafiften en ağıra bir hastalık sırasında  hatta ölüm sebebiyle ülkeye dönüş masraflarını karşılayabilecek 30.000 € teminatlı sağlık sigortanız yapılmalıdır.
 4. Otel Uçak Rezervasyonları: Konaklayacağınız otel ve seyahat aracınızın biletleri başvuru formuna eklenmelidir. Herhangi bir olumsuzluğa karşın bu biletleri satın almamanız sadece ön rezervasyon yaptırmanız öneriliyor.
 5. Seyahat Masraflarını Karşılayacak Kişinin Belgeleri: Seyahat Masraflarını yüklenecek sponsor ya da eşin masrafları karşılayacağına dair gelir belgesi banka hesap dökümü ve kimlik bilgileri gerekmektedir.
 6. Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ilişkin banka hesap hareketleriniz bankaya ait kaşe ve imza ile beyan edilmelidir.
 7. Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait maaş bordroları başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 8. Muvafakatname: 18 yaşından küçük çocukların anne-babalarının noterden onaylı izin belgesi. Boşanma durumu varsa velayet ve ya  vasilik belgesi ile.
 9. Finlandiya konsolosluğunun bu sene güncel olarak belirlediği ve belirtilen sıralamaya göre hazırlanmasını istediği eksiksiz evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. >>>  vizerandevu.com/vize-basvurusu-gerekli-evraklar/

Finlandiya Vizesi Alma Şansımız Ne Kadar ?

Finlandiya Vizesi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sabıka kaydı  temiz olması, sağlık sigortasının olması, pasaportunuzun 10 yılı geçmemiş ve 3 ay geçerliliğinin bulunması, bir işe sahip olmanız ya da seyahat masraflarınızı karşılayacak bir sponsorunuzun bulunması, kimlik fotokopileri gibi şartları bulunmaktadır.

Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Şartların sorunsuz şekilde sağlanması için Vize Randevu Acentesi ile çalışabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Başvuru için hazırladığınız dosyanızı konsolosluğa teslim ettiğinizde evraklarınız’da herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde 7/15 gün içinde sonuçlanabilir. Finlandiya Konsolosluğu seyahat amaçlarınızla, uyruğunuzla ilgili ya da durumlarınız’da ki değişikliklerle ilgili sizden ek evrak isteyebilir.

Bu sürenin uzamasına sebep olabilir. Resmi tatiller, ve Konsolosluk yoğunluklarından kaynaklı süre uzamasına sebepler de olabilir. Bu nedenle seyahat planınızdan yaklaşık 1 ay öncesinden Konsolosluktan randevu almanız önemlidir.

Randevu için Vize Randevu Acentesi ile iletişime geçtiğiniz takdirde sizin için kısa sürede randevu alınır ve evraklarınızın hatasız eksiksiz hazırlanması sağlanır. Böylece Vize İşlemlerinizin çıkış süresinde uzun süreler beklemenize gerek kalmaz.

Finlandiya Vizesi Başvuruları Nerelere Yapılmaktadır ?

Finlandiya Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Bunun dışında İstanbul’da başvuru merkezi bulunmaktadır. Başvuru merkezlerinden yapılan başvurular Ankara ya gönderilir ve karar verilmesi beklenir.

Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar bulunmakta olup Finlandiya dış temsilcilikleri ek evrak isteyebilmektedir.

Konsoloslukların istediği Finlandiya Vize işlemleri 2023 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, Finlandiya Vize başvurularınız için kişisel veya kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir. Vize Randevu acentemizde SMS, e-posta ve telefonla bilgilendirme yapılmaktadır.

Finlandiya’ya Davetiye Yolu İle Gitmek

Finlandiya vize başvurusunda bulunacak kişinin seyahat amacının Finlandiya ziyareti olması sebebi ile Finlandiya belediyesi tarafından onaylanmış DAVETİYE BELGESİ bulunması talep edilmektedir.

Finlandiya daveti gerçekleştiren kişi eğer Finlandiya’da yaşayan üçüncü ülke vatandaşı ise bulunduğu belediyeden onaylı ikamet/oturum izni ile birlikte davet mektubu, kimlik bilgileri, dilekçe ve pasaport fotokopisini birlikte sunmak zorundadır.

Davetiye Finlandiya belediyesinden onaylı orijinal belge olmalıdır. Finlandiya’ya davette bulunan kişinin Finlandiya Vatandaşlığı bulunuyorsa davet mektubu ile birlikte dilekçe ve pasaportunun da  fotokopisi bulunmakta olup bu evraklar eşliğinde bu daveti yapması gerekmektedir.

Finlandiya Turistik Vize

Finlandiya Avrupa Birliği üye ülkesi olan bir Cumhuriyettir. Başkenti Helsinki’dir ve özerk belediyeler tarafından yönetilmektedir. 5.5 Milyon nüfuslu Finlandiya’da Fince ve İsveççe resmi dilleridir.

Yinede ülkede en çok İngilizce konuşulmaktadır. Para birimi Euro’dur. İklim Finlandiya’da iklim birçok Kuzey Avrupa ülkelerine göre daha soğuktur. Kışları kar yağışlı geçer ve bütün kış kar yerden kalkmaz.

Bu nedenle’de Finlandiya’da kışları bulunurken sıkı sıkıya giyinmek gerekir. Kışlar Kuzey Finlandiya’da  genellikle Güney Finlandiya’ya göre karanlık geçer ve çoğu zaman güneş yüzünü göstermez.

Baharı karşılayan mart ve nisan aylarında kar eriyerek ortadan kaybolmaya başlar. Yaz aylarında hava hep aydınlık olur hatta güneş sürekli batmadan yaşamaya devam eder gibidir. En aydınlık ay Haziran ayıdır.

Haziran ayında yaz dönüm bayramı, geceyarısı güneşi, yaz ortası bayramı kutlanmaktadır. En kuzeyde yaz başlarında güneşin hiç batmadığı görülür. Sonbaharda eylül ve ekim aylarında Finlandiya’da ruska zamanında rengarenk ve muhteşem bir doğa vardır. Bol bol yağış ve rüzgar vardır.

Finlandiya SCHENGEN Vizesi (Kısa Süreli Vize) C TİPİ

Finlandiya Turistik Vize, Finlandiya Transit Vizesi, Finlandiya Ticari İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri, Finlandiya Kısa Süreli Eğitim, Öğretim, Staj Vizeleri, Finlandiya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizeleri, Finlandiya Kültürel, Sportif Faaliyet, Konferans Katılım Vizesi

Finlandiya Vize Başvurusunda Dilekçe

Finlandiya Turistik Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Finlandiya konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır. Finlandiya’ya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Finansal Durumu Belgeme

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen şahıs;son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır.

Finlandiya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak şahısın son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺  bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte düzenlenmiş olmalıdır.

Ayrıca Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak şahıs adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Gelir Beyanı Evrak Hazırlıkları

Ek Gelir Belgeleri ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi;son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır.

Finlandiya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini göstermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Ayrıca Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına mevcutsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Finlandiya Ticari Vize

 • Finlandiya da 4’ü serbest bölge, 7 si serbest antrepo bölgesi bulunmaktadır. Finlandiya’da Türk girişimciler genelde hizmet alanında görev yapmaktadırlar. Türk restoranlarına, lokantalarına,barlara rastlamak mümkün.
 • Ayrıca madencilik, tekstil, mobilya, havuz ekipmanları, el halısı, alkollü içecekler, banyo mutfak eşyaları, paketli et, sebze, gübre, elektronik ürünler alanlarında da faaliyet göstermektedir.
 • Finlandiyalı firmalar ülkemizde telekomünikasyon, hazır giyim, makina ve kimya, elektronik, demir-çelik, ticaret alanında yatırımları bulunduğu gibi, liman vinçleri, plastik ambalaj, enerji, orman ürünleri alanlarında da faaliyet göstermektedirler.
 • Finlandiya  Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar olabilmektedir, konsolosluk vize departmanı ek evrak isteyebilmektedir. Konsoloslukların talep ettiği Finlandiya Vize işlemleri 2023 yılı belge değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Vize Randevu, Finlandiya vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı, güvenilir şekilde size vermektedir. Vize Randevu acentemizde sms, e-posta ve telefonla bilgilendirme yapılmaktadır.

Finlandiya Vize Sürelerinin Önemi

Finlandiya kısa süreli vize seyahat süresi 90 günden az seyahatleriniz için alınması gereken (gezmek, tatil, aile ziyareti, fuarlar, 6 aydan az eğitim, ticari görüşme vb.) vizedir.

Finlandiya vizesi almak istiyorsanız belirlemek gereken şey öncelikle vizenin ne kadar süreli olacağıdır. Finlandiya vizesi uzun süreli vize ve kısa süreli vize olmak üzere iki türlü olmaktadır.

Finlandiya uzun süreli vize seyahat süresi 90 günü aşan seyahatleriniz için alınması gereken (uzun süreli tedavi, uzun süreli eğitim, ikamet, Finlandiya da çalışmak, evlenmek vb.) vizedir.

Finlandiya Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız ?

Finlandiya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve hatasız hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Finlandiya Vizesi başvuru işlemlerinin Finlandiya’da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi veya Finlandiya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzayabilmektedir.

Bu sebeple Finlandiya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Finlandiya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Finlandiya vizesi başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmekle birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Finlandiya Konsolosluğu ve Finlandiya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzayabilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilmektedir.

Finlandiya Schengen Vizesinde Randevu Almanın Önemi

Finlandiya vize randevularını Finlandiya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu vize acentelerinden alınabilmektedir. Finlandiya vize randevusu gerekli evrakları hazırlamak ve parmak izi verme prosedüründen ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır.

Ancak Finlandiya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata çağıra bilmektedir. Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır.

Aksi takdirde Finlandiya vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır. Finlandiya vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında Finlandiya vize başvuru merkezi randevusuz kişileri kabul etmemektedir.

Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin Finlandiya yoğun seyahat dönemleri olan yaz tatilleri, bayramlar gibi dönemlerde vize tarihleri daha ileri ki dönemlere verilebildiği için başvuruların daha erken en az 1 ya da 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.

Finlandiya Schengen Vize Randevusunu Nereden Alabilirim ?

Finlandiya vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Finlandiya vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz kabul edilmemektedir.

Finlandiya vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir

Finlandiya Vizesi VIP Hizmeti

Finlandiya Vizesi alırken size özel VIP randevu ve diğer başvuru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz Biyometrik veri esnasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti için kullanılmaktadır.

Veriler Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca saklanır. Schengen veri beyanında biyometrik veri parmak izi işleminden değişiktir. Finlandiya Konsolosluğu yetkilileri bu verileri görememektedir. Bu parmak izleri bir diğer veri yerine kullanılamazlar.

Finlandiya Vize Reddi

Finlandiya Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Finlandiya Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.

Mektubun içeriğinde Finlandiya Vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.

Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Finlandiya Vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.

Bu nedenle Finlandiya Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Finlandiya Vize Reddi Sebepleri

Finlandiya Vizesine yapmış olduğunuz başvurular Finlandiya Konsolosluğu Finlandiya Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir. Bunun nedenleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak ya da Finlandiya vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

 • Seyahat Şartları, Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya seyahati için vize başvuru belgelerine seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manende inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir
 • Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı Finlandiya Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen Bilgi Sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız mevcutsa sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan evraklar istemektedir. Yeterli düzeyde finansal durumunuz bulunmuyorsa Finlandiya’ya girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.
 • Kamu Güvenliği Nedeniyle Finlandiya vizesinin Reddi: Finlandiya Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ise ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
 • Sağlık Sigortası Sebebiyle Vize Reddi: Finlandiya ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru belgeleri arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vize başvurunuz reddedilir.
 • Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya ülkelerine Schengen vizesiyle gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vize başvurunuz ret olacaktır.

Finlandiya Transit Vize

Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus bordo pasaport sahiplerinin Finlandiya vizesi almaları gerekmektedir.

Finlandiya vizesi ile 180 günü aşmayan 90 gün süreli seyahatler için diğer Schengen ülkelerinde de seyahat edebilirsiniz. Diplomatik, hususi, ve hizmet pasaport sahibi olan vatandaşlar için vize alma mecburiyetleri bulunmaz.

Transit vize Schengen bölgesi olmayan bir ülkeye Schengen bölgesi bir ülkeden transit yaparak geçmesi için verilir. Gidilmek istenen ülkenin vizesine sahip olmalı yada vize istenmeyen bir ülkenin vatandaşı olması gerekmektedir. 

Finlandiya Türk Vatandaşları için Finlandiya havaalanın’da transit bölgesini kullanmak için Transit Vize istememektedir. Eğer Schengen vizeniz bulunmuyorsa Finlandiya üçüncü ülke vatandaşlarından transit vize istemektedir. Transit vize de yolculuk amacı, süresi, kaç saat kalınacağı, ülkelerin vize şartları değişkenlik gösterir. Bu nedenle Vize Randevu Acentamızı arayarak vize prosedürleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle Evraklar Hakkında Dikkat Etmeniz Gereken Konular

 1. Finlandiya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 2. Finlandiya vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 1. Sizden istenmiş olan evraklar Finlandiya vize başvurusu için gerekli olan genel Finlandiya vize başvuru belgeleridir. Finlandiya konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen vize bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.
 2. Finlandiya  vize başvurularında için evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Finlandiya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
 3. Finlandiya Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir. Bu nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmayınız. Buda sizin için maddi bir kayıp olacaktır.
 4. Almış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarının sorumluluğu kurumumuzda değildir. Konsolosluk sadece uçak ve otel Ön Rezervasyonlarını kabul etmektedir.
 5. Finlandiya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerinizinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Finlandiya Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız?

Finlandiya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Finlandiya Vizesi başvuru işlemlerinin Finlandiya’da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da Finlandiya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu nedenle Finlandiya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Finlandiya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Finlandiya vizesi  başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Finlandiya Konsolosluğu ve Finlandiya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir..

Biyometri Bilgi Beyanı

Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar haricinde şahsen gelmesine gerek yoktur.

Son beş yıl sürecinde bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin biyometrik bilgilerini almak için Parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağıracaklardır.

Yetkililerimiz biyometrik verileri bildirecek olan yolcularımıza yapılan işlemler esnasında asistanlık yapacak ve sorunsuz şekilde başvuru işlemlerinizin sonuçlanmasında size yardımcı olacaklardır. 

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Fotoğraflar istenilen standartlarda olmalı daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamalı son altı ay içinde çekilmiş güncel halini belirten fotoğraflar olmalıdır. 35×45 mm boyutlarında olan fotoğraf leke yıpranma olmadan teslim edilmelidir. Fotoğraf çekilirken yüzü kapatacak eşarp, şal, gözlük ya da aksesuar kullanılmamalıdır.

Transit Vize İçin Önemli Konular

 1. Finlandiya ya transit vize alabilmek için öncelikle seyahat rotanızı belirlemeli ve Finlandiya Konsolosluğuna başvurunuzu yapmalısınız. Siyah pasaport sahibi değilseniz Schengen ülkelerinden alınmış bir izniniz bulunmuyorsa transit vize almanız gerekmektedir.
 2. Finlandiya ya gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için yaptığınız vize başvuru evraklarınızın orijinal eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat ediniz. Daha önce almış olduğunuz bir vize bulunmuyorsa konsolosluk sizin şahsen gelmenizi isteyebilir.
 3. Seyahatiniz kendi aracınızla gerçekleşecekse sizden aracınıza ait ruhsat ve ehliyetinizi isteyecektir. Finlandiya konsolosluğu eğer Finlandiya’ya ilk defa gidecekseniz sizden Emniyet Müdürlüğünden alınmış sabıka kaydı isteyecektir.
 4. Finlandiya transit vize başvurularını en az 30 gün öncesinden başlatmalı seyahat etme plan tarihinizi ona göre planlamalısınız. Başvuru yapmış olduğunuz konsolosluğun sizden istemiş olduğu ek evraklar var ise mutlaka tamamlayınız.
 5. Aksi takdirde vize talebiniz reddedilir yada süreç uzayabilir. Finlandiya vize ile daha öncesinde diğer ülkelere yapmış olduğunuz sık seyahatlerin nedenlerini sizden anlatmanızı isteyecektir.

Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanabilir.

Finlandiya vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren genel olarak 20-30 gün (1 ay) içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de oturum izni bulunan diğer ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.

Finlandiya vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması

Finlandiya Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur.  Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.

Finlandiya Transit Vize Finansal Durumu Belgeme

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi; son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır.

Finlandiya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Ayrıca Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Acil Finlandiya Seyahatleri İçin Express Vize İşlemleri

Finlandiya Vizesi alırken size özel VIP randevu ve başvuru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz Biyometrik veri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti için kullanılmaktadır.

Verilerin Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca saklanır. Schengen veri beyanında biyometrik veri parmak izi işleminden farklıdır. Finlandiya Konsolosluğu bu verileri görememektedir.Bu parmak izleri bir diğeri yerine kullanılamazlar.

Finlandiya Express Vize Evrakları

Finlandiya Vize Başvurusunda Kişi Şirket Çalışanı İse

 •  Güncel tarihli şirket evrakları:
  • Orijinal faaliyet belgesi,
  • Sicil gazete,
  • İmza sirküleri fotokopileri ,
  • Vergi levhası,
  • SGK 4A detaylı hizmet dökümü.
 • SGK işe giriş bildirgesi.

Finlandiya Aile – Arkadaş Ziyareti Vizesi

Finlandiya  Vize başvuru evraklarında farklılıklar olabilir, ek evrak istenebilir. Konsoloslukların talep ettiği Finlandiya Vize işlemleri 2023 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, Finlandiya Vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir. Vize Randevu acentemizde sms, e-posta ve telefon ile bilgilendirme yapılmaktadır. Hizmetlerimiz ücretsizdir.

Finlandiya’ya aile bireylerinizi ve arkadaşlarınızı görmek ziyaret etmek için Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi almanız mümkündür. Her ülkenin şartlarına göre prosedürler değişebilmektedir.

Bunun için Vize Randevu Acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu vize başvurusunu çalıştığınız yerin belgeleri ve maaş bordronuz ile, çalışmıyorsanız seyahat masraflarını karşılayacak bir sponsor temin ederek yada davet mektubu ile yapabilirsiniz.

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi kısa süreli (C Tipi) vize türüdür. Kısa süreli vize başvurusu Finlandiya Konsolosluğuna yetkilendirilmiş olan turizm/seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır. Direk başvurular kısa süreli vize türleri için istisnai durumlar olmadıkça kabul edilmemektedir.

Finlandiya Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Sizden istenmiş olan evraklar Finlandiya vize başvurusu için gerekli olan genel Finlandiya vize başvuru evraklarıdır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.
 • Finlandiya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Finlandiya vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 • Finlandiya vize başvurularında için evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir.
 • Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Finlandiya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de Finlandiya konsolosluğu tarafından karar verilmektedir.
 • Yani size siz sadece turistik gezi yapmanız için vize verebiliriz uzun süreli vize alma isteğinizi (Finlandiya’da yaşamak gibi) onaylamıyoruz da diyebileceklerini aklınızda tutmalısınız.
 • Finlandiya Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan red cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir.
 • Finlandiya’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Üçüncü Ülke Vatandaşları İle İlişkili Önemli Ayrıntılar

Türkiye Cumhuriyetinde geçerli oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Finlandiya vizesi başvurularını Türkiye’de olan Finlandiya temsilciliklerinde gerçekleştirilmektedir.

Finlandiya vize başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Finlandiya vize başvurularında gösterdiği evraklara ilaveten Türkiye’de ikamet izinleri (en az 6 ay geçerli) bulunduğuna dair belgelerini (oturum izni-çalışma izni) ibraz etmelidir.

 • Vize işlemlerinde bulunan kişiler Fince  bilmemeleri durumunda vize başvuru işlemlerini tercüman dahilinde yapmalıdırlar.

Finlandiya Eğitim Kültür & Spor Vizesi

Vize Randevu Acentesi olarak seyahatlerinizde almak istediğiniz vizeleriniz için başvuru, randevu ve evrak hazırlığı konusunda uzman ve deneyimli kadromuz ile 10 yıldır sizlere hizmet vermekteyiz.

Seyahat programlarınızda gitmek istediğiniz ülkeye göre seyahat programınızı belirleyip, evraklarınızın takibi, biyometrik veri sırasında temsilcilerimizle veri beyanında bulunmanız, Konsolosluklardan alınması gereken Randevunuzu kısa sürede almanızı sağlıyor, Vize işlemleri sırasında inceleme sonrası geri dönüşü olmayan vize ücretlerinin yok olup gitmemesi için eksiksiz ve hatasız evrak düzenlemenize destek oluyoruz.

Finlandiya ya kısa süreli eğitim, kültürel etkinlikler, spor müsabakaları için seyahat etmek isteniyorsa vize almanız gerekiyor. 180 günü geçmeyen 90 gün süreli kısa seyahatler için Finlandiya Schengen vizesi vermektedir. Bu süre dolduğu zaman Schengen bölgesindeki seyahatini bitirmek zorundadır.

Eğitim, Kültür, Spor vizesi Finlandiya Konsolosluklarına yetki verilen turizm/seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır. Yapılan başvuruların sonuçlanma süresi ortalama 7/15 gün iş günü olarak bilinmektedir. Vize sonuçlanma süresinin uzamaması için başvuru evraklarınızı doğru ve eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir.

Finlandiya Eğitim, Kültür Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Finlandiya Başvuru Formu:Başvuru formları eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekiyor. Ayrıca 18 yaş altındaki çocuklar içinde form doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaport: Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, boş en az 2 sayfasının olması, deforme olmaması en az 3 aylık geçerliliğinin olması gerekmektedir. Ve pasaportta son 3 yılın vize işlemlerinin fotokopileri olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Fotoğraflar arka fonda beyaz olarak çekilmeli, boyutları 35×45 mm ebatlarında, son altı ay içinde çekilmiş, yüzünü kapatacak herhangi bir örtü, makyaj, süs olmadan çekilmiş olmalıdır. 2 adet bulundurulmalıdır. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 • Sağlık Sigortası: Bütün Schengen vize ülkeleri için geçerli en hafiften en ağıra bir hastalık sırasında hatta ölüm sebebiyle ülkeye dönüş masraflarını karşılayabilecek 30.000 € teminatlı sağlık sigortanız yapılmalıdır.
 • Otel -Uçak Rezervasyonları: Konaklayacağınız otel, seyahat aracınızın biletleri başvuru formuna eklenmelidir. Herhangi bir olumsuzluğa karşın bu biletleri satın almamanız, ön rezervasyon yaptırmanız öneriliyor.
 • Seyahat Masraflarını Karşılayacak Kişinin Belgeleri: Seyahat Masraflarını yüklenecek sponsor yada eşin masrafları karşılayacağına dair gelir belgesi banka hesap dökümü ve kimlik bilgileri gerekmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ait banka hesap hareketleriniz bankaya ait kaşe ve imza ile beyan edilmelidir.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait maaş bordroları başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 • Muvafakatname 18 yaşından küçük çocukların anne-babalarının noterden onaylı izin belgesi. Boşanma durumu varsa velayet veya vasilik belgesi ile.

Vize Ücretleri

Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir. Finlandiya vize başvurusu yapmadan önce Finlandiya Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.

Finlandiya vize ücreti ve Finlandiya vize harç bedelleri Finlandiya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.  Finlandiya vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

Finlandiya Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ücretler Hakkında Olumsuz Sonuçlar:

 • Ücretler geri iade edilmez.
 • Ücreti başkası için kullanamazsınız ve devredemezsiniz
 • Ücretleri sadece vize aldığınız ülke için kullanabilirsiniz.
 • Ücretler tek seferlik başvuru içindir.
 • Ret cevabı aldığınız durumda yeniden başvuruda ücret ödemek zorundasınız.

Finlandiya Vizeniz Hangi Durumlar Olduğunda Reddedilir ?

Finlandiya Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Finlandiya Konsolosluğu Finlandiya Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir. Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak ya da Finlandiya vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir

 • Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.
 • Schengen Giriş Yasağın’dan Kaynaklı Finlandiya Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Finlandiya’ya girişiniz kabul edilmemekte vize başvurunuz ret edilmektedir.
 • Kamu Güvenliği Nedeniyle Finlandiya vizesinin Reddi: Finlandiya Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
 • Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: Finlandiya ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.
 • Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Finlandiya ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Finlandiya Vize Reddine İtiraz

Finlandiya vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanabilir.

Finlandiya vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 20-30 gün (1 ay) içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.

Finlandiya vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması Finlandiya Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur. Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.

Tek Girişli Ve Çok Girişli Vize Farkı Nedir

Finlandiya vizesini tek girişli ya da çok girişli olarak alabilme imkanınız bulunmaktadır. Tek girişli Finlandiya vizesi almak bir sefere mahsus Schengen bölgesine giriş yapmanıza olanak sağlar.

Çıkıp tekrar girmek istediğinizde yeniden vize almanız gerekecektir. Çok girişli Finlandiya vizesi alırsanız Schengen bölgesinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Örneğin 5 ülkeden oluşan bir Avrupa turnesi seyahatinde bir ülkeden çıktığınızda vizeniz artık geçerli olmayacaktır ve  diğer Schengen bölgesine girmek için  vize işlemleri ile uğraşmak sizi zora sokacaktır.

Çok girişli Schengen vizesi size Schengen bölgesinde birçok defa giriş izni tanımaktadır.

Sponsor Aracılığı İle Vize Başvurusu

Gelir belgesi beyan edemeyecek kişilerin yurt dışın’da ki yapmak istedikleri seyahatlerinde masraflarını karşılayacak olan kişilere sponsor denmektedir.

Schengen ülkeleri de diğer ülkelerde gelir beyan etmeyen kişilerin sponsorlarının bilgilerini talep eder. Meslek yada kazanç gelirlerine göre istenen belgeler değişkenlik gösterir. Öğrenciler için de aynı durum geçerlidir. Yalnız onlar için sponsorluk edecek kişiler anne-baba olmalıdır.

Sponsorluk Edecek Kişilerin Beyan Etmesi Gereken Evraklar

Kişi Şirket Sahibi  ya da Şirket Ortağı İse;

 • Güncel Tarihli Şirket Evrakları; 
  • Şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odasından alınmış orijinal faaliyet belgesi,
  • Ticaret sicil gazetesi,
  • Vergi levhası,
  • İmza sirküleri fotokopileri,
  • SGK / Bağ-Kur 4B detaylı hizmet dökümü.
 • Şirkete Ait Banka Hesap Özetleri: Son 3 aya ait olmalı, en az 8.000₺  limitli, şirkete ait kaşe, ıslak imza, banka imza sirküleri ile beraber düzenlenmiş olmalıdır.

Kişi Şirket Çalışanı İse;

 • Güncel Tarihli Şirket Evrakları;
  • Orijinal faaliyet belgesi,
  • Sicil gazete,
  • İmza sirküleri fotokopileri,
  • Vergi levhası,
  • SGK 4A detaylı hizmet dökümü SGK işe giriş bildirgesi.
 • Maaş Bordroları: Islak imza, kaşeli ve son 3 aya ait olmalı.
 • Şirket Yazısı: Orijinal olacak şekilde Şirkete ait yetkili tarafından Finlandiya Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçede çalışan kişinin hangi tarihlerde izinli olduğu, bulunan şirket bünyesinde çalıştığını onaylayan belgeler ile belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

Kişi Devlet Memuru İse;

 • Çalışma Belgesi (Orijinal): Çalışmış olduğu  kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı olmalı.
 • Görev Kimlik Kartı: Arka ve ön yüz olmak suretiyle fotokopisi.
 • Maaş Bordrosu: Maaşınızı almış olduğunuz bankadan imzalı, kaşeli, banka imza sirküleri ile son 3 aya ait dökümler.
 • Resmi İzin Yazısı (Orijinal): Bulunduğu kurumdan ıslak imza ve mühürlü.

Öğretim Görevlisi  Olarak Erasmus Programına Katılmak İsteyen Kişinin Belgeleri 

Gönderen kurumun antetli kağıdına Fince yazılan çalışma belgesi kurum yetkili tarafından kaşeli ve imzalı olacak şekilde hazırlanmalıdır.

 • İşveren kurum ve kişilere ait adres ve iletişim numaraları
 • Başvuru sahibinin görev başlama tarihlerini belirten belge
 • Başvuru sahibinin çalıştığı kurumdaki unvan belgesi
 • Başvuru sahibin görevdeyken izinli olduğu günleri belirten belge.
 • Başvuru sahibini gönderen kişiye ait kimlik bilgileri ve imzası
 • Başvuru sahibin 3 aylık maaş bordrosu ve fotokopiler

Finlandiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Finlandiya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×