Düzce Vize Merkezi

Düzce Vize Başvurusu

Düzce vize işlemleri, Akçakoca, Cumayeri, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca, Çilimli ve şehir il merkezi üzerinden e vize işlemleriyle birlikte yapılabilmektedir. Şehirde bulunan başkonsolosluk ve büyükelçilikte form, dilekçe örnekleriyle birlikte başvuru yapılabilir. Düzce vize merkezi İ[email protected] sistemi üzerinden başvuru oluşturabilir, 0532 176 62 48 numarasıyla veya 0850 228 43 53 üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi

Vize Başvurusu Alan Ülkeler

Covid-19 dönünde yurtdışı seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Pandemi döneminden önce Schengen vize başvuru işlemleri için Düzce vize merkezi ile birlikte 26 ülkeye gidiş bulunmaktadır. Avrupa üzerinden ve Asya üzerinden vize alınarak, dünyayı gezebileceğiniz Türkiye Cumhuriyeti Schengen vize seçenekleri sunulmuştur. Vize almak için Adana vize ve Düzce vize prosedürüne uygun seçenekleri değerlendirerek, Covid 19 öncesi vize alma imkanı verilmiştir.

Düzce'de nereye gidebilirim?

Güzeldere Selalesi Tabiat Parkı, Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı, Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Aktaş Şelalesine gidilebilir.

Düzce neler var?

Düzce’de doğal güzelliklerle bir tarihi birçok nokta mevcuttur.

Düzce neyi ile meşhur?

Çerkez Tavuğu, Hamsi Pilavı, Yumurtalı Sebzeli Kaygana, İsli Balık ve Buğulama meşhurdur.

Schengen vize ülkeleri; Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İsveç, İspanya, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Yunanistan’da olmak üzere toplamda 25 ülke üzerinden vize alınabilmektedir. Vize alınabilecek diğer ülkeler İtalya, Letonya, Litvanya ve Estonya’da olabileceği gibi Avrupa’nın birçok ülkesine geçiş de yapılabilir.

Düzce vize başvurusu nasıl yapılır; gidilecek ülkenin başkonsolosluğu ve elçiliği üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Avrupa’nın birçok ülkesine AB’ye üye olan ülkeler arasında gezebileceğiniz Schengen vizesi verilmektedir. Rezervasyon yaparak, uçak, otel ve çıkış nedenini belirten dilekçeyle birlikte başvuru yapılmalı, iş, eğitim, ziyaret ve tatil amacı belirtilmelidir.

Düzce Vize Merkezi
Düzce Vize Merkezi

Vize Başvurusu Ev Hanımı

Düzce vize merkezi başvurusu için ev hanımlarının 3 aylık D tipi pasaportla çıkma hakkı bulunmaktadır. Tatil nedeni ve ziyaret nedeniyle turistik vize alınabilir. Vize başvurusu için gerekli olan evraklar ve ev hanımının prosedüre uygun resmi dosya teslimini yapması da gerekir. Çalışma, öğrencilik ve ticaret amaçlı çıkılmayan yurtdışı seyahatleri için ev hanımlarının üzerinden geniş bilgi alınması talebi bulunmaktadır. Dilekçe türü ve yurt dışına çıkış nedeniyle birlikte D tipi vize özelliklerine bağlı olarak evli kadınların kızlık soyismini de bildirmesi gerekmektedir. Evrak düzenlemeleri için Adana vize merkezi ve Düzce üzerinden başvuru seçeneklerine bakılarak, düzenlemeler ve evraklar eksiksiz verilmelidir.

Ev Hanımı Vize Başvurusu Belgeleri;

  • Belgelerin eksiksiz olması ve sponsorluk dilekçesi ile ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Pasaport seyahat izninin 3 ay geçerli olması gerekmekte, en az iki adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.
  • 3,5 x 4,5 cm biyometrik, yüzün tamamının alındığı 2 adet biyometrik fotoğraf verilmesi gerekmektedir.
  • Tam vukuatlı resmi nüfus kaydı, evliyse kızlık soyadı ve resmi adresiyle aile bilgileri de e devlet barkotlu şekilde sunulmalıdır.
  • Kira sözleşmesi, Araç var ise ruhsatı, tapu fotokopisi ve aslı ile birlikte açık adresinin bildirilmesi gerekmektedir.
  • Hotel, otel ve uçak rezervasyon bilgileri verilmelidir.
  • Gelir belgesi verilmelidir.
  • Seyahat sigortası 30.000 Euro kapsamında belgelerle birlikte sunulmalıdır.

Düzce Vize Merkezi-Vize Başvurusu Evrakları

Vize başvurusu için oluşturulacak evraklar, öğrenci, iş, ticari, ev hanımı ve ziyaret maksatlı olarak değişmektedir. Düzce vize merkezi ofisi üzerinden yapılacak olan acente desteğiyle sağlanan başvuru evraklarında, öğrenci D tipi başvurularda, öğrenci belgesi ve hibe edilen finansal destek belgeleri getirilmelidir. İş seyahati için iş için onay verilmiş şirket onaylı belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Adana vize ve Düzce vize işlemleri için evraklarda meslek evrakı ve mülk kayıtları da yer alabilir.

Vize talep dilekçesi, vize başvuru formu ve gidiş dönüş tarihleri de evrak üzerinden bildirilerek, D tipi ya da C tipi vize taleplerine göre oluşturulmalıdır. Düzce vize merkezi üzerinden seyahat sağlık sigortası ve rezervasyon işlemleri için destek olunacaktır.

Vize Başvurusu Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümü vize başvuru işlemlerinde, finansal desteğin nasıl sağlanacağı üzerine gidilecek ülkenin kendi politikalarını uygulamasına yöneliktir. En az 900 Euro bulunan hesap cüzdanı dökümü verilmesi talebi olmaktadır. Vize acentesi üzerinden başvuru prosedürü gidilecek ülke üzerinden bildirilecektir. Adana vize ve Düzce vize bölgeleri üzerinden başkonsolosluk ve elçiliğin sunacağı vize evrak listesine uygun başvuru süreci takip edilecektir.

Vize işlemleri için başvuru takibi, sonucu ve düzenlemelerinde destek alabileceğiniz prosedüre uygun başvuru işlemleri yerine getirilir. Banka hesap dökümü 3 farklı hesap şeklinde verilerek, prosedürde, ülkenin zorunlu tutuğu ölçülerin yer alması gerekmektedir.

İngiltere Kalma İzni hakkında hazırladığımız sayfamızdan >>>vizerandevu.com/ingiltere-kalma-izni-nedir/ bilgi alabilirsiniz.

Düzce Vize Merkezi Video;

DüzceAkçakoca Vize BaşvurusuÇilimli Vize BaşvurusuCumayeri Vize BaşvurusuDüzce Vize BaşvurusuGölyaka Vize BaşvurusuGümüşova Vize BaşvurusuKaynaşlı Vize BaşvurusuYığılca Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×