Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Başvurusu

Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüs, Dicle, Eğil, Egani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur ve Yenişehir gibi ilçelerden Diyarbakır vize merkezi adresimize gelebilir veya isterseniz telefon numaralarımızdan ya da mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. 0850 228 43 53, 0532 176 62 46 telefon numaralarımızdan ulaşabileceğiniz gibi [email protected] mail adresimizden de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır. Bizlere hangi ülkeye vize almak istediğinizi ve vizenizin nedenini belirtmeniz yeterlidir.

Denizli Vize Merkezi

Diyarbakırda nerelere gidilir?

Diyarbakır Ulu Cami

Tarihi Hasan Paşa Hanı

Diyarbakır Kültür Evi

Ahmet Arif Edebiyat Müzesi

Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır gezi noktalarıdır.

Diyarbakır neyi ile meşhurdur?

Lahmacun, İçli Köfte, Saç Tava Diyarbakır’da meşhur lezzetlerdir.

Diyarbakır'ın tarihi güzellikleri nelerdir?

Ulu Cami

Tarihi Hasan Paşa Hanı

Diyarbakır Kültür Evi

Ahmet Arif Edebiyat Müzesi

Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi

Cemil Paşa Konağı

Ziya Gökalp Müzesi

İskender Paşa Konağı, tarihi güzelliklerdir.

Vize Başvurusunda Eski Pasaport Gerekli Mi?

Vize başvurusunda gerekli olan birçok şey vardır. Bunlardan biri de var ise eski pasaportlarınız veya vizelerinizdir. Bu tek olabileceği gibi birden fazla da olabilir. Bu durum aslında vize alabilmenizi oldukça kolaylaştıracaktır. Daha öncesinde o ülkede bulunmuş olmanız ya da pasaport alarak başka ülkelerde bulunmuş olmanız, seyahat ederken herhangi bir probleme neden olmamış olmanız gibi pek çok faktörü gösteren özelliklerden biridir. Diyarbakır vize işlemleriniz için bizlere danışabilirsiniz ve vize işlemleriniz için pasaport bilginiz gibi tüm bilgilerinizi de toparlarız ve gerekli başvurunuzu yaparız. Sizlerin yapması gereken şey ise kendi el yazınız ile dilekçenizi yazmanız ve ardından yüz yüze başvuru için konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmenizdir.

Diyarbakır vize başvurusu nasıl yapılır sorusunu sıklıkla duymak mümkündür ancak her ilden başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda bir tereddütünüz olmamalıdır ve Diyarbakır vize merkezi başvurusu işlemleriniz için bizlere danışabilir, bu işlemleri en kısa sürede halledebilirsiniz. Bu aşamada var ise eski pasaportunuz ve eski vizeleriniz dosyaya eklenecektir.

Diyarbakır Vize Merkezi
Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi-Vize Başvurusu Ev Hanımı

Ev hanımları da vize alabilirler ancak bu ülkeye göre değişim gösterecektir. Özellikle ev hanımı iseniz gereken birtakım nitelikleri karşılamanız gerekmektedir.

Ev Hanımları İçin Gereken Belgeler Nelerdir;

  • Ev hanımların vize alabilmesi de mümkündür ancak bunun için gereken birtakım şeyler vardır. Bu her ülke için geçerli olmayıp ülke için gereksinimlere ayrıca bakmak gerekmektedir. Ancak ilk gereken şey hesabınızda para olmasıdır. Hesabınızdaki paralar en az 5 bin olacak şekilde güncel bir bakiye olmalıdır ve en yakın zamanda alınmış bir bakiye olmalıdır.
  • Seyahat için gidiyorsanız otel ve uçak rezervasyonları yapılmış olmalıdır. Bu sayede seyahat için gittiğiniz garanti edilecektir.
  • Aile ziyareti gibi bir ziyarete gideceksiniz de bunun için karşı taraftan imzalı bir resmi evrak gerekmektedir. Diyarbakır vize işlemleriniz için tüm bu süreci sizler adına sağlamak ile birlikte seyahat sağlık sigortası da bizler tarafından yaptırılabilir.

Vize Başvurusu Kabul Edilmezse Ne Olur?

Vize başvurularınızın kabul edilmeme ihtimali bulunmaktadır. Bunu bilerek başvuru sürecine başlamanız gerekmektedir. Ancak vize başvurunuzun kabul görme ihtimalini arttırmak adına Diyarbakır vize merkezi olarak bizim tercih ettiğimiz birtakım yollar bulunmaktadır.

Vize Başvurularının Kabul Oranı Nasıl Arttırılır;

  • Bunun için öncelikle varsa daha önceki pasaportunuz veya pasaportlarınız ile birlikte öncesinde var ise herhangi bir ülkenin vizesi olsa bile eklenmelidir. Bu sayede yurt dışına çıkmış olduğunuz ve başka bir ülkeye güven verdiğiniz kanıtlanır ancak siyasi olarak arası iyi olmayan ülkelerde bu durumda eklememeyi tercih edebilirsiniz.
  • Gelirinizin hesabınızda fazla gözükmesi oldukça etkili bir faktör olacaktır. Vize başvuruları için gelir önemli bir faktördür.
  • Adli sicil kaydınızın bulunmaması oldukça etkilidir. Adli sicil kaydı olmayan yani sicili temiz olan biri daha kolay bir biçimde vize alabilecektir.
  • Gideceğiniz yere gitmeden önce o ülkeye uçak bileti almanız ya da otel rezervasyonu yaptırmanız oldukça etkili olacaktır. Bu vize sürecinizi hızlandırır ve olumlu etkiler.

Vize Başvurusu Kaç Gün Önceden Yapılmalı?

Vize başvurusu evrakları topladıktan hemen sonra yapılmalıdır. Diyarbakır vize merkezi ofisi olarak bizler evrakları kısa sürede toparlar veya sizlerin toparlamasında yol gösterici olarak görev yaparız. Ancak gerekli belgeler toplandıktan sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Aksi durumda eğer evrakları toplamamış iseniz eksik evraklar nedeni ile başvurunuz ret alabilir ve bu da sonraki vize başvuru sürecinizi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle vize başvurusu yapılmadan önce muhakkak gerekli belgeler Diyarbakır vize merkezi adı ile bizim tarafımızdan ya da sizin tarafınızdan toparlanmalıdır.

Fransa Kısa Süreli vizeleri hakkında hazırladığımız sayfamızdan >>> vizerandevu.com/fransa-kisa-sureli-calisma-vizesi/ bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi Video;

DiyarbakırBağlar Vize BaşvurusuBismil Vize BaşvurusuÇermik Vize BaşvurusuÇınar Vize BaşvurusuÇüngüş Vize BaşvurusuDicle Vize BaşvurusuDiyarbakır Vize BaşvurusuEğil Vize BaşvurusuErgani Vize BaşvurusuHani Vize BaşvurusuHazro Vize BaşvurusuKayapınar Vize BaşvurusuKocaköy Vize BaşvurusuKulp Vize BaşvurusuLice Vize BaşvurusuSilvan Vize BaşvurusuSur Vize BaşvurusuYenişehir Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×