Cumayeri Vize Başvurusu

Cumayeri vize başvurusunda bulunmak isteyenler Düzce şehrinde Konsolosluk bulunmaması sebebiyle belirlenmiş en yakındaki Konsolosluk ile iletişime geçmelidir. Cumayeri vize başvurusu için İstanbul’da bulunan Konsolosluklar ve Büyükelçilikler tercih edilmektedir. Cumayeri vize başvurusu için İstanbul’daki vize başvurusunda bulunulacak ülkenin (Örneğin; Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği) ilgili birimine gerekli evrakların teslimi ile birlikte işlemler başlamaktadır.

Vize başvurusunun hangi ülkeye yapılacağı ile ülkede ne kadar süre kalınacağı bilgileri vize başvurusu belge hazırlama konusunda büyük önem taşımaktadır. Cumayeri vize başvurusu için gerekli olan başlıca evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, rezervasyon bilgileri, finansal ve mesleki belgeler şeklindedir.

Vize başvurusu işlemleri yorucu, karmaşık işlem ve prosedürler şeklinde tasarlanmıştır. Vize başvurusunun sonuçlanmasında ret söz konusu olduğunda para iadesi sağlanmadığı için maddi zararlara sebep olmaktadır. Vize başvurusunun ret almasına sebep olan birçok hata vardır. Yanlış belge seçimi, belge sayısının eksikliği, belge sayısının fazlalığı, başvuranın net olmayan fotoğrafı, açıklanamayan finansal işlemlerin dökümü, süresi geçmiş evraklar, süresi geçmiş pasaport, banka hesabında yetersiz para bulunması, vize başvurusu formunun yanlış dilde doldurulması, başvuru dilekçesinin hatalı yazımı, mesleki belgelerdeki tutarsızlık, başvuru nedeninin yeteri kadar belirtilmemesi ve benzeri durumlar vize başvurusu reddinin başlıca hataları arasında yer alır.

Cumayeri vize başvurusu hakkında, 2001 senesinden beri vize işlemleri ile ilgilenen vizerandevu.com internet adresini ziyaret ederek vize işlemleri hakkında bilgi alabilir ve vize başvuru işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

  • Düzce Vize Merkezi

    Düzce Vize Merkezi

    Düzce vize işlemleri, Akçakoca, Cumayeri, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca, Çilimli ve şehir il merkezi üzerinden e vize işlemleriyle birlikte yapılabilmektedir.…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×