Kaynaşlı Vize Başvurusu

Kaynaşlı vize başvurusu İstanbul ilinde yapılabilmektedir. Bunun sebebi ise Düzce’ye bağlı bir ilçe olan Kaynaşlı’nın en yakınındaki vize başvuru merkezinin (Konsolosluk, Büyükelçilik) İstanbul’da bulunuyor olmasıdır.

Kaynaşlı vize başvurusu için gerekli evraklar arasında pasaport, vize başvuru formu, vize işlemleri ile ilgilenen birime yazılmış dilekçe, finansal belgeler, mesleki belgeler, 18 yaşından küçükse muvafakatname, nüfus kayıt örneği, ikametgah, varsa öğrenci belgesi, konaklama rezervasyon bilgileri, uçak rezervasyon bilgileri, seyahat sırasında gerekli olacak miktarda para olan banka hesabı dökümü gibi çeşitli evrak yer almaktadır.

Birçok belgenin ve evrağın yer aldığı vize başvuru işlemlerinde, bu evrakların eski olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca alınacak vizenin süresine göre pasaportun geçerlilik süresi de oldukça önemli bir unsurdur. Örneğin D Tipi (Oturma izni, D Tipi Schengen vizesi) vizesi olan bir kişinin, C Tipi (Turistik vize, C Tipi Schengen vizesi) vizesi olan kişiye göre pasaportunun geçerliliği daha uzun süreli olmalıdır.

Vize başvuru işlemlerinin karmaşık işlemler olduğu birçok kişi tarafından kabul edilir. Bu sebeple birçok uzmanlık alanında olduğu gibi vize işlemleri için de danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Şehrinizdeki vize işlemleri ile ilgilenen uzman danışman ve acentelerden hizmet alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

2001 senesinden itibaren vize işlemleri hakkında çalışmalar yürüten vizerandevu.com internet adresinden Kaynaşlı vize başvurusu hakkında detaylı ve net bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Düzce Vize Merkezi

    Düzce Vize Merkezi

    Düzce vize işlemleri, Akçakoca, Cumayeri, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca, Çilimli ve şehir il merkezi üzerinden e vize işlemleriyle birlikte yapılabilmektedir.…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×