Bitlis Vize Merkezi

Bitlis Vize Başvurusu

Bitlis vize merkezimizde Adilcevaz, Tatvan, Ahlat, Mutki, Güroymak ve Hizan ilçelerinde vize başvurularınız hızlı ve kesintisiz şekilde devam etmektedir. Bitlis vize ofisimize; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarından ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Bitlis Vize Merkezi-Vize Gerekli Evraklar

Bitlis vize başvurusu nasıl yapılır; yurtdışına çıkmak için pasaport haricinde vize almak da şarttır. Bazı ülkeler de vize gerekli olmasa da Schengen bölgelerine ve çoğu ülkeye vize olmadan giriş mümkün değildir.

 • Güncel pasaport ve eski pasaportlar. Güncelliğini koruyan pasaportun, en az 6 aylık olması gerekir.
 • Vize talebinin yapıldığı dilekçede, tüm ayrıntılar belirtilmelidir. Gidiş-dönüş tarihleri, nerede konaklanacağı, hangi şehre gidileceği gibi ayrıntılara yer verilmelidir.
 • Vize başvuru formu çoğunlukla dijital ortamdaki formlarla yapılırken; bazı ülkelerde hala elle doldurulan formlar geçerlidir.
 • Standart biyometrik çerçevesiz 2 adet fotoğraf olmalıdır. Arka fon desenli ya da renkli olmamalı, beyaz fon kullanılmalıdır. Gözlük, şapka gibi aksesuarlar kullanılmamalı; başörtüsüyle olan resimlerde kulaklar ve alın net şekilde görülmelidir.
 • Rezervasyon ve uçak biletlerinin dökümleri sunulmalıdır. Hangi otelde kalınacağı belirtilmelidir. Konsolosluklar, hangi otelde kalınacağını araştırır.
 • Çalışan ve işverenler için, tüm şirket evrakları hazır edilmelidir. Şirket sirküleri, ticaret sicil gazetesi, sigorta hizmet dökümü gibi evraklar hazırlanmalıdır.
 • Banka hesap cüzdanı hesap dökümü, vize randevusuna göre alınmalıdır. TL ya da döviz cinsi hesap cüzdanında hareketlerin bulunduğu döküm bankadan onaylanmış ve kaşelenmiş olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası minimum 30bin Euro teminatlı olmalıdır. Vize reddedilirse bu sigorta iptal edilebilir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; nüfus idaresinden ya da e-devletten barkodlu şekilde temin edilmelidir.
 • Kimlik fotokopisi ve yine e-devletten temin edilebilecek barkodlu ikametgâh belgesi alınmalıdır.
Bitlis Vize Merkezi
Bitlis Vize Merkezi

Başvuru sahibinin gayrimenkulü varsa tapu örneği ve aracı varsa araç ruhsatı fotokopileri de Bitlis vize merkezimize vize başvurusu yaptığınızda, vize başvuru dosyasına konulmalıdır.

Vize Başvurusu Yapan Şirketler

Bitlis vize başvurusu şirket çalışanları ya da işverenler de standart evrakların yanında bazı ek belgeleri de vize başvuru dosyasında bulundurmalıdır. Standart belgeler arasında; geçerliliği en az 6 ay olan pasaport, vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, kimlik belgesi fotokopisi, ikametgâh belgesi, başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olan tapu ya da araç ruhsatı, banka hesap dökümü, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği belgelerinin hazırlanmış olması gerekir.

Çalışanlar için evraklar;

 • İşveren mektubu ya da izin onayı
 • Sigorta hizmet dökümü
 • İşe giriş bildirgesi

Şirket sahibi için evraklar;

 • Ticaret odası sicil kaydı
 • Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri

Başvuru yapan kişiler çiftçilikle uğraşıyorsa; bağlı oldukları Ziraat odasından verilen çiftçilik belgesi almak zorundadır. Bitlis vize merkezimize gelerek; ülkelere bağlı olarak değişin evraklarda, eksik belgelerinizi tamamlayabilir, vize başvuru sürecinin, daha doğru ve hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Her ülkenin vize sonuçlandırması farklı günleri kapsar. Çoğunlukla Ankara Antlaşması başvurusuyla vize alımlarında en fazla 30 gün içinde vizenin onaylanıp onaylanmadığı belli olmaktadır. Bitlis vize merkezimize gelerek, tüm vize işlemlerinizin daha hızlı ve doğru şekilde tamamlan sürecini de başlatmış olursunuz.

Bunun yanında normal şartlarda bir vize başvurusu işlemi 5 ila 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. Türkiye dışından Türk vatandaşları tarafından yapılan vize başvuruları ise ortalama 15 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Bitlis vize merkezi danışmanlarımızla iletişime geçerek, vize işlemlerinizin doğru ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Eski Pasaport Gerekli mi?

Bitlis vize merkezimiz üzerinden vize başvurusu yapıldığında; tüm evraklar titizlikle kontrol edilerek, eksik ya da hatalı bir evrak varsa, başvuru sahibine bildirilir. Bunun yanında pasaportun en az 6 ay geçerli olması da vize işlemlerinde aranan en önemli kriterlerden biridir.

Vize başvurusunun onaylanması için eski pasaportlar da önemli ölçüde etki eder. Vizenin alınmasını garanti etmese de başvuru sahibinin daha önce yapmış olduğu seyahatler ve kurallara uyup uymadığı, eski pasaportların kontrol edilmesiyle daha hızlandırılır.

Bitlis vize ofisi olarak; güncel pasaportunuz yanında, eski pasaportlarınızın da başvuru dosyasına konmasını tavsiye ediyoruz. Böylece başvuru sahibi hakkında daha kesin bilgiler elde edilirken, onaylanması açısından da eski pasaportlar, büyük katkı sağlamaktadır.

İsveç Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu bilgi almak için>>> vizerandevu.com/isvec-oturum-ve-vatandaslik-basvurusu/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Bitlis Vize Merkezi Video;

BitlisAdilcevaz Vize BaşvurusuAhlat Vize BaşvurusuBitlis Vize BaşvurusuGüroymak Vize BaşvurusuHizan Vize BaşvurusuMutki Vize BaşvurusuTatvan Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×