Güroymak Vize Başvurusu

Güroymak vize başvurusu yapılırken eğitim maksatlı talepte bulunacaksanız, diğer başvuru adımlarına göre daha hızlı sonuç alacağınız belirtilmelidir. Ülkeler öğrenci değişim programları kapsamında verilen vizelerde daha sorunsuz bir işlem akışı belirlemektedir.

Güroymak vize başvurusu yapılırken pasaportun sunulması istenir. Pasaportun en az 1 sene daha geçerliliğinin olması talep edilir. Eğer gerek duyulursa, geçmiş senelerde kullandığınız eski pasaportlarınızın da talep edilmesi söz konusu olabilir.

Güroymak vize başvurusu yapılırken size bir referans numarası verilecektir. Referans numarası aracılığı ile başvurunuzun değerlendirmesinin ne safhada olduğunu da inceleme hakkınız vardır.

Vize Randevu firması ile görüşme adımının ve tüm belgelerin derlenme sürecinin eksiksiz şekilde yapılmasına rağmen, ret yanıtı aldıysanız reddi itirazda bulunma imkanınız da vardır. Reddi itiraz adımını sadece konsolosluğun belirttiği günlerde yerine getirebilirsiniz.

Reddi itiraz adımı ile beraber kişilerin vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi sağlanacaktır. Rey yanıtı tekrarlanırsa, kişilerin vize harçlarının iade edilmeyeceği de vurgulanmalıdır. Bu durum tüm ülkelerde aynı şekilde devam etmektedir. Herhangi bir harç iade durumu söz konusu değildir.

  • Bitlis Vize Merkezi

    Bitlis Vize Merkezi

    Bitlis vize merkezimizde Adilcevaz, Tatvan, Ahlat, Mutki, Güroymak ve Hizan ilçelerinde vize başvurularınız hızlı ve kesintisiz şekilde devam etmektedir. Bitlis…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×