Bitlis Vize Başvurusu

Bitlis vize başvurusu sürecinde hangi vize türüne başvuracağınıza göre doldurmanız belge değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle doğru başvuru formunu doldurduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bitlis vize başvurusu yapılırken kişilerin başvuru formunu 2 nüsha halinde ıslak imzalı şekilde sunması istenir. Bu başvuru adımında 2 adet biyometrik fotoğraf da sunulmalıdır. Biyometrik fotoğrafın arka planı tek renk olmalıdır. Ayrıca son 6 aya ait olmasına da önem verilir.

Bitlis vize başvurusu yapılırken turistik vize almak isteyen kişilerin özellikle uçak gidiş dönüş biletlerinin nüshalarını ve otel rezervasyon belgelerini sunmaya da dikkat etmeleri gerekir. Bu belgeler ile ülkeye ne zaman giriş çıkış yapacaklarına dair bir fikir sunmaları sağlanır.

Vize Randevu firmasından gün alma adımının sonrasında belirtilen gün ve saatte tüm evrakları derlemiş biçimde bulunmanız gerekmektedir. Evraklarda bir eksiklik olması vize başvurusunun ret yanıtı almasına neden olabilmektedir.

Başvurunun geçerli olması için harcın da eksiksiz bir biçimde ödenmesi gerekir. Harcın ödenme adımının sonrasında makbuzu muhafaza ettiğinizden de emin olmalısınız.

  • Bitlis Vize Merkezi

    Bitlis Vize Merkezi

    Bitlis vize merkezimizde Adilcevaz, Tatvan, Ahlat, Mutki, Güroymak ve Hizan ilçelerinde vize başvurularınız hızlı ve kesintisiz şekilde devam etmektedir. Bitlis…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×