Belçika Başvuru Merkezi

Belçika Vize Başvuru Merkezi 2021

Belçika Vize İşlemleri Gaziantep

  • Gaziantep Belçika Konsolosluğu ve Gaziantep Belçika Büyük elçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Belçika vizesi için başvuruları değerlendirmekle yetkilidir. Belçika schengen vize başvuruları birlikte çalıştığı Gaziantep vize merkezi aracılığıyla iletilmektedir.
  • Gaziantep Belçika Büyük elçiliği,  Gaziantep Belçika Konsolosluğu ve Belçika Gaziantep Fahri Konsoloslukları  Gaziantep ve civar illerde ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri ve Belçika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvuru işlemleri için destek sunmaktadır.
  • Belçika Gaziantep Konsolosluğu Gaziantep ili ve civar illerde ikamet eden Belçika vatandaşlarının, doğum, kimlik kartı, nüfus kayıt, pasaport, evlilik yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Gaziantep Belçika Konsolosluğu Vize İşlemleri

Belçika Gaziantep Konsolosluğu Belçika vize başvurularını haftanın belirli günlerinde kabul etmekte olup,  Gaziantep  Belçika Konsolosluğu kısa süreli Schengen Belçika vize başvuruları, Belçika vize işlemleri ile ilgili hizmet vermekte olan yetkili Gaziantep vize merkezi aracılığı ile alınmaktadır.

Belçika vize veriyor mu?

Evet, bordo pasaportlu kişiler vize uygulamasına tabiidir.

Belçika vize randevusu nasıl alınır?

Randevular, Belçika Konsolosluğu vize başvuru merkezlerinden online ya da çağrı merkezi aracılığıyla alınabilmektedir.

Belçika vizesi ne kadar sürede çıkar?

Bu süreç en az 7 en fazla 15 iş günü içinde sonuçlanır.[/toggle

Belçika Gaziantep vize merkezi, Belçika’ ya yapacağınız seyahatlerde 90 güne kadar turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, aile bileşimi vizesi, başvuruları Belçika Gaziantep hizmet veren vize merkezimiz aracılığı ile kabul etmektedir.

Belçika Turistik ve Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/belcika-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Gaziantep Belçika Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belçika Schengen vizesi için başvuru yapan, kişiler Belçika vize başvuru formu Fransızca, Felemenkçe İngilizce, Almanca, dillerinden biri ile eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Belçika seyahat etmesinin amacı ve seyahat sonrasında Türkiye’ye dönme gerekçesinin neler olduğunu ispat edici nitelikteki belgeler başvuru dosyası ile birlikte sunulmalıdır.

Belçika Başvuru Merkezi
Belçika Başvuru Merkezi
Belçika Turistik ve Ticari vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/belcika-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Belçika Vize Ücreti Ne Kadar?

Belçika vize ücreti turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, aile bileşimi vizesi, çalışma vizesi gibi çıkarılacağı vizenin türe göre değişebilmektedir. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için vize ücreti talep edilmemektedir. Belçika Konsolosluğunca belirlenen kriterlere göre vize ücreti, konsolosluk harç ücreti ve vize için başvurulan merkezi ücretlerini kapsar.

Belçika Gaziantep vize başvurusu Gaziantep vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Belçika  vizesi, turistik vizesi, aile ziyareti vizesi, aile bileşimi vizesi, vize ücretleri, uzun süreli çalışma vizesi ücretlerinden farklıdır. Herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için,  vize işlemleri sürecinde Belçika vize ücreti ile ilgili Belçika  Gaziantep Konsolosluğu ve  Gaziantep vize başvuru merkezi aracılığıyla teyit edilmesi önerilir.

Belçika vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/belcika-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  1. Gaziantep Belçika vize randevusu Gaziantep  Belçika vize başvuru merkezi aracılığıyla alınmaktadır. İlk kez vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahibinin ve önceki Schengen vizelerinde VIS’ ibaresi olmayan kişilerin başvuruyu şahsen yapması gerekir.
  2. Belçika vize randevu işlemleri parmak izi ibrazı ve gerekli evrakların sunumu ile gerçekleşmektedir. Belçika Konsolosluğu gerekli gördüğünde başvuru sahibini sözlü mülakata çağıra bilmektedir. Ayrıca Belçika vize başvuru sonucunun randevu tarihinden 7 ile 15 iş günü içinde açıklanır.
  3. Belçika Konsolosluğu Hangi Durumlarda Ek Evrak İster?
  4. Belçika seyahati amacına uygun nitelikte hazırlanan Belçika vize evraklarında seyahat sonrasında Türkiye’ye geri dönüşünün kanıtlayıcı niteliğindeki banka hesaplarındaki mevcut olan paranın seyahat giderlerinin karşılanacağına dair yetersiz olduğu düşünüldüğünde ek evrak istenir.
  5. Yine evrakların güncel olmaması durumunda seyahat için hazırlanmış olan belgeleri ve seyahat amacı arasında çelişkili görüldüğü durumlarda Belçika konsolosluğu başvuru sahibinden bir evrak talep edebilmektedir. Bu tamamıyla Belçika Konsolosluğunun yetkisi içerisindedir ve ek evrak talebi konusunda en doğru bilgi Belçika Konsolosluğundan teyit edilmelidir.

Belçika Başvuru Merkezi Video;

Belçika Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×