Artvin Vize Merkezi

Artvin Vize Başvurusu

Artvin vize merkezimize gelerek tüm vize başvurularınızda kesintisiz hizmet alırsınız. Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Kemalpaşa, Murgul, Şavşat ve Yusufeli vize başvurularını kabul eden Artvin vize ofisimize; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarından ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışına Vize Nasıl Alınır?

Artvin vize başvurusu nasıl yapılır; Her ülkenin vize başvuru prosedürleri farklıdır ve vize alırken, gidilecek ülkenin başkonsolosluğuna ya da büyükelçiliğine başvuru yapılmalıdır.

Vize başvurusu için gerekli belgeler;

 • Pasaport: Son üç aylık pasaport. Aynı zamanda varsa eski pasaportlar ve Schengen vizesi alınacaksa; eski Schengen vizeleri ve pasaport da başvuru dosyasına eklenir.
 • Vize başvuru formu: Ülkeler bazında değişkenlik gösterir. Bazı ülkeler elle doldurulmuş başvuru isterken, bazı ülkelerde online başvuru formu geçerlidir.
 • Vize talep dilekçesi: Başvuru sahibinin kendi el yazısı ve imzasının bulunduğu ve başvuru sahibi tarafından hazırlanan dilekçedir. Konsolosluk ya da büyükelçiliğe hitaben yazılır. Tüm detaylar dilekçe içinde bildirilir. Gidiş-dönüş tarihleri, finansal durum, kimin yanında kalınacağı, hangi otelde kalınacağı, hangi şehre gidileceği gibi birçok detay anlatılır.
 • Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf standartlarına uygun şekilde en az 3 aylık olan 2 adet resim hazırlanır. 3.5×4.5 cm ve beyaz fonlu fotoğraflar olmalıdır.
 • Rezervasyon ve uçuş bilgileri: Gidilecek şehirde tüm ilgili rezervasyonların bulunduğu belgeler ve gidiş-dönüş seyahat bilgilerinin fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahatinizden 1 gün başlayacak ve seyahatinizin bitiminden 1 gün önce sona erecek, en az 20bin Euro teminatlı, seyahat sağlık poliçesi hazırlanmalıdır. Vize başvurusu reddedilirse, sağlık sigortası iptal edilebilir.
 • İş ve mülk evrakları: Çalışan olduğuna dair işyerinden alınan belge, şirket evrakları, sigortalı olunduğuna dair belge, varsa gayrimenkul tapusu ve araç ruhsatı belgeleri tamamlanmalıdır.
 • Mali durum belgeleri: Son üç aylık hareketlerin bulunduğu banka hesabı dökümü alınmalıdır. Döviz ya da TL cinsinden hesap cüzdanının olması gerekir. Banka hareketleri dökümü, banka tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgesi: E-devlet üzerinden barkodlu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgesi alınmalıdır.
 • Kimlik belgesi fotokopisi: Hükümet tarafından verilen, o ülkenin vatandaşı olduğunu belirten kimlik belgesidir.

Yurtdışına vize almak için vize randevusu alınmalı ve belirlenen gün ve saatte, tüm evraklar hazırlanmış şekilde, randevu merkezinde olunmalıdır. Vize başvurusu yaparken; randevularınızı konsolosluğun resmî sitesinden alabileceğiniz gibi, Artvin vize ofisimiz aracılığıyla da alabilirsiniz.

Artvin Vize Merkezi 1 – artvin vize merkezi 1
Artvin Vize Merkezi

Vize ofisimiz; belli ücretler karşılığında tüm vize alma sürecinizle ilgilenirken, işlemleri sizin adınıza yürütür.

Artvin Vize Merkezi-Vize Evrak Ücreti 2021

Artvin vize merkezi danışmanlarımızın aracılığıyla, tüm vize randevusu sürecinizi, profesyonel şekilde takip ediyor ve sizin adınıza tüm işlemlerinizi yürütüyoruz. Vize başvurularında belli dönemlerde güncellenerek belirlenen vize evrak ücreti bulunur.

Vize ücretlerinden muaf kişiler;

Yurtdışına birçok farklı sebepten çıkış yapılır. Kimi zaman tatil kimi zaman iş seyahati kimi zaman oturum izni ya da eğitim için vize gereklidir. Öğrenciler, araştırmacılar ve 0-12 yaş arası çocuklar, vize evrak ücretlerinden muaf tutular.

Vize ücretine tabi kişiler için vize ücretleri;

 • Turistik amaçlı Schengen vizesi için 80 Euro
 • Kısa süreli Schengen vizesi için 80 Euro
 • Uzun süreli Schengen vizesi için 116 Euro
 • 12-16 yaş arası çocuklar için 40 Euro
 • Amerikan vizesi için 160 dolar ile 265 dolar

Artvin vize merkezi ofisimiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında; gerekli tüm evrakların hazırlanmış olması gerekir. Bu yüzden danışmanlarımız; tüm belgelerinizi kontrol ederek, eksik olan herhangi bir belge varsa ya da ülkeye göre ek belgeler isteniyorsa, bunların tamamlanması için hizmet verir ve başvuru sürecinin sıkıntısız ve daha hızlı ilerlemesi için çalışır.

Vize Başvurusunda Adli Sicil Kaydı

Artvin vize başvurusu yapmak isteyenler, yurtdışı seyahatlerine engel olmayacak adli sicil kaydı belgesi getirmek zorundadır. Adli sicil kaydı; sabıka kaydı olarak da tanımlanır ve kişinin herhangi bir suça karışıp karışmadığı ya da herhangi bir suçtan dolayı davasının olup olmadığını belirleyen belgedir.

Artvin vize merkezimize gelerek, vize başvurusunda bulunan kişiler, Adliye Saraylarında bulunan Cumhuriyet Başsavcılığı makamından sabıka kaydının olup olmadığına dair belge alabilir.

Vize Başvurusu Yapılan İller

Artvin vize merkezi, Türkiye’de ikamet ettiğiniz il ve ilçelerden vize başvurularını kabul eder. Dış temsilciliklerin ise, belirlenen yetki alanları vardır. Artvin vize merkezi ofisi, bağlı bulunduğu bir dış temsilcilik ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir.

Vize ofisimiz; ikamet ettiğiniz şehirde başvuru yapacağınız vize merkezinin bulunduğu şehrin konsolosluk ya da büyükelçiliği yetki alanında olmasına dikkat eder. Başvuru yapılan il, yetki alanımızın dışındaysa; başvurunuz incelenerek, konsolosluk ya da büyükelçiliğin yetki alanı dışındaki işlem için, hizmet ücreti talep eder. Bu konuda ofisimizi arayarak, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belçika vize evrakları hakkında Belçika vize evrakları>>> vizerandevu.com/belcika-vize-evraklari/ sayfamızdan bilgi alınız.

Artvin Vize Merkezi Video;

 

ArtvinArdanuç Vize BaşvurusuArhavi Vize BaşvurusuArtvin Vize BaşvurusuBorçka Vize BaşvurusuHopa Vize BaşvurusuMurgul AmbarMurgul Vize BaşvurusuŞavşat AmbarŞavşat Vize BaşvurusuYusufeli AmbarYusufeli Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×