Zambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Vize Randevu Ofisi Zambiya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Yeni Zellanda Vizesi: Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Zambiya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Zambiya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Zambiya vizesi nasıl alınır?

Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla vize başvuruları yapılabilmektedir.

Zambiya vize istiyor mu?

Evet, tüm pasaport türü sahipleri vize almayla yükümlüdür.

Zambiya ya nasıl gidilir?

Türkiye’den ülkeye direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu seyahat yaklaşık 8 saat 20 dakika sürmektedir.

Zambiya seyahati düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri Zambiya Vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Vize başvuruları Zambiya Büyükelçiliğine ya da yetki verilen turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilir. Vize Randevu Ofisi Zambiya Vizesi için tam yetki sahibi olarak hizmet vermektedir.

Zambiya Vize Başvurusu

Zambiya Vize Başvuruları Zambiya Büyükelçiliğine yapılmaktadır. 30 güne kadar olan turistik / ticari vize başvuruları Zambiya E-Vize Uygulaması ile yapılabilmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için Büyükelçiliğin belirlemiş olduğu vize prosedürlerine uyum sağlanması gerekir. Konsolosluk tarafından istenen vize evrakları eksiksiz hazırlanmalı ve destekleyici evraklarla sunulmalıdır.

Zambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Zambiya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportların seyahat sonrasında 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekir. Geçersiz olan pasaportlar ile yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Ayrıca pasaportların 10 yıldan eski olmaması ve sayfalarının eksik, yıpranık ve deforme olmaması gerekmektedir. Pasaportta vize işlenmesi için en az 3 boş sayfanın bulunması elzemdir.

Zambiya Vize Kategorileri

 • Zambiya Tek Girişli Vize: Geçerlilik süresince tek giriş imkanı tanır.
 • Zambiya Çift Girişli Vize: Geçerlilik süresince 2 defa giriş imkanı tanır.
 • Zambiya Çok Girişli Vize: Geçerliliği süresince (90 gün) sınırsız giriş imkanı tanır.
 • Zambiya Transit Vize:Karayolu ile geçişlerde 7 günlük geçerliliği vardır.
 • Zambiya Günlük Turistik Vize: Victoria Şelalesi, Kazungula sınır kontrollerinde uygulanan 24 saatten az süren seyahatler için verilir.
 • Zambiya Ücretsiz Vize: Giriş limanlarda diplomatik pasaport sunumu ya da resmi mektup sunumu için görevlilere verilen vizedir.
 • Zambiya E-Vize

Zambiya Vizeleri talep edildiği takdirde Zambiya Makamlarına giderek uzatılabilme imkanı bulunmaktadır. Sadece Sınır Vizesi alan iş adamlarının vizeleri uzatılamamaktadır.

Zambiya Turistik Vize

Zambiya Turistik Vize başvurusu için Zambiya büyükelçiliğinin belirlemiş olduğu prosedürler yerine getirilmeli ve istenen evraklar eksiksiz tamamlanmalıdır. Zambiya Turistik Vize için gereken şartlar arasında Hepatit A, menenjit, sarı humma aşılarının yapılması şartı bulunmaktadır. Başvurular Ankara Zambiya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Bizzat Büyükelçilikte bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle başvurularınızı yetki sahibi Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır fakat konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi konuları hesaba katılarak başvuruların 15 gün öncesinden yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Zambiya Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Zambiya seyahati sonrası 6 ay daha geçerli olan 10 yıldan eski olmayan en az 3 boş sayfası bulunan pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüzünün okunaklı çekilmiş fotokopisi.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Uluslararası geçerliliği bulunan 30 bin € teminatlı sağlık sigortası.
 • Tur Programı: Kaşe ve imzalı olmalı.
 • Tur Sözleşmesi: Tur ile gidilecekse.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyon biletleri ya da dökümanları.

Zambiya Ticari Vizesi

Zambiya Ticari Vize başvurusu için Zambiya Büyükelçiliğinin belirlemiş olduğu prosedürler yerine getirilmeli ve istenen evraklar eksiksiz tamamlanmalıdır.

Zambiya Ticari Vize için gereken şartlar arasında Hepatit A, menenjit, sarı humma aşılarının yapılması şartı bulunmaktadır. Başvurular Ankara Zambiya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Bizzat Büyükelçilikte bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle başvurularınızı yetki sahibi Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır ancak konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi konuları hesaba katılarak başvuruların 15 gün öncesinden yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 • Zambiya Tek Girişli Ticari Vize: 1 yıl içerisinde 30 gün süreli ikamet imkanı tanır.
 • Zambiya Çift Girişli Ticari Vize: 1 yıl içerisinde 2 giriş imkanı tanır. 30 gün ikamet imkanı tanır.
 • Zambiya Çok Girişli Ticari Vize: 1 yıl içinde 30 gün ikamet ve sınırsız giriş imkanı tanır.

Zambiya Ticari Vize Evrakları

Zambiya Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olan 10 yıldan eski olmayan en az 3 boş sayfası bulunan pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüzünün okunaklı çekilmiş fotokopisi.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Uluslararası geçerliliği bulunan 30 bin € teminatlı sağlık sigortası.
 • Tur Programı: Kaşe ve imzalı olmalı.
 • Tur Sözleşmesi: Tur ile gidilecekse.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyon biletleri ya da dökümanları.

Zambiya Konsolosluğu | Zambiya Vize Randevu İşlemleri

Zambiya Vize Randevusu, 30 günden daha fazla sürede Zambiya Cumhuriyeti’nde çeşitli amaçlarla kalacak olan kişilerin gerçekleştirmeleri gereken başvuru türüdür. Dilerseniz Türkiye’den başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz Zambiya vize işlemleri için alacağınız bu randevu tarihinde ve saatinde istenen evrakları teslim etmeniz gerekmektedir. Vize randevularınızı almadan önce doldurmanız gereken form hakkında ve randevu alma işlemleri ile ilgili zorlanmamak için 0850 227 72 05 numarasından izlere ulaşabilirsiniz. Böylece başvurularınızda hangi evrakları teslim etmeniz gerektiğinin yanıtını öğrenebilir ve vize sonuçlarına kaç günde ulaşacağınıza dair yanıtları alabilirsiniz.

Zambiya Online Vize Randevusu

Bordo, gri, yeşil ve siyah-kırmızı pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Zambiya ülkesine giriş yapabilmeleri için konsolosluğa vize başvurusu yapacaklarında online vize randevularını almaları gerekmektedir. Zambiya Göçmenlik Ofisinin resmi web sitesi aracılığıyla online olarak doldurulabilecek olan başvuru formu ile ilgili danışmanlık hizmetlerimizi sunmaktayız. Gerekli evraklarla nasıl başvuru yapabileceğinize dair yanıtları Vize Ofisi aracılığıyla alabilirsiniz. Başvuru sırasında hazır bulunmasanız da, evraklarınızı bizlere ulaştırmanız halinde vize başvuruları ile ilgili tüm işlemleri tamamlamaktayız. Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan bu başvurular esnasında kısa veya uzun süreli ziyaret amaçlarınıza göre çeşitli belgeler talep edilecektir.

Zambiya Vize Türleri Nelerdir?

Resmi, Dini, Diplomatik, Turistik, Eğitim, Ticari, Ziyaret ve Transit vize türlerinden sizin için en uygun olanı seçerek Zambiya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İDATA sayfası aracılığıyla veya [email protected] mail adresimiz üzerinden hangi evraklarla başvuru yapmanız gerektiğinin yanıtını alabilirsiniz. Tek girişli ve çok girişli vize türlerinde 30 günden 90 güne kadar geçerlilik süresini elde edebilir, hangi durumlarda bu süreleri uzatma hakkınızın olduğunu uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Zambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Zambiya vizesi için başvuru yapacağınız pasaportun, seyahat bitimi itibariyle 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir. Ayrıca en az 2 sayfası bol olan pasaportla ve eksiksiz bir şekilde dolduracağınız form ile başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Müracaat esnasında aktarılan bilgiler ile formdaki bilgilerin birbirini desteklemesi ve büyük oranda vize onayı almanız halinde sonuçlar sizlere 3 ile 5 iş günü içerisinde bildirilecektir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ile Zambiya Cumhuriyeti’nin tatil günlerine denk gelen başvurularda ve konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde bu sürelerin aştığı görülebilmektedir. Bu sebepten ötürü Zambiya vize türlerine başvuru yapacak olan kişilerin olabildiğince erken randevularını almaları gerekmektedir.

Zambiya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×