Yeni Zellanda Vizesi: Başvuru (2023)

Vize Randevu Ofisi Yeni Zelanda Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Yemen Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Yeni Zelanda dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Yeni Zelanda Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Yeni Zelanda vizesi almak zor mu?

Vize almak isteyen kişilerin verilen şartlara uygun olmaması dahilinde bu süreç zorlaşmaktadır.

Yeni Zelanda vize veriyor mu?

Evet, Yeni Zelanda’ya gitmek isteyen kişilerin sebepleri ne olursa olsun tek tip vizeye başvurmalılardır.

Yeni Zelanda çalışma vizesi nasıl alınır?

Kişilerin en az 2 sene boyunca ikamet etme haklarının bulunması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport ayrımı olmaksızın Yeni Zelanda ziyareti için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Vize başvuruları Ankara’da bulunan Yeni Zelanda Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Başvurular için bizzat konsoloslukta bulunma şartı yoktur. Turizm/seyahat acenteleri Yeni Zelanda vize başvuruları için yetki sahibidir. Tam yetki sahibi olarak Vize Randevu Ofisi 10 yılı aşkın süredir sizlere hizmet vermektedir.

Ankara’da bulunan Yeni Zelanda Büyükelçiliğine Azerbaycan ve Gürcistan Vatandaşları ile Türkiye’de oturum sahibi olan yabancı ülke vatandaşları da başvuru yapabilmektedir.

Yeni Zelanda’ya yapılacak olan 90 güne kadar kısa süreli ticari, turistik, aile ziyareti, dil kursu, eğitim gibi seyahat amacı olan kişilere tek tip olan Ziyaret Vizesi verilmektedir. Ziyaretçi Vizesi tek tip vize olsa da seyahat amacına uygun evrakların hazırlanması ve o şekilde vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda vize başvurusu elektronik ortamda da gerçekleştirilebilmektedir. Vize başvurusunda randevu zorunluluğu, parmak izi gibi prosedürler yoktur. Başvurular ortalama 1 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır fakat konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri hesaba katılarak başvuruların 45 gün öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Yeni Zellanda Vizesi: Başvuru (2021)
Yeni Zellanda Vizesi: Başvuru

Yeni Zelanda Vize başvurusunda hazırlanması gereken evrakların İngilizce tercümesi gerekmektedir. Tercümelerin noter onaylı olması zorunluluğu yoktur fakat tercüme ofisi kaşesi ve tercümanın imzasının olması gerekir.

Hazırlanan evrakların eksik olmaması doldurulması gereken başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Başvuru esnasında seyahat masraflarının karşılanacağına dair kanıt belgeleri ve seyahat için gereken otel ve uçak biletlerinin temin edilmesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vize Kategorileri (Kısa Süreli)

 • Yeni Zelanda Turistik Vizesi
 • Yeni Zelanda Ticari Vize
 • Yeni Zelanda Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi
 • Yeni Zelanda Eğitim Vizesi

Yeni Zelanda Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Yeni Zelanda seyahati sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan pasaport ve eski vizelerin fotokopileri.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Dilekçe: Yeni Zelanda Konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılan dilekçe de İngilizce dili kullanılmalı, seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı gibi bilgiler yer almalı ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğin her iki yüzünün okunaklı olarak çekilmiş fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüğünden veya e-devlet hesabından alabileceğiniz tüm aile bireylerinin adres ve kimlik bilgilerinin bulunduğu belge.
 • Adli Sicil Kaydı: E-devlet hesabınızdan ya da Emniyet Müdürlüğünden temin edebilirsiniz.
 • Rezervasyon Belgeleri: Yeni Zelanda seyahati için temin edilen uçak ve otel biletleri ya da dokümanları.
 • Banka Hesap Özeti: Son 3 aya ait banka hesap özetleri 10 bin ₺ bakiyeli olmalı, banka yetkilisi tarafından imzalı olmalı ve kaşeli olmalıdır.

Yeni Zelanda Ticari Vizesi

Yeni Zelanda’ya yapacağınız iş görüşmesi, fuar, ticari seyahatler, konferanslar amacıyla olan seyahatler için Ticari Vize başvurusunda bulunmak gerekir. Ticari Vize başvurusunda bulunmak için Yeni Zelanda’dan gelen davetiye ye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca Ticari vize başvurusu için şirket tarafından hazırlanan dilekçenin başvuru evrakları içerisinde olması gerekir.

Yeni Zelanda Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan pasaport ve eski vizelerin fotokopileri.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Dilekçe: Yeni Zelanda Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçe de İngilizce dili kullanılmalı, seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı gibi bilgiler yer almalı ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğin her iki yüzünün okunaklı olarak çekilmiş fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüğünden ya da e-devlet hesabından alabileceğiniz tüm aile bireylerinin adres ve kimlik bilgilerinin bulunduğu belge.
 • Adli Sicil Kaydı: E-devlet hesabınızdan ya da Emniyet Müdürlüğünden temin edebilirsiniz.
 • Rezervasyon Belgeleri: Yeni Zelanda seyahati için temin edilen uçak ve otel biletleri ya da dökümanları.
 • Banka Hesap Özeti: Son 3 aya ait banka hesap özetleri 10 bin ₺ bakiyeli olmalı ve banka yetkilisi tarafından imzalı olmalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Davetiye: Yeni Zelanda’da bulunan şirket tarafından gönderilen davetiyede seyahat tarihi, amacı, şirket bilgileri, şirket iletişim adresleri, başvurana ait bilgiler yer almalıdır.
 • Ticari Dilekçe: Şirket yetkilisi tarafından Yeni Zelanda Konsolosluğuna hitaben İngilizce olarak yazılan dilekçe de seyahat amacı, tarihi, masrafların ne şekilde karşılanacağı, başvurana ait bilgiler ve şirkete ait bilgiler şirketin antetli kağıdına yazılmalı kaşelenmeli ve imzalanmalıdır.
 • Şirkete Ait Evraklar: Son 3 aya ait faaliyet belgesi, ticari sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri, SGK İşe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, SGK 4A Hizmet dökümü, Şirket banka hesap dökümü vs.
Sayfamızda verilen vize evrak listesi genel Yeni Zelanda vize evrak listesidir. Şahsınıza uygun ve seyahat amacına uygun düzenlenmesi gereken vize evrakları listesi için Vize Randevu temsilcileri ile iletişime geçiniz. Ayrıca Vize Randevu Ofisi olarak, vize başvurusu, evrak hazırlıkları, seyahat sağlık sigortası, evrak tasdiki, tercümanlık işlemleri, uçak ve otel rezervasyonu vb. işlemler için 10 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Sizde sadece seyahatinize odaklanarak hızlı ve güvenli şekilde Yeni Zelanda Vizesi başvurusunda bulunmak isterseniz en kısa sürede bizimle iletişime geçiniz.

Yeni Zellanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×