Zambiya Vize

Zambiya vize yapılan anlaşmalar ile birlikte bu Afrika ülkesine giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından yalnızca diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri vize almayacaktır. Zambiya’yı ziyaret edecek olan hizmet pasaportu (gri pasaport), hususi pasaportu (yeşil pasaport) ve umumi pasaportu (bordo pasaport) sahibi kimselerin muhakkak vize başvurusu yapmaları ve yetkililerin taleplerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Türk vatandaşları seyahat edecekler ülke olan Zambiya için 1 ay sürecek seyahatlerinde kapıda vize alma hakkına sahiptir. Ancak kapıda vize alırken de belirli soruları cevaplamalı ve belgeleri göstermeleri gerekli bir prosedürdür.

Zambiya vize uzun süreli seyahatler için alınacak ise Zambiya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunulmalıdır. Başvurunun başlamasının ardından yaklaşık 1 hafta kadar süren sonuçlanma süresi yine de yoğunluğun dikkate alınması ile birlikte yaklaşık 2 hafta öncesinden yapılmalıdır.

Zambiya vizesi için gerekli olan evrakları genel evrakları Zambiya Büyükelçiliği şu şekilde belirlemiştir; sağlık raporu, pasaport, kimlik fotokopisi, uçak rezervasyonu ve konaklama rezervasyonu bilgilerini içeren belgeler.

Zambiya vize alımına dair güncel bilgilere ulaşmak ve Zambiya ülkesinde dolu dolu bir gezi planlamak için Vize Randevu firması ile iletişim kurmalısınız.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×