Yemen Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Vize Randevu Ofisi Yemen Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Vietnam Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Yemen dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Yemen Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ortak değerlere sahip olduğumuz Yemen’e seyahat gerçekleştirmek için umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Yemen Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise Yemen Vizesinden muaftır.

Yemen’e gerçekleştirilecek seyahatler, seyahat amacına göre ticari, turistik, ziyaret vize kategorisine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yemen vize istiyor mu?

Siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için Yemen’e vize gerekmiyor ancak bordo pasaport sahibi olan vatandaşların vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Türkiye Yemenden vize istiyor mu?

Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Yemen vatandaşları en az 60 gün geçerli pasaport ya da pasaport yerine geçen belge talep etmelidir.

Umman a vize var mı?

Umman’a seyahat planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları konsolosluğa vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Yemen Vize Başvurusu

Yemen Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle vize kategorisini belirlemeleri ardından seyahat amacına göre başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru formunda bulunan bölümler okunaklı olarak büyük harfle, İngilizce ya da Arapça dilleri ile doldurulmalıdır.

Formda sorulan sorulara eksiksiz ve doğru bilgilerle yanıt verilmelidir. Hatalı verilen cevaplar vize başvurusunun olumsuz cevaplanmasına neden olacaktır.

Yemen Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Yemen Vizesi: Randevu ve Başvuru

Yemen Konsolosluğunun sizi tanımasında ki en önemli evrak olan başvuru formu dikkatlice doldurulduktan sonra fotoğraf bölümüne fotoğrafınızın yaptırılması gerekmektedir.

Bir önemli evrak ise pasaportlardır. Yemen Vizesi başvurusunda bulunmak için pasaportların seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğinin bulunması 10 yıldan eski olmaması, deforme ve yıpranık olmaması ve en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Geçerliliği bulunmayan pasaportlar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yemen Vizeleri Yemen Büyükelçiliği tarafından incelemeye alındıktan 25 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri hesaba katılarak başvuruların 15 gün öncesinden yapılmasında fayda olacaktır. Başvurusu red almış olan turistik ve ticari vizelerin yeniden başvuru yapılması için aradan 3 ay geçmesi gerekmektedir.

Yemen Turistik Vizesi

Yemen’e turistik gezi düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Yemen Büyükelçiliğinin düzenlemiş olduğu prosedürleri yerine getirmeleri ve gerekli evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Yemen Turistik Vize başvurusu için doldurulması gereken başvuru formu 2 adet hazırlanmalı ve eksik hatalı yanıtlar verilmemelidir.

Yemen Turistik Vize Evrakları

 • Vize Başvuru Formu: 2 adet Yemen Vize başvuru formu İngilizce ya da Arapça dillerinde okunaklı olarak büyük harfle doldurulmalı, fotoğraf eklenmeli ve ıslak imza ile imzalanmalıdır.
 • Fotoğraf: Pasaporta uygun büyüklükte olan arka fonu beyaz 3 adet biyometrik fotoğraf.
 • Geçerli Pasaport: Yemen seyahati sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve en az 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Bunun yanında ilk 3 sayfasının ve son sayfasının fotokopisi gerekmektedir.
 • İkametgah Belgesi: Başvurana ait ikamet ettiği bölgeden alınan adres kaydı.
 • Sağlık Raporu: Sağlık ocağı ya da devlet hastanesinden alınabilir.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyonlarına ait biletler ya da dökümanlar.

Yemen Ticari Vize

Yemen’de ticari faaliyette bulunmak, fuar, seminer, iş toplantısı gibi seyahat amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin başvuru formunu seyahat amacına göre doldurmaları ve kanıtlayıcı evraklarla desteklemeleri gerekmektedir.

Yemen Ticari Vize Evrakları

 • Başvuru Formu: 2 adet Yemen Vizesi başvuru formu İngilizce ya da Arapça dillerinde okunaklı olarak büyük harfle doldurulmalı, fotoğraf eklenmeli ve imzalanmalıdır.
 • Fotoğraf: Pasaporta uygun büyüklükte olan arka fonu beyaz 3 adet biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve en az 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca ilk 3 sayfasının ve son sayfasının fotokopisi gerekmektedir.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyonlarına ait biletler ya da dökümanlar.
 • Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılacak olan dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı, başvurana ait kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri yer almalıdır.
 • Şirkete Ait Evraklar: Vergi levhası, ticari sicil gazete, imza sirküleri fotokopileri ve faaliyet belgesi vb.

Bu sayfada verilen evrak listesi genel Yemen Vizesi evrak listesi olup şahsınıza göre ve seyahat amacına göre düzenlenmesi gereken evrak listesine ulaşmak için Vize Randevu Ofisi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Vize Randevu Ofisi Vize evrak hazırlığı, vize başvurusu, evrak tasdiki, sağlık raporu, uçak ve otel rezervasyonları gibi konularda 10 yılı aşkın süredir güvenli hizmet vermektedir.

Yemen Oturum İzni

 1. Yemen’de 90 günden uzun süren seyahat sebepleri, çalışma, uzun süreli ziyaret gibi sebepler için oturum izni başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Başvurular Yemen İçişleri Bakanlığı Pasaport ve Göçmenlik Ofisine yapılmaktadır. Ülkeden ayrılmak istendiğinde aynı yere giderek çıkış izni istenmesi gerekmekte ve başvuru yapıldıktan 2 ay sona ülke terk edilmelidir.
 2. Oturum izinleri 6 ila 1 yıl süre ile verilmektedir. Oturum izni alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.
 3. Oturum iznine başvuran kişi çalıştığı yerden kefil olma niteliği taşıyan mektup temin etmelidir. Bu mektup ortadoğu ülkelerinin çoğunda talep edilmektedir ve ülke kurallarına uyan kişiye kefilim anlamına gelmektedir.
 4. Eğer kişi çalışmıyor ve Yemen’de bir tanıdığı, akrabası yanında ikamet edecekse, davet edildiği kişi tarafından bu mektubu temin etmesi gerekmektedir. Mektupta başvuran kişinin ikamet ve finansal ihtiyaçlarını karşılayacağına dair ve kişiye kefil olduğuna dair bilgiler yer almalıdır.
 5. Eğitim amaçlı Irak’a gelen kişilerin bulundukları durumda öğrenci iseler eğitim aldıkları okuldan öğrenci belgesini temin etmeleri gerekmektedir.
 6. Irak’ta bulunduğu zamanda oturum izni başvurusunda bulunan kişinin Irak makamlarının belirlediği sağlık birimlerine giderek bulaşıcı hastalık taşımadığına dair kan testi yaptırmaları gerekmektedir.

Yemen Hakkında Önemli Bilgiler

Başkent Sana’da bulunan Türkiye Büyükelçiliğimiz 2011 yılından sonra yaşanan iç savaş nedeni ile kapatılmıştır. Ülkede iç karışıklıklar halen devam etmektedir. Bu nedenle Yemen’e seyahat düzenlemek isteyen vatandaşlarımızın sorunlu bölgelerden uzak durması, gece yolda dolaşmamaları, yerli halktan rehberlik istemeleri ve tartışmaya yol açacak konuşmalardan uzak durmaları konusunda uyarmak isteriz.

Yemen Konsolosluğu | Yemen Vize Başvuru İşlemleri

Yemen vize randevu, gerçek bilgileri yansıtan evraklarla Yemen vizesi için nihai kararı verecek olan Yemen Büyükelçiliğine yapılacak olan başvuru için alınması gereken görüşme tarih ve saatini içermektedir.

Söz konusu başvurularda herhangi bir eksik bilgi, hatalı evrak veya yanlış beyan sizleri olumsuz sonuçlara ve büyük kayıplara itecektir.

Böyle bir durumla karşılaşmamanız için başvurularınızla ilgili randevu işlemlerini yürütmek üzere tercih edeceğiniz uzmanlarımızla 0850 227 72 05 iletişim hattından görüşebilirsiniz. Böylelikle hangi sürelerde başvurularınızı yapabileceğinizi, randevu almak için en doğru zamanı ve vize evraklarına dair en güncel listeleri öğrenebileceksiniz.

Yapacağınız başvuruların takip edilmesinde profesyonelliğini ispat eden uzman kadromuz sayesinde olabildiğince hızlı bir zaman diliminde ve sorunsuz bir şekilde vizelerinizi alabileceksiniz.

Yemen Vizesine Kimler Başvurabilir?

Umuma Mahsus bordo pasaport sahibi olan kişilerin 90 günden daha az süreli Yemek seyahatleri için bu vize türünü almaları gerekmektedir. Yeşil, gri ve siyah-kırmızı pasaport sahipleri ise 180 günlük sürede 90 günü aşmayacak şekilde vize başvurularından muaftırlar.

Vize başvurularında Büyükelçiliğin yetkilendirdiği başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilecek olan talepler değerlendirilecektir.

Vize Ofisi aracılığıyla Yemen Vizesi randevuları ve evrak eksiklerini giderme hususunda gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Profesyonel danışmanlarımıza [email protected] mail adresleri üzerinden ulaşmanız halinde randevu talepleriniz kısa sürede değerlendirilecektir. Yemen vizesi başvurularınızda randevu işlemleri için en erken ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini sizlere gerekçeleri ile birlikte açıklıyoruz.

Yemek Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sizler için online hesaplarınızın açılmasında ve başvurularınızın internet üzerinden doldurulacak başvuru formları sayesinde gerçekleştirilmesinde etkili bir rolü üstlenmekte olan profesyonel ekiplerimiz sayesinde olumlu sonuçları elde etme oranınız daha yüksek olacaktır. Olumlu ilerleme kaydedilmesi halinde 7 ilâ 10 iş günü içerisinde sonucunu alabilirsiniz. Ancak vize başvurularınızda planlamadığınız aksilikleri ve tatil günlerine denk gelebileceğini düşünerek randevularınızı, seyahat tarihinizden 15 gün öncesinde almanızı tavsiye etmekteyiz. İşlemlerinizin aksamaması ve sürenin daha fazla uzamaması için hangi konularda dikkatli olmanız gerektiğinin yanıtını aktaracak olan ofislerimiz sayesinde danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle vize sürenizi uzatmayacak doğru evrak listesine en güncel şekilde ulaşabileceğinizi görmüş olacaksınız

Yemen Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×