Yeni Zellanda Vize

Yeni Zelanda vize işlemlerini Yeni Zelanda seyahati gerçekleştirecek her Türk vatandaşının yapması gerekmektedir. Çünkü Yeni Zelanda Milletler Topluluğu ile Türkiye arasında herhangi bir vize anlaşması bulunmamaktadır. Yeni Zelanda’yı ziyaret edecek bordo (umumi) pasaport, siyah (diplomatik) pasaport, gri (hizmet) pasaport ve yeşil (hususi) pasaport sahiplerinden her biri vize alma zorunluluğuna sahiptir.

Yeni Zelanda vize başvurusu işlemleri Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği’nde yapılmakta ve sadece bu kurumda kabul edilmektedir. Türkiye’nin her ilinden yapılan Yeni Zelanda vize başvuruları Ankara’daki Yeni Zelanda Büyükelçiliği’nde kabul edilir. Bu kurumun herhangi bir bölge kısıtlaması bulunmamaktadır.

Yeni Zelanda seyahat için 4 farklı izin türü bulunmakta; turistik vize, oturma izni, ticari vize ve ziyaret vizesi şeklindedir. Bu vize türleri arasında en çok başvuru yapılan vize türü turistik vizedir.

Yeni Zelanda turistik vizesi için gereken evrak listesi; pasaport, biyometrik fotoğraf, finansal belgeler, Yeni Zelanda vize talep dilekçesi, ulaşım için yapılan rezervasyon bilgileri, konaklama için yapılan rezervasyon bilgileri şeklindedir. Başvuranın mesleki durumuna göre farklı belge teslimi yapılması talep edilmektedir.

Yeni Zelanda vize işlemlerinde kolayca onay almak ve seyahatinizi keyif dolu geçirmek için yaklaşık 20 yılı aşkın tecrübesi ile danışmanlık hizmeti veren Vize Randevu firması ile görüşebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×