Somali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Somali Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Somali Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Slovenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Somali dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Somali vizesi nasıl alınır?

Somali Türkiye temsilciliklerinden şahsen yapılan başvurular ile Türk vatandaşları uyum şartlarını eksiksiz olarak yerine getirme koşulu ile vize alabilir.

Somali vize kaç günde çıkar?

Somali vize başvurularının sonuçlanma süresi en fazla 10 iş günüdür bu yüzden seyahatten en az 15 gün önce başvuru başlamalıdır.

Somalide internet var mı?

Afrika kıtasında internet altyapısını en son kuran ülkelerden birisi Somali’dir bu yüzden internet kullanım oranı çok düşüktür.

 • Somali Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
 • Somali seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vizeye tabidir.
 • Bu nedenle tüm pasaport sahipleri vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize başvuruları direkt olarak Somali Ankara Konsolosluğu’na yapılabilmekte, aynı zamanda vakit kaybetmeden ve vize reddine sebep olacak unsurları ortadan kaldırarak turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.
 • Başvuru sonuçları ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır ve başvuru sonuçlarının değerlendirme yetkisi sadece Ankara Somali Konsolosluğundadır.
 • Vize Randevu Ofisi olarak vize evrak hazırlığı ve vize başvurusu işlemlerinizde kısa sürede güvenli hizmet vererek sizlere destek olmaktayız.
 • Somali’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının mutlaka sarı humma, tetanoz, hepatit aşısı yaptırmaları ve sıtma için önlem almaları gerekmektedir.
 • Seyahat sağlığı için Somali’ye gerçekleştireceğiniz yolculuklardan önce mutlaka Sağlık Bakanlığını arayarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Seyahatiniz sırasında hijyen konularında dikkat etmenizi, açık yiyeceklerden uzak durmanızı ve kapalı suları tercih etmeniz açısından vatandaşlarımızı uyarmak istiyoruz.

Somali Vizesi İçin Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurusu için doldurulması gereken başvuru formu konsoloslukların sizi tanıması için gerekli olan öncelikli evraklardandır. Başvuru formunda seyahat amacınız, seyahat tarihleri ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı bölümler eksiksiz ve doğru bilgilerle yazılmalıdır.

Başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgileri evraklarla da desteklemeniz gerekmektedir. Başvuru formunda eksik bıraktığınız alanlar ve vermiş olduğunuz yanlış cevaplar vizenin red olmasına neden olacağından dikkatli olunması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli bölüme fotoğrafınızı eklemeyi ve formu imzalamayı unutmayınız.

Somali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Somali Vizesi: Randevu ve Başvuru

Somali Vizesi İçin Evraklar

 • Pasaport: Somali seyahati sonrası 6 daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu: Somali vize formunda bulunan sorular doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Somali seyahat amacı, Somali seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının ödenmesine ilişkin bilgiler bulunmalı, dilekçe Somali Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.
 • Uçak ve Otel rezervasyonları: Somali seyahati sırasında konaklama yapılacak otele ait biletler ve ulaşım sağlanacak uçağa ait gidiş-dönüş biletleri.

Somali Ticari Vize Başvurusunda Davetiye Zorunluluğu

Somali’de ticari görüşme, ticari faaliyette bulunmak isteyen kişilerin Somali’de bulunan şirket tarafından gönderilen davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Gönderilen davetiyede davet edilen hakkında bilgiler, ne için davet edildiği, seyahat tarihleri, seyahat amacı, Somali’deki şirket hakkındaki bilgiler bulunmalı ve şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Ayrıca şirkete ait kaşe ve imza bulundurulması gerekmektedir. Temin edilmiş olan davetiye Ticari Vize başvuru evraklarının arasında yer almalıdır.

Somali Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 daha geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu: Formda bulunan sorular doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının ödenmesine ilişkin bilgiler bulunmalı ve Somali Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.
 • Uçak ve Otel rezervasyonları: Seyahat sırasında konaklama yapılacak otele ait biletler ve ulaşım sağlanacak uçağa ait gidiş-dönüş biletleri.
 • Davetiye: Somali’deki şirket tarafından temin edilen davetiye kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Şirkete Ait Evraklar: Faaliyet belgesi, ticari sicil kaydı, ticari sicil gazete ve vergi levhası fotokopisi. imza sirküleri..
 • Çalışana ait Belgeler: Maaş bordrosu, banka hizmet dökümü, SGK işe giriş kaydı..

Somali Vizesi hakkında verilen bilgiler genel Somali Vizesi bilgileri olup, şahsınıza ait vize evrakları, vize kategorisi, seyahat amacına uygun belgeler, uçak ve otel rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, vize evrak hazırlığı, vize başvurusu, evrak tasdiki gibi konularda hızlı ve güvenli hizmet vermekteyiz.

Vize hakkında aklınıza takılan tüm sorular ve aracılık hizmetleri için Vize Randevu Ofisimize bekliyoruz.

Somali Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Somali Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Somali Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Somali Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×