Slovenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Schengen kısa süreli  vize ye sahip olanlar Slovenya Vizesi almak zorunda değildirler. Diplomatik, hususi ve hizmet türü pasaport sahipleri ise Slovenya Vizesinden muaftırlar.

Slovakya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Slovenya Vizesinde yapacağınız seyahatlerin amacı süresi seyahat tarihleri ve ne şekilde yapılacağı çok önemlidir. Vizenizin alınmasında bu etkenler çok önemlidir.

Slovenya turist kabul ediyor mu?

Slovenya turistik vizesi Türk vatandaşları için 180 gün içinde 90 günü geçmemek şeklinde verilmektedir.

Slovenya vizesi almak zor mu?

Gerekli olan şartların yerine getirilmesi halinde Slovenya vizesi almak zor değildir, yapılan başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi uyum şartlarının gerçekleşmesine bağlıdır.

Slovenya vize veriyor mu?

2007 yılında Schengen sistemine Solvenya’ya gidecek olan Türk vatandaşları vize almakla yükümlüdür.

Slovenya Türkiye İllerinden biri kadar küçük bir ülkedir ve Başkenti (Ljubljana) Lubyana’dır. Batıda İtalya, Kuzeyde Avusturya, Kuzeydoğuda Macaristan, Güneydoğuda Hırvatistan komşularıdır. Türkiye’ye uzaklığı sadece birkaç saattir. Slovenya’nın Resmi dili Slovence’dir ama ülkede İtalyanca da konuşur ve İngilizce neredeyse herkes tarafından konuşulmaktadır.

Ülkede çok fazla sayıda mağara bulunmaktadır. Balkanlar ülkelerinin en yeşili olarak bilinen ülke de sık ormanlar bulunmaktadır. Ülkeyi Bu kadar sevdiren en büyük özelliklerinden biride bu yeşil doğasıdır. Ülkede bolca üzüm yetiştiriciliği dolayısı ile şarap üretimi vardır ve bu konuda çok iyiler. Ülkede 26 kilometrelik bir sahil bulunur ve Slovenyalılar yaz tatillerini burada geçirir.

Slovenya’ya gezi yapmak yada herhangi bir sebeple seyahat etmek istiyorsanız 10 yıllık tecrübemizle vize işlemlerinizin sorunsuz hallolması için Vize Randevu Acentemiz ile iletişime geçiniz.

Slovenya Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız ?

Slovenya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Slovenya Vizesi başvuru işlemlerinin Slovenya  da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da Slovenya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir. Bu nedenle Slovenya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Slovenya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Slovenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Slovenya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Slovenya vizesi  başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Slovenya Konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir.

Randevu Almamız Gerekir Mi ?

Slovenya’ya seyahat düzenlemek istiyorsanız mutlaka randevu almalısınız. Slovenya vize randevularını Slovenya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu vize acentelerinden alınabilmektedir. Slovenya vize randevusu gerekli evrakları hazırlamak ve parmak izi verme prosedüründen ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır. Ancak Slovenya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata çağırabilmektedir.

Slovenya Schengen Vizesinde Randevu Almanın Önemi

Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Slovenya vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır.

Slovenya vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında Slovenya vize başvuru merkezi randevusuz kişileri kabul etmemektedir. Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir.

Slovenya Schengen Vize Randevusunu Nereden Alabilirim

Slovenya vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Slovenya vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Slovenya vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz kabul edilmemektedir. Slovenya vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektediz

Slovenya Vize İşlemleri

 • Slovenya  Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar olabilir, Slovenya dış temsilcilikleri vize departmanı ek evrak isteyebilmektedir.
 • Konsoloslukların talep ettiği Slovenya Vize işlemleri 2021 yılı evrak değişikleri bilgisini öğrenmek için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Vize Randevu, Slovenya Vize başvurularınız için kişisel veya kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.
 • Slovenya Seyahatleri için Avrupa Birliği üye ülkesi olan ve Schengen bölgesi olan ülkeye Schengen vizesi alarak giriş yapabiliriz.
 • Schengen vize alabilmek için belirli evraklar gerekmektedir. Bu evraklar kişiye ait belgeler, kişinin çalıştığı yere ait belgeler ve kişinin maddi kaynakları ile ilgili belgelerdir. Zaman alan, kafa karıştıran sizi günlük faaliyetlerden alıkoyan işlemler için eksiksiz ve hızlı hizmet vermekteyiz.
 • Slovenya Vizesini umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri alabilirler. Kanada, Amerika, Japonya gibi ülkelerin Slovenya vizesi almalarına gerek yoktur.
 • Slovenya Schengen kısa süreli vize başvuruları Slovenya Konsolosluğunun yetkilendirdiği turizm/seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Bu vize türü 180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyen seyahatler için verilir ve Slovenya Konsolosluğuna direk başvuru yapılmaz.
 • Bazı gerekli farklı durumlar için konsolosluk kısa süreli vize başvurularını kabul etmektedir.
 • 90 günü geçen çalışma izni, oturum, aile birleşimi gibi konular için vize başvuruları ise direk olarak Slovenya Konsolosluklarına yapılır. Çünkü başvuru işlemleri için Slovenya Konsolosluğu yetkilidir. Fahri konsolosluklar başvuru kabul etmemektedirler. Başvuru işlemlerinizi en uygun ve en kolay Vize Randevu Acentesi ile yapabilirsiniz.
 • Vize Randevu Acentesini aradığınızda yetkili ve uzman personelimiz tarafından evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha önce parmak izi vermediyseniz personelimiz refakatinde parmak izi verebilirsiniz.
 • Parmak izi verdiyseniz yetkililerimiz sizin adına randevu alıp evrak takibini yaparlar eksik hatalı ya da ek evrak konularında sizi bilgilendirirler.
 • Vizeniz kabul edildiğinde pasaportunuz isterseniz kargo ile isterseniz acentemize bizzat gelerek teslim alabilirsiniz.

Vize Ücretleri

Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir. Slovenya vize başvurusu yapmadan önce Slovenya Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir. Slovenya vize ücreti ve Slovenya vize harç bedelleri Slovenya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir Slovenya vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir Slovenya Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedirler.

Ücretler Hakkında Olumsuz Sonuçlar:

 • Ücretler geri iade edilmez.
 • Ücreti başkası için kullanamazsınız ve devredemezsiniz.
 • Ücretleri sadece vize aldığınız ülke için kullanabilirsiniz.
 • Ücretler tek seferlik başvuru içindir.
 • Ret cevabı aldığınız durumda yeniden başvuruda ücret ödemek zorundasınız.

Slovenya Turistik Vize

 1. Slovenya’da turizm için çok farklı yerler bulunmaktadır. Julian Alpleri, Akdeniz, Pannonian, Dinar Alpleri arasında olan ülke turizm için küçük ve sevimli bir ülkedir.
 2. Dağlar, göller, deniz, mağaralar, çayırlar ülkeyi çekici hale getirmektedir. Bir çok önemli mimari binaları Barok, Art Nouveau muhteşem güzelliktedir. Başka ilgi çeken yerler Bled Gölü, Soca Vadisi, Triglav Dağı’dır.
 3. En iyi bilinenlerden biri Slovenya Littoral’de Karst Platosudur. Postojna Mağarası UNESCO DÜNYA MİRASI listesindedir. Prekmurje alanı, otantik mutfağıyla bilinir. Geleneksel yemekler dışında bujta repa adlı domuz eti, darı güveç ve şalgam ve prekmurska gibanica adında hamur işi.
 4. Önemli bir kaplıca Moravske Toplice, birçok Avusturya, Alman, Rus ve İtalyan ziyaretçiyi kabul ediyor. Turistik seyahat için en çok tercih edilen mevsim festivallerin olduğu yaz mevsimidir.
 5. Kış ayları karlı ve yağışlı olduğundan oldukça soğuktur. Yaz ayları orta sıcaklıktaki Alp mevsimi etkisi altındadır. Mart ve Aralık aylarında tırmanma, kayak, yürüyüş için çok güzel imkanlar sunmaktadır.
  Slovenya kısa süreli vize seyahat süresi 90 günden az seyahatleriniz için alınması gereken (gezmek, tatil, aile ziyareti, fuarlar, 6 aydan az eğitim, ticari görüşme vb.) vizedir.
 6. Slovenya vizesi almak istiyorsanız belirlemek gereken şey öncelikle vizenin ne kadar süreli olacağıdır.
 7. Slovenya vizesi uzun süreli vize ve kısa süreli vize olmak üzere iki türlü olmaktadır. Slovenya uzun süreli vize seyahat süresi 90 günü aşan seyahatleriniz için alınması gereken (uzun süreli tedavi, uzun süreli eğitim, ikamet, Slovenya’da çalışmak, evlenmek vb.) vizedir.
 8. Türkiye Cumhuriyeti ve Slovenya arasında vize muafiyeti anlaşması ile Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az seyahatler için Slovenya Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 9. 90 günü geçen sebeplerle Slovenya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Slovenya Vize başvurularını yapmak zorundadırlar.
 10. Bu başvurular sadece direk olarak Slovenya konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.
 11. 90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri Slovenya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri’dir.
 12. 90 günü geçen seyahatler “aile birleşimi”, ”oturum izni”, ”çalışma izni” gibi diğer sebeplerle Slovenya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Uzun Süreli  Vize (D’Tipi) başvurularını yapmak zorundadırlar. Bu başvurular sadece direk olarak Slovenya konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Slovenya vize İşlemleri İçin Randevuya Bizzat Gitmeden Yapabilir Miyim ?

Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine giderken parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek olmamaktadır. Eğer Slovenya vize başvuru işlemlerinde önceden Schengen vizesi almamış parmak izi beyanı vermediyseniz şahsen gelmek zorundasınız.

Slovenya Vize Başvurusu Sırasında Finansal Durumunuzu Belirtmeniz Gerekmektedir

Slovenya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi;

 • Slovenya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Slovenya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.bölgesinde birçok defa giriş izni tanımaktadır.

Slovenya Ticari Vize

Slovenya Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar göstermekte olup  ek evrak isteyebilmektedir.

Slovenya dış temsilciliklerinin talep ettiği Slovenya Vize işlemleri 2021 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu vize başvuru merkezi, Slovenya Vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.

 • Slovenya ile Türkiye arasında ticari ilişkileri değerlendiren Türkiye Ljubljana Büyükelçisi Esen Altuğ, bu ülkeler arasındaki ilişkilerin 2011 senesinde  “stratejik ortaklık” seviyesine yükselttiğini belirtti.
 • Türkiye ile Slovenya  arasında ticari  ilişkilerde daha sıkı bağların olması için çalıştıklarını resmi ziyaretlerin ise olumlu sonuçlar verdiğini bildirdi.
 • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gelecek dönemlerde de resmi ziyaretlerin sıklıkla yapılacağını ticari faaliyetler hakkında toplantılar yapılacağını belirtti.
 • Slovenya Avrupa Birliği üye ülkesi olup aynı zamanda da Nato’da müttefikimiz olarak ticari ekonomik ilişkilerinde güçlendiğini söylendi.
 • Büyükelçilik Türkiye’de ki yatırımcıları Slovenya’ya gitmeleri için seslendi. Coğrafi konum ve alt yapı sayesinde Avrupa Birliği ticari piyasasında büyük imkanlar sunmakta. Türkiye’de ki büyükelçilik Türk yatırımcılar için büyük kolaylıklar sağlayacaklarını açıkladı. Slovenya’da Türk dizileri de büyük talep gördüğünden Türkiye açısından turizme büyük katkılar sağlıyor.

Slovenya Vize Başvurularını Seyahat Dönemlerine Uygun Tarihlerde Yapınız

Slovenya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak Slovenya Vizesi başvuru işlemlerinin Slovenya  da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da Slovenya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu nedenle Slovenya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Slovenya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

Slovenya vizesi başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi Slovenya Konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir.
Slovenya Vize Başvurularında Gelir Belgelerini Mutlaka Beyan Etmelisiniz

Slovenya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi;

 • Slovenya Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000₺ bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Slovenya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

 Slovenya Transit Vize

Slovenya Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar bulunmakta olup ek evrak isteyebilmektedir.

Konsoloslukların talep ettiği Slovenya Vize işlemleri 2021 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, Slovenya Vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.

Slovenya da ölüm vb. gibi konular olmadığı sürece sınır kapılarında giriş vizesi verilmez 24 saat kadar kalacak yolcular için transit vizesi verilebilmektedir
Transit Vize Alımı Hakkında Genel Bilgiler

Slovenya ya transit vize alabilmek için öncelikle seyahat rotanızı belirlemeli ve Slovenya Konsolosluğuna başvurunuzu yapmalısınız.

Slovenya ya gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için yaptığınız vize başvuru evraklarınızın orijinal eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat ediniz.

Slovenya vize ile daha öncesinde diğer ülkelere yapmış olduğunuz sık seyahatlerin nedenlerini sizden anlatmanızı isteyecektir.

İki Aktarma Yapılacak Ülkeler İçin Transit Vize

Eğer gideceğiniz ülkeye iki aktarma yapmak zorundaysanız ve Schengen bölgesi içerisinde olacaksanız seyahatiniz Slovenya dan başlıyorsa kesinlikle Schengen vizesi almak zorundasınız.

Transit Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaport.
 • Fotoğraf.
 • Vize Başvuru Formu.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Kimlik Fotokopisi.
 • Gelir Durumunu Gösteren Belgeler.
 • Slovenya Vize Talebi Belirten Dilekçe.
 • Daha Önce Alınmış Vizelerin Ayrıntılarını Gösteren Belge.
 • Çalıştığı İş Yerine Ait Kanıt Belgeleri.
 • Seyahat Niyetini Açıkça Anlatan Belge.
 • Vize Harcı.

Acil Slovenya Seyahatleri İçin Express Vize İşlemleri

Slovenya Vizesi alırken size özel VIP randevu ve başvuru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz Biyometrik veri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti için kullanılmaktadır.

Verilerin Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca saklanır. Schengen veri beyanında biyometrik veri parmak izi işleminden farklıdır. Slovenya Konsolosluğu bu verileri görememektedir.Bu parmak izleri bir diğeri yerine kullanılamazlar.

Slovenya Schengen Vizesinde Randevu Almanın Önemi

Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Slovenya vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır. Slovenya vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir.

Çok farklı durumlar dışında Slovenya vize başvuru merkezi randevusuz kişileri kabul etmemektedir.

Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin Slovenya yoğun seyahat dönemleri olan yaz tatilleri, bayramlar gibi dönemlerde vize tarihleri daha ileri ki dönemlere verilebildiği için başvuruların daha erken en az 1 ya da 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.

Slovenya Schengen Vize Randevusunu Nereden Alabilirim

Slovenya vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki Slovenya vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Slovenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Slovenya Vize
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×