Sierra Leone Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sierra Leone Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Sierra Leone Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Seyşeller Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Sierra Leone dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Sierra Leone Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Sierra Leone ye nasıl gidilir?

Türkiye’den Sierra Leone için direkt uçuş bulunma Fas’ın Kazablanka şehrine uçuş yapıldıktan sonra oradan 11 saatlik bir aktarma yapmak gerekir.

Sierra Leone Büyükelçisi kimdir?

Sierra Leone Türkiye Büyükelçiliği görevini Mohamed Hassan Kai-Samba yürütmektedir. Büyükelçi 2020 yılında cumhurbaşkanlığına güven mektubunu sunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) pasaport sahipleri Sierra Leone Vizesine tabi tutulmaktadır. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün kalışlı ziyaretler için Sierra Leone vizesinden muaf tutulmaktadır.

Sierra Leone vizeleri seyahat süresi, seyahat amacına göre farklı kategorilerde incelenmektedir ve hazırlanması gereken evraklar buna göre belirlenmektedir. 90 gün süren seyahatler için kısa süreli vize, 90 günden uzun süren ziyaretler için uzun süreli vize işlemleri uygulanmaktadır.

Vize başvuruları İstanbul’da bulunan Fahri Sierra Leone Konsolosluğu’na ya da yetki verilmiş turizm/seyahat acentelerine yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi Sierra Leone vizesi için tam yetki sahibi olmakta ve evrak hazırlığı, vize başvurusu, uçak ve otel rezervasyonu dahil birçok işlemde sizlere hizmet vermektedir.

Sierra Leone Vize başvuru sonuçları ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talebi ve resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak başvuruların en az 15 gün öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Sierra Leone Vize Başvurusu

 • Sierra Leone Vize başvurusunda hazırlanması gereken öncelikli evrak olan başvuru formu başvuran tarafından İngilizce olarak eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Başvuru formu konsoloslukların sizi tanıma için gerekli olan en önemli evraktır. Bu nedenle beyan edeceğiniz bilgilerin güncel olmasına, eksik bilgi vermemeye, boş alan bırakmamaya dikkat etmeniz gerekir.
 • Başvuru formunda bulunan bilgiler destekleyici belgelerle birlikte sunulmalı ve aralarında uyum bulunmalıdır. Formu doldurduktan sonra biyometrik fotoğrafınızı yapıştırmayı unutmayınız.
 • Sierra Leone seyahati için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportlarınızın seyahat sonrasında en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunmasına, 10 yıldan eski olmamasına ve en az 2 sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Yıpranmış, deforme olmuş, süresi geçmiş pasaportlar vize başvurularında kabul edilmemektedir.
 • Sierra Leone vize  başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat öncesinde mutlaka sarı humma aşısı yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı olan aşı kartı seyahat boyunca da ziyaretçilerin yanlarından ayırmamaları gerekmektedir.
 • Bunun yanında bir Afrika ülkesi olan Sierra Leone ülkesine ziyaret düzenleyecek olan vatandaşlarımızın Tetanoz, difteri, kuduz, hepatit, tifo, kolera aşılarını yaptırmaları da tavsiye edilir. Seyahat için gereken sağlık önlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen Sağlık Bakanlığını arayarak seyahat sağlığı konusunda iletişime geçiniz.

Sierra Leone Vize Kategorileri

 1. Sierra Leone Ticari Vize
 2. Sierra Leone Turistik Vize
 3. Sierra Leone Aile Ziyareti Vizesi

Sierra Leone Vizesi başvurusu için gereken evrak hazırlığı dosyası, vize başvurusu, kişiye özel vize kategorisi, seyahat amacı belirleme, uçak ve otel rezervasyonlarınız için Vize Randevu iletişim adreslerinden bize ulaşınız.

Sierra Leone Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Sierra Leone Vizesi: Randevu ve Başvuru

Sierra Leone vize ücretleri seyahat süresi, vize kategorisine belirlenmektedir. Size uygun vize kategorisi belirleme ve vize ücretleri hakkında bilgiyi Vize Randevu Ofisini arayarak öğrenebilirsiniz.

Sierra Leone Vizesi kişilere 1 ay tek giriş, 3 ay çok girişli olarak verilmektedir. Kapı vizesi uygulaması ve express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Sierra Leone Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği bulunan en az 2 sayfası boş olmalı.
 • Vize Başvuru Formu: Sierra Leone vizesi için başvuran tarafından İngilizce olarak tükenmez kalemle doldurulmalı, eksik yada yanlış bilgi verilmemeli ve imzalı, fotoğraflı olarak hazırlanmalıdır.
 • Fotoğraf: 35×45 mm ebadında, arka fonu beyaz, güncel çekilmiş, 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Talep Dilekçesi: Sierra Leone seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını anlatan Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçe imzalı olmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlar.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısı yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı sarı humma aşı kartı.

Sierra Leone Ticari Vize

Sierra Leone Vize başvurusunda beyan edilmesi gereken vize başvuru evraklarında en önemlisi ticari davetiyedir.

Ticari Davetiye Sierra Leone’da bulunan şirket tarafından şirketin antetli kağıdına yazılmalı, başvuran hakkında bilgileri ve ne amaçla davet edildiği, seyahat tarihleri bu davetiyeye yazılmalıdır.

Aynı zamanda şirkete ait kaşe ve imza bulunmalıdır. Şirkete ait iletişim bilgileri davetiyeye mutlaka eklenmelidir.

Sierra Leone Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği bulunan en az 2 sayfası boş olmalı.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuran tarafından İngilizce olarak tükenmez kalemle doldurulmalı, eksik yada yanlış bilgi verilmemeli ve imzalı, fotoğraflı olarak hazırlanmalıdır.
 • Fotoğraf: 35×45 mm ebadında, arka fonu beyaz, güncel çekilmiş, 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize Talep Dilekçesi: Seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını anlatan Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçe imzalı olmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve otel rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlar.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısı yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı onaylı sarı humma aşı kartı.
 • Ticari Davetiye: Sierra Leone’deki şirket tarafından gönderilen davetiye Sierra Leone Konsolosluğuna hitaben yazılmalı ve kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Şirket Evrakları: Güncel Vergi levhası, ticari sicil gazete, oda sicil kaydı fotokopisi. Faaliyet belgesi, Maaş bordrosu (son 3 aya ait), SGK işe giriş bildirgesi

Sierra Leone Konsolosluğu| Sierra Leone Vize Randevu

Sierra Leone Konsolosluğu| Sierra Leone Vize Başvuru İşlemleri

Sierra Leone vize randevu, siyah pasaporta sahip olanlar dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatlerinde almaları gereken vize için başvuru yapacakları tarihe ve saate ilişkin bilgileri içerir.

Türkiye’de konsolosluğu veya büyükelçiliği bulunmazken, Ankara Fahri Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecek olan vize talepleri için randevuların oluşturulmasıyla ilgili isteklerinizi ve tüm sorularınızı 0850 227 72 05 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Böylelikle Sierra Leone vize ücretlerinin ne kadar olduğunu, uzun ve kısa süreli vizelerin hangi şartlarda alındığını ve vize başvuru formuna dair detayları profesyonel bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sierra Leone Vize Şartları

 1. Vize başvurularınızı yaparken belgelerinizin doğruluğu ve beyanlarınızla çelişmemesi, vize onayı alma sürenizi kısaltacağından son derece titizlikle adım atmanız gerekmektedir.
 2. Sizlere en iyi şekilde ve hızlı bir biçimde Sierra Leone vize randevusu için belge teminlerinde ve hazırlanmasında yardımcı olacak ekiplerimize taleplerinizi [email protected] adresi sayesinde iletebilirsiniz.
 3. Vize Ofisi sayesinde profesyonel danışmanlık hizmetlerini alabilir, süreci en kısa sürede tutacak olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli kadromuzla olumlu sonuçlara odaklı verdiğimiz hizmetlerden faydalanmış olacaksınız.
 4. Sağlıklı bir şekilde organize edilecek olan evraklarınızla konsolosluğun vize onayı vermesi için gerekli tüm aşamaları sizlere aktaracak olan merkezlerimizle iletişime geçmeniz büyük kolaylıkları sağlayacaktır.

Sierra Leone Vize Sonuçlanma Süresi

 • Sizler de Sierra Leona vize randevusu alırken eksiksiz bir şekilde belge temini sağlayarak, sonuçların daha kısa sürede elinize geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede temin edilecek olan belgelerin 7 ile 21 gün içerisinde sizlere geri döneceğini görebilirsiniz.
 • Vize onayı alabilmeniz için değerlendirmeyi yapacak olan mercide belirli dönemlerde yoğunlukların yaşanabileceğini göz ardı etmemeniz gerekmektedir.
 • Sizler de temsilcilerimiz sayesinde uygun zamanlarda başvuruları yapabilmek, erken davranarak gecikmelere mahal vermemek adına bizleri arayabilirsiniz.
 • Bu sayede Sierra Leone vize randevularınızın takipleriyle ve evraklarınızın onaylanma süreçleri ile ilgili takiplerin ekiplerimiz sayesinde yapılacağını aktarmaktayız. Ülkeye ziyaret edebilmeniz için sarıhumma aşısını yaptırdığınıza dair sertifikalarla birlikte, diğer aşıları da yaptırmanızda fayda görülmektedir.
 • Bunun dışındaki evrak teminleri ve doğru bir şekilde hazırlanması aşamalarında sizlere destek olmayı ihmal etmeyecek ekiplerimizle görüşmelerinizi sürdürebilirsiniz.,

Sierra Leone Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Sierra leone Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×