Papua Yeni Gine Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Papua Yeni Gine Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Papua-Yeni Gine Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Pakistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Papua-Yeni Gine dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Papua-Yeni Gine Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Papua Yeni Gine vize istiyor mu?

Papua Yeni Gine’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı pasaportuna bakılmaksızın vizeye tabidir.

Papua Yeni Gine vizesi nasıl alınır?

Papua Yeni Gine vizesi almak için Türkiye temsilcisi olan Avustralya Büyükelçiliği Ankara konsolosluk bölümüne başvuru yapmak gerekmektedir.

Papua Yeni Gine Konsolosluğu nerede?

Papua Yeni Gine adına İstanbul’da bulunan Fahri konsolosluk Türkiye’de yaşayan vatandaşlar için konsolosluk hizmeti vermektedir.

Papua Yeni Gine seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) diplomatik (siyah) pasaport sahipleri iki ülke arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından vizeye tabidir.

Papua Yeni Gine Turistik Vize

Papua Yeni Gine turistik vize başvuruları ülkemizde Konsolosluk ve Büyükelçiliği bulunmayan ülke için İstanbul Fahri Papua Yeni Gine Konsolosluğu’na ve Avustralya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize işlemleriniz ayrıca yetki sahibi Vize Randevu Ofisi aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Papua Yeni Gine Vizesi için Konsolosluğun belirlediği vize prosedürlerine uygun davranmak ve evrakları hazırlamak gerekmektedir. Hazırlanan evrakların konsolosluğa uşaştırılmasının ardından vize evraklarının incelenmesi ve vize sonucunun açıklanması beklenir.

Papua Yeni Gine Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Papua Yeni Gine Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vize sonuçları bir sorun oluşmadığı takdirde 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. Yinede Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve vize başvuruları 15-20 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Papua Yeni Gine Vize Kategorileri

 • Papua Yeni Gine Ticari Vize
 • Papua Yeni Gine Turistik Vize
 • Papua Yeni Gine Aile Ziyaret Vizesi

Papua Yeni Gine Vize Başvurusu

 1. Başvuru işlemleri için Papua Yeni Gine seyahat amacı belirlenmeli ve buna göre başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu Konsoloslukların sizi tanıması açısından öncelikli evrak niteliğinde olduğundan formu doğru ve eksiksiz doldurmalı yanlış beyanda bulunmamak gerekir. Tereddüt içeren cevaplar, beyan edilen evraklara uyumu bulunmayan yanıtlar vizenin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.
 2. Papua Yeni Gine başvurusu için önemli olan bir hususta pasaportların geçerlilik süresidir. Seyahat sonrasın en az 6 ay daha geçerliliği bulunması gereken pasaportların 10 yıldan eski olmaması deforme olmaması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 3. Vize şartlarını uygunluğu bulunmayan pasaportlar ile yapılan başvurular kabul edilmemekte, edilse bile sınırda polisler tarafından vatandaşlar ülkeye alınmamaktadır.
 4. Vize başvurusunda belirlenmesi gereken bir husus vize ücretleri olmaktadır ve ücretler başvuracağınız vizenin kategorisine, süresine, başvuranın yaşına ve ek hizmet taleplerine göre değişiklik göstermektedir.
 5. Papua Yeni Gine Vizesi başvurusunda bulunmak, evrak listesine ulaşmak, otel ve uçak rezervasyonu yaptırmak, evrak tasdiki, vize ücretleri konusunda bilgi ve aklınızı karıştıran diğer konular hakkında bilgi almak, hızlı ve güvenilir Papua Yeni Gine Vizesi başvurusu yapmak için lütfen en kısa zamanda Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşın.

Papua Yeni Gine Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli, 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, 2 adet biyometrik fotoğraf güncel çekilmiş olmalıdır.
 • Rezervasyon Belgeleri: Papua Yeni Gine seyahatini gerçekleştireceğiniz uçak gidiş-dönüş biletleri ve konaklama yapacağınız otele ait bilet ya da dokümanları.
 • Banka Hesap Dökümü: Papua Yeni Gine seyahatine çıkacak kişinin son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin bulunduğu dökümler yeterli miktarda bakiye bulunmalı ve banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Papua Yeni Gine vize dilekçesinde kişinin kimlik bilgileri, seyahat tarihleri, seyahat rotası, seyahat masraflarının ne şekilde ödeneceği hakkında bilgiler yer almalıdır.
 • Çalışanlar İçin: Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri vergi levhası fotokopileri vs sunulmalıdır.
 • Sağlık Raporu: Göğüs Röntgeni ve Hıv testi sonuçları ve genel sağlık raporu temin edilmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Papua Yeni Gine’de 6 aydan daha fazla kalacak olanlar SGK tarafından yapılan sağlık sigortasını beyan etmeleri gerekir.

Burada belirtilen vize evrakları genel Papua Yeni Gine vize evrakları olup durumunuza ve seyahat amacına göre gereken evrak listesi için Vize Randevu temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Papua Yeni Gine Ticari Vizesi

Papua Yeni Gine Ticari Vize başvurusu için Konsolosluklara bizzat gitmenize gerek yoktur. Başvurularınızı yetkili turizm ve seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Pasaport ayrımı olmaksızın tüm vatandaşların ticari vize başvurusunda bulunması gerekir.

Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin mutlaka Papua Yeni Gine’de bulunan şirketten Davet mektubu temin etmeleri gerekir. Davet mektubunda seyahat tarihleri, davet edilen hakkında bilgiler, şirket hakkında bilgiler ve ne için davet edildiği hakkında bilgilere yer verilmelidir. Hazırlanan diğer genel vize evrakları ile birlikte sunulacak olan davetiye de şirket yetkilisinin imzası ve şirkete ait kaşe olmalı, şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.

Papua Yeni Gine Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli, 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş pasaport.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz, 2 adet biyometrik fotoğraf güncel çekilmiş olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
 • Rezervasyon Belgeleri: Papua Yeni Gine seyahatini gerçekleştireceğiniz uçak gidiş-dönüş biletleri ve konaklama yapacağınız otele ait bilet ya da dökümanları.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin bulunduğu dökümler yeterli miktarda bakiye bulunmalı ve banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Dilekçe de kişinin kimlik bilgileri, seyahat tarihleri, seyahat rotası, seyahat masraflarının ne şekilde ödeneceği hakkında bilgiler yer almalıdır.
 • Sağlık Raporu: Göğüs Röntgeni ve Hıv testi sonuçları ve genel sağlık raporu temin edilmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 6 aydan daha fazla kalacak olanlar SGK tarafından yapılan sağlık sigortasını beyan etmeleri gerekir.
 • Davetiye: Şirketin antetli kağıdına, seyahat süresi, seyahat amacı, şirket hakkında bilgiler, yapılacak iş hakkında bilgiler yer alarak yazılmalı şirket kaşesi ve yetkili kişi imzası ile gönderilmelidir.
 • Şirket Evrakları: Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri vergi levhası fotokopileri vs sunulmalıdır.
 • Fuar İçin: Fuarlara katılmak için fuara ait broşür belge ve stand ücret belgesi.

Papua Yeni Gine Aile Ziyaret Vizesi

Aile ziyaret vizesi için konsolosluk tarafından belirlenen standart vize evraklarına ek davetiye temin edilmelidir.

Davetiye Papua Yeni Gine’de bulunan bir yakın akraba tarafından gönderilmeli ve davet eden kişi hakkında kimlik bilgileri ve adres bilgileri ve pasaport bilgileri de yer almalıdır. Yazılan davetiye de davetçiye ait ıslak imza olmalı ve pasaport, kimlik fotokopileri davetiye ile birlikte gönderilmelidir.

“Papua Yeni Gine Vizeleri hakkında vermiş olduğumuz bilgiler genel bilgiler olmakta ve süreçlerde zaman zaman değişiklikler yaşanmaktadır. Papua Yeni Gine seyahatini düşündüğünüz tarihlerde Vize Randevu Ofisi temsilcileri ile iletişime geçerek güncel vize evrakları, seyahat sağlık sigortası, durumunuza ve mesleğinize göre hazırlanması gereken evraklar, evrak tasdiki, uçak ve otel rezervasyonları, vize başvurusu işlemlerinde bizden yardım isteyebilirsiniz. 10 yılı aşkın süredir Yeni Gine dahil tüm dünya ülkelerine vize alımı konusunda hizmet veren uzman kadromuz, talebiniz doğrultusunda temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerden sonra sizin için hızlı ve güvenilir hizmet vereceklerdir.”

Papua (Yeni Gine) Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Papua (Yeni Gine) Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Papua Yeni Gine Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Papua Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×