Özbekistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Özbekistan Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Özbekistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Norveç Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Özbekistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Özbekistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Özbekistana gitmek icin ne gerekli?

30 günü geçmeyen Özbekistan ziyaretleri için umuma mahsus, hususi ya da hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşları vizeden muaftır.

Özbekistan Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Özbekistan Türk vatandaşlarından kısa süreli seyahatler için vize talep etmez ancak 30 günü geçen ziyaretler için vize başvurusu yapılmalıdır.

Özbekistan vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Özbekistan vatandaşları sadece Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan, Rusya, Gürcistan ve Moldova’ya vizesiz seyahat edebilir.

10 Şubat 2018 tarihinden sonra değişiklik yapılan Özbekistan vize prosedürlerine göre Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmuşlardır. Bu durumda 30 günü aşmayan seyahatler için Özbekistan Vize başvurusu yapılmayacaktır.

Özbekistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Özbekistan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Yapılan değişiklik nedeni nedeni ile Özbekistan Vize başvurusu kaldırılmış ancak ülkeye giriş ve çıkışlarda farklı uygulamalar başlatılmıştır. Bu uygulamalardan en önemlisi Özbekistan seyahati süresince Turistik gezi amaçlı ülkede bulunan Vatandaşların otellerde konaklama zorunluluğu getirilmiştir.

Turistik seyahat boyunca ülkede bulunan turistler özel mülklerde konaklamaları yasak olup ülkeyi terk ettiklerinde sınır görevlilerine otelde kaldıklarına dair fatura beyan etmeleri gerekmektedir.

Bu nedenle önceden otel rezervasyonlarını yaptırmaları ve girişlerde bu rezervasyon belgelerini göstermeleri gerekir. Otel rezervasyonu olmadan ülkeye giriş yapmak isteyen kişilere ceza uygulanmakta ve bir daha gelmek istediklerinde ülkeye alınmama söz konusu olmaktadır.

Kimler Özbekistan Vizesi Başvurusu Yapmalıdır?

Özbekistan’a 30 günden fazla seyahat etmek isteyen kişiler Özbekistan vize prosedürlerini yerine getirerek vize başvurusu yapmaları gerekir. Vize başvurusu seyahatin süresine, kategorisine göre değişkenlik göstermekte olup gerekli evrak listesi buna göre düzenlenmektedir.

Özbekistan Vize başvurusu için gereken evrak listesine ulaşmak için Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Schengen Vize sahipleri dahil tüm ülke vatandaşları Özbekistan Vizesi başvurusuna tabi tutulmaktadır.

Özbekistan Ticari Vize Özellikleri

Ticari amaçlı Özbekistan Vize başvurusu yapan vatandaşlara vizeler tek çeşit süre ile verilmez. Ticari Vize yapmak istediğiniz faaliyetin özelliğine ve süresine göre belirlenmektedir. Süre bakımından 3 ay, 6 ay, 1 yıl olarak verilen vizeleri seçebilme şansınız bulunmaktadır.

Giriş-çıkış sayılarına göre de belirlenebilen vize 3 giriş ya da multi olarak verilebilmektedir ve seçme şansınız bulunmaktadır. Ticari vize kategorilerinde talep edeceğiniz 3 ay, 6 ay, 1 yıllık vize ve 3 girişli, multi vize seçenekleri için ücretler farklı olmaktadır.

Ücretleri farklı olarak ödenen vizeleri için başvuru evrakları farklılık göstermez hepsi için aynı evraklar düzenlenmektedir.

Özbekistan Ticari Vize Evrakları

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan, 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş olan pasaport.
  • Fotoğraf: 1 adet arka fonu beyaz, güncel çekilmiş, 35×45 mm ebadında biyometrik fotoğraf.
  • Başvuru Formu: Başvuran kişi tarafından seyahat amacına göre (ticari) doldurulacak olan başvuru formunda bulunan bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Tereddüt uyandıran ve diğer orjinal evraklarla uyumu bulunmayan başvuru formu kabul edilmez ve vize reddine sebep olur.
  • Talep Dilekçesi: Özbekistan Konsolosluğuna hitaben yazılacak olan dilekçe de seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı, davet eden şirket hakkında bilgiler ve başvuran hakkında bilgiler açıkça yer almalıdır.
  • Kimlik Fotokopisi: Kimliğin her iki yüzüne ait çekilen fotokopi okunaklı olmalı ve vize evrakları arasında bulunmalıdır.
  • SGK Hizmet Dökümü: E-Devletten alınabilir.
  • Şirkete Ait Belgeler: Vergi levhası, ticari sicil gazete, faaliyet belgesi fotokopileri ve imza sirküsü orjinal ve imzalı olmalıdır.

Özbekistan Öğrenci Vizesi Hakkında

Özbekistan’da eğitim almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Özbekistan Öğrenci Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvurular bölge ayrımı olmaksızın Türkiye’nin her yerinden yapılabilmektedir. Kişiler Özbekistan Konsolosluğu’na direk olarak giderek başvuru yapabildikleri gibi, bulundukları bölgede bulunan turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirler. Vize Randevu Ofisi Özbekistan Öğrenci Vizesi işlemleri için tam yetki sahibi olup, vize başvurusu, vize evrak hazırlığı, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonu, evrak tanıtımı gibi konularda hizmet vermektedir. Başvuran kişilerin bizzat başvuruda bulunma zorunluluğu olmadığı için Öğrenci Vize başvurusunu Vize Randevu Ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Çıkış Süresi

Özbekistan Vizeleri evraklarda hata eksik bulunmaması ve yapılan doğru başvuru sonucunda 3-7 gün içinde sonuçlanabilmektedir. Ancak Konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi gibi konular göz önünde bulundurularak en az 15 gün öncesinden başvuruların yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Özbekistan Konsolosluğu| Özbekistan Vize Randevusu

Özbekistan vize randevu, diplomatik pasaport sahibi dışında pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından ülkeye yapılacak girişlerde gerekli olan vize evraklarının teslimi için belirlenecek tarih ve saati içerir.

Randevu alınmadan konsolosluğun belgelerle ilgili değerlendirmeleri yapması söz konusu olmayacaktır. Özbekistan’dan teleks numarası alınması gerektiğini vurgulamakta olan profesyonel ekiplerimizin sizleri en iyi şekilde yönlendirmesi için 0850 227 72 05 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin de dahil olduğu 7 ülkeye uygulanan 30 güne kadar vizesiz seyahatle birlikte, 101 ülkeye uygulanmakta olan 5 güne kadar vizesiz seyahat hakkına yönelik gerekli bilgilendirmeleri sizler için gerçekleştirmekteyiz.

Özbekistan vize randevu ve başvuruları için Vize Ofisi farkıyla kısa sürede olumlu sonuçları almak üzere başvuruların şahsen yapmanıza gerek kalmadan gerçekleşmesi için bizlere hızla ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vize Şartları

Referans numarası veya davetiye olarak belirtebileceğimiz teleks numarasının önemli olduğu Özbekistan vize başvuru şartları ve evrakları ile ilgili güncel bilgilere ulaşmanız son derece mühimdir.

Türk vatandaşlarından 1 aya kadar yapacakları seyahatlerde istenmeyen teleks numarası, daha uzun seyahat sürelerinde talep edilmektedir. Sizlere Özbekistan vizesi için başvurmak istediğinizde güncel evrak listeleri ile ilgili bilgilendirmeleri [email protected] adreslerimize atacağınız mailler sayesinde gerçekleştirmekteyiz. Elinizde bulunması gereken teleks numarasıyla ilgili eksikliğinizin olması halinde Vize Ofisi aracılığıyla gerekli destekleri alabilirsiniz.

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla verilmekte olan bu numara için turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler otelden, ticari vize başvurularında şirketten, aile ziyareti başvurularında ise aile üyesinden başvuru sahipleri adına işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Özbekistan Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

Sayfalarımızı ziyaret ederek bizlere kolayca ulaşabilir ve iletişim adreslerimiz sayesinde Özbekistan vizesi için danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Belirli zamanlara göre değişen ve vize türüne göre de farklı olabilen vize ücretleri ile ilgili sorularınızı en iyi ve güncel şekilde cevaplamaktayız. Seyahat tarihlerinize yakın süreçlerde bizleri aramanız halinde en son hali ile fiyatları ve evrakları öğrenmeniz mümkündür.

Doğru ve eksiksiz şekilde başvuru yapılması halinde 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan başvurular için randevuları en uygun zamanda almalı ve konsolosluğun tatil günlerine denk gelmemesine özen göstermelisiniz.

Sizlere işlemleriniz bitene dek danışmanlık hizmetlerini sunmaya devam eden adreslerimize ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Özbekistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×