Özbekistan Vize

Özbekistan vize başvurularında muafiyet öne çıkar ve bunun üzerine işlemlere geçmeniz gerekir. Örneğin başı çeken Diplomatik pasaport sahiplerine dair süresiz olarak muafiyetin üzerinde durulur.

Sadece siyah pasaport sahiplerine Özbekistan vize muafiyeti paylaşılmaz. Bunun ardından bordo, yeşil ve gri pasaport hamili vatandaşlar da gelir. 30 gün süreyle olacak şekilde vizeden muaf oldukları açıklanır.

Özbekistan vize türleri olarak öncelik turistik olarak açıklanır ve ardından ticari vize gelir. Uzun vadede ise öğrenci ya da aile ziyareti şeklinde sıralanan diğer vize türlerine müracaat edilebilir.

Başvurular 30 günü aşan seyahatlere dair ele alınır. Vize Randevu sayesinde 30 günü aşan seyahatlere ilişkin vizeye başvuru yapmak ve sonucun olumlu yönde olmasını sağlamak kolay olacaktır.

Başvurular için ortalama 3 – 5 iş gününe yer verilir. Bunun için öncelik vize başvuru formuna verilir ve doldurulması istenir. Arkasından da pasaport, fotoğraf ve de rezervasyon belgeleri gelir. Uçak ile otel rezervasyonlarını paylaşmak vizenin kısa süre içerisinde sonuçlanmasını ve olumlu yönde olmasını sağlar.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×