Kortrijk Vize

Belçika Kortrijk Vize Başvurusu

Kortrijk gerek tiyatrosu, gerek belediyesi binası ve kilisesi ile görmeye değer kentlerden biridir. Kortrijk bu nedenle özellikle turist olarak gelinen Belçika bölgelerinden biridir.

Kortrijk İçin Vize Gerekli Mi?

Kortrijk vize işlemleri şarttır. Yani vizeniz olmadan buraya gelmeniz mümkün değildir. Kısa süreli vize olsa da uzun süreli vize da süresi geçmemiş bir vizenin varlığı şarttır. Kortrijk vize bu nedenle zorunludur.

Kortrijk İçin Vize Şartları

Kortrijk vize işlemleri birtakım şartlara bağlıdır. Bu şartların başında ise vize dilekçesi vardır. Vize dilekçesi el ile yazılmalıdır ve Belçika vize dilekçesi Flemenkçe, Fransızca, Almanca veya İngilizce olacak şekilde yazılmalıdır.

Kortrijk Turist Vizesi

Kontrijk turist vizesi birtakım şartları sizlerden bekler. Bunlar belgeler ile alakalıdır. Bu belgeler turist vizesinde ekstra olarak beklenir. Bunlardan ilki ise gelir belgesi ve banka hesap dökümüdür. Bu döküm 3 aylık olmalıdır.

Kortrijk Vize Başvurusu

Kontrijk vize başvuru işlemleri sürecinde birtakım harç ücretleri istenir. Bu ücret geri alınamaz. Bu nedenle eğer yeterli evrakları sağlayamadıysanız başvuru için biraz daha beklemeniz tavsiye edilmektedir.

Kortrijk Vize Evrakları

Kontrijk’e gitmek için gereken evraklardan biri ise biyometrik fotoğraftır. Biyometrik fotoğraf son 3 ayda çekilmiş olmalıdır ve sizin şu anki görüntünüz ile uyuşuyor olmalıdır. Kulaklarınız görünmelidir ve üstünüzde herhangi bir aksesuar bulunmamalıdır.

Kortrijk Vize Fiyatları / Ücreti

Kontrijk vize ücreti vizeye göre değişir. Özellikle vize ücretleri son güncelleme ile 125 Euro olsa da uzun süreli vizelerde bu fiyat artabilmekte ve hatta iki katına kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle bizlerden bilgi almanız tavsiye edilir.

Kortrijk Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kontrijk’e gitmek için vize başvurunuzu en erken 1 ay önceden yapmalısınız. Bu süre kısa süreli vize için geçerli olup uzun süreli vizelerde daha erkenden yapmanız tavsiye edilmektedir.

Kortrijk Vizesi Nasıl Alınır?

Kontrijk vizesini alabilmek için parmak izinize ihtiyaç vardır ve bunun için de konsolosluğa bizzat gitmeniz gerekir. Ancak bu uygulama daha önce vize almayanlar için geçerlidir.

Belçika Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×