Japonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Japonya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Japonya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

İtalya Vize Evrakları: Güncel Liste 2023

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Japonya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Japonya turist kabul ediyor mu?

Ülkeye eğlenme, turizm gibi benzer amaçlarla yapılan ziyaretlerde Japonya Konsolosluğu 90 güne kadar 67 ülke ile Türk vatandaşlarından vize alma zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır.

Japonya için vize gerekli mi?

90 güne kadar yapılacak olan turistik geziler de Japonya tarafından vize şartı aranmaz.

Japonya oturma ve çalışma izni nasıl alınır?

Japonya oturma ve çalışma izni almak için konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir, şartlar ve koşullar konsolosluklardan öğrenilmektedir.

Japonya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Japonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Japonya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Japonya’ya seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ziyaret amaçlı geziler için vize başvurusu yapmak zorunda değildirler. Vizesiz ülkelerden olan kısa süreli Japonya seyahati için 3 ay içinde 30 gün süreli seyahatler için vizeden muaf tutulmaktadır.

Japonya vizesi sadece uzun süreli çalışma ve ikamet etme ve uzun süreli eğitim durumlarında başvurulması gereken bir vizedir. Japonya vizesi için Türkiye’de bulunan Japonya Konsolosluklarına başvuru yapılırken hazırlanan evrakların Japonca tercümelerinin bulunması gerekmektedir. Türkçe olarak verilen evraklar kabul edilmez.

Japonya Vize Kategorileri

 • Japonya Transit Vize
 • Japonya Özel Vize
 • Japonya Çalışma Vizesi
 • Japonya Kısa Süreli Konaklama Vizesi
 • Japonya Genel Vizesi
 • Japonya Resmi Görevli Vizesi
 • Japonya Diplomatik Vize

Japonya Vizesi Hakkında

 1. 1 Nisan 2011 tarihi sonrası çipli olmayan eski tip umuma mahsus pasaport sahibi kişilere vize uygulamasında bulunmaktadır.
 2. Daha önce çalışma izni, oturma izni olmayan ve sahte pasaport ile Japonya’ya giriş yapmak isteyen tüm ülke vatandaşlarındaki sayılar oldukça fazlalaştığı için, Pasaportlara dair incelemeleri arttırmış olduğundan diğer niyeti düzgün olan Türk Vatandaşlarını da zaman zaman sıkıntıya sokmaktadır.
 3. Kasım 2007 tarihinden bu yana 16 yaşında olan vatandaşlardan da biyometrik veri beyanı (parmak izi ve biyometrik fotoğraf) alınmaya başlanmıştır.
 4. Tüm bu ayrıntılı kontrol içerikli uygulamalar Diplomatik ve resmi pasaport sahibi kişiler için geçerli değildir.
 5. Japonya Vize başvuruları ortalama 5/7 gün içinde sonuçlanmaktadır ancak Konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi durumlar göz önünde bulundurularak vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanızda fayda olacaktır.
 6. Kısa süreli seyahatler dışında kalan, 90 günü geçen seyahatler yani uzun süreli Vize Başvuruları için Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşabilir Vize hakkında tüm detaylar, sağlık sigortası, otel uçak rezervasyonları, evrak hazırlıkları ve takibi için destek isteyebilirsiniz.
 7. Japonya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Japonya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Japonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Japonya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×