Japonya Vize

Japonya vize başvuruları, turistik ve ticari vize dışındaki seyahat türlerinde yapılabilir. Japonya ve Türkiye arasında imzalanan ‘’Vize Muafiyet Anlaşması’’ kapsamında Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.

180 günlük süreçte 90 günü aşmayacak olan seyahat programları için vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları, 3 aya kadar olan seyahatleri için Japonya vize olmadan seyahat edebilirler.

Japonya ulusal vize türleri; eğitim vizesi, çalışma vizesi, ziyaret vizesi gibi kapsamlarda verilmektedir. 90 günden daha uzun süreli seyahatlerde, Japonya temsilciliklerinden başvuru yaparak vize alabilirsiniz.

Japonya vize başvurusu için Japonya Büyükelçiliği, Konsolosluk ve diplomatik birimlerine başvuru yapılması gereklidir. Vize için kolaylık sağlayan Japonya, aile birleşimi ve ziyaret vizesi, öğrenci ve çalışma vizesi vermektedir.

Pasaport, 1 adet fotoğraf, uygunluk belgesi ve taahhütname fotokopisi ile başvuru yapılabilir. Japonya’da eğitim alınacak kurumdan belge, işyeri izin belgesi ve ziyaret için Japonya ikamet belgesi dahilinde başvuru yapılabilir. Vize Randevu temsilcilerimizden Japonya vize başvurusu için bilgi alabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×