İsveç – Vize İşlemleri 2023

İsveç - Vize Başvuru İşlemi

İsveç Norveç ve Finlandiya arasında kalan Kuzey Avrupa ülkelerinden birisidir. Ülkenin nüfusu 9 milyon kadardır. Ülkede kullanılan para birimi İsveç Kronu’dur.

Amerika Green Card Başvurusu

Resmi dili olmayan ülkede İsveç’ce konuşulmakta eğitim olarak’ta Almanca, Fransızca Ve Fince dersler de verilmektedir.

Her ülkede olduğu gibi İsveç’te de İngilizce kullanılmaktadır. Başkenti Stockholm’dür. Karlar ve yeşil doğa örtüsü ile kaplı olan güzel ülke İsveç Gölleriyle anılmaktadır.

Isveç ne kadar vize veriyor?

İsveç’te bulunulma süresine göre vize türleri ve sayısı değişmektedir.

Isveç vize var mı?

Bordo pasaporta sahip olan kişilerin vize başvurusu yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Isveç vize için ne gerekli?

Kişilerin pasaportunun aslı ve fotokopisi, eğer daha evvel alınmışsa Schengen vizelerinin fotokopisi, vize başvuru formları ve taahhütnameleri, yetkili makama yazılmış seyahat amacını anlatan dilekçe, kimlik fotokopisi, kişilerin güncel çekilmiş iki adet biyometrik fotoğrafı, vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, uçak ve otel rezervasyon bilgileri, seyahat masrafını gösteren evraklar, sağlık sigortaları, mesleklerine ait belgeler gerekli evraklardır.

İsveç’e Seyahat düzenlemek istiyorsanız seyahatinizin amacına göre bir Schengen vizesi alabilirsiniz. Schengen uzun süreli vize ve Schengen kısa süreli vize seçenekleri seyahatinizin amacı ve süresine göre belirlenip başvurular bölgenize göre  İsveç Konsolosluğuna veya İsveç Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.

Kısa Süreli Vize (C TİPİ) Turistik, gezi, ticari, kültür-sanat, aile ziyaretigibi seyahatleri kapsamaktadır ve bu Vize türleri İsveç Başkonsolosluğu’nun yetkilendirdiği kurum turizm/seyahat acentaları aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun Süreli Vize(D’TİPİ) Oturum, aile birleşimi, uzun süreli çalışma gibi yapılacak başvurular ise doğrudan İsveç Konsoloslukları/İsveç Büyükelçiliği ne yapılmaktadır.

Kimler Schengen Vizesi Almalıdır Ve Vizeden Muafiyeti Olanlar Kimlerdir?

Türkiye Cumhuriyeti ve İsveç arasında ayrıca imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az seyahatler için İsveç Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

İsveç - Vize İşlemleri 2021
İsveç – Vize İşlemleri

90 günü geçen seyahatler “aile birleşimi”, ”oturum izni”, ”çalışma izni” gibi diğer sebeplerle İsveç’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Ulusal İsveç Vize başvurularını yapmak zorundadırlar.

Bu başvurular sadece direk olarak İsveç konsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.  90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri İsveç Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri dir.

İsveç Konsolosluğu Yabancı Kişiler İçin Başvuru Hakkı

Türkiye Cumhuriyetin’de oturum ve çalışma izni olan yabancı uyruklu kişiler içinde Türkiye’den İsveç’e vize başvuruları yapılabilmektedir.

Türkçe ve İsveç’ce bilmeyenler için işlemler tercüman refakatinde yapılır. İsveç ya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler İsveç Konsolosluğunun anlaşma yaptığı başvuru merkezi ve A tipi seyahat acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.

İsveç  Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

 • İsveç vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 20-30 gün ( 1 ay) içerisinde sonuçlanmaktadır. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması İsveç Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur.
 • Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.
 • İsveç vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.

İsveç Vize Ücretleri

İsveç vize ücreti ve İsveç vize harç bedelleri İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir.

İsveç vize başvurusu yapmadan önce İsveç Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.

İsveç vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir. İsveç Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedirler.

İsveç Vizesini Almanın En Kolay Yolu

 1. Bu adımları takip ederek en doğru ve uygun şekilde İsveç vizesine sahip olabilirsiniz.
 1. Sizler için sorunsuz hizmet veren Vize Randevu Acentesi ile iletişime geçmeniz ve İsveç’ ne amaçla seyahat edeceğini bildirdiğiniz takdirde size e-mail olarak 2023 evrak listesini sunacağız.
 2. Size göndermiş olduğumuz evrak listesini eksiksiz olarak hazırlamanız vize almanız için çok önemli.
 3. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ister şahsen ister kargo yolu ile bize ulaştırınız.
 4. Hazırlamış olduğunuz evraklarınız elimize ulaştığında sizin için hızlıca randevu alıyoruz. Randevunuzun daha acil olarak alınmasını isterseniz e-posta ile Vize Randevu ofisine  pasaport fotokopisini gönderebilirsiniz.
 5. Evraklarınızı eksiksiz olarak gönderdiğiniz takdirde randevunuzu alıp size tarih ve saatini bildiriyoruz. Eğer evraklarınızda eksiklik varsa sizinle iletişime geçiyor evraklarınızı tamamlamanızı istiyoruz.
 6. Vize sonucunuz tamamlandığında İsveç Konsolosluğu kararının hemen ardından size pasaportlarınızı ister kargo ile isterseniz bizzat gelip alarak teslim ediyoruz.

İsveç Vizesi Hazırlıklarına İlişkin: Türkiye Cumhuriyeti ve İsveç arasında  vize muafiyeti anlaşması ile Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az seyahatler için İsveç Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

90 günü geçen sebeplerle İsveç’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İsveç Vize başvurularını yapmak zorundadırlar.

Bu başvurular sadece direk olarak İsveç konsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliğine yapılmaktadır. 90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri İsveç konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri’dir.

İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar: İsveç vizesinde gerekli olan evraklarda yer alan başvuru formu mutlaka İsveççe ve İngilizce dillerinden biri kullanılarak doldurulmalıdır

Doldurulan formlar içeriğini destekleyen evraklarla bağdaşması gerekmektedir. Evraklar doğru eksiksiz hatasız olarak doldurulmalıdır.

İsveç seyahatinde bulunan kimsenin mutlaka geri dönüşünü kanıtlayacak kesin belgeleri olmaları lazımdır. İsveç Konsolosluğu yapılan  hazırlıklarda hangi evrakları hazırlanması gerekirse o evraklar bulundurması zorunludur.

İsveç vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/isvec-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İsveç – Vize İşlemleri 2021 Video;

İsveç Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×