İsveç Vize

İsveç vize başvurularına dair Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine tüm prosedürler açıklanır. İsveç Konsolosluğu tarafından açıklanan prosedürlere göre müracaat edilmesi istenir.

Bordo yerine siyah, gri ya da yeşil pasaporta sahip olanlar için de muafiyetten söz edilir. Bu pasaport türlerinde İsveç vize başvuruları dikkate alınmaz. Sadece 180 günde 90 güne kadar muafiyet hakkından faydalanabilecekleri belirtilir.

İsveç vize başvurularında sadece pasaport detaylarına değinilmez. Ardından gelen zorunlu belgelere de Vize Randevu ile iletişime geçerek netlik kazandırabilirsiniz. Bu şekilde seyahat amacına uygun tüm belgeleri öğrenir ve başvurulara geçersiniz.

Kısa süreli seyahatlere ilişkin uçak- otel rezervasyonlarına değiniliyor. Aynı zamanda en az 30.000 Euro teminata karşı seyahat sağlık sigortasını da ibraz etmeniz gerekiyor. Kimlik ve banka hesap dökümü gibi çeşitli belgeler üzerinden başvurulara geçiliyor.

Başvuruların kısa süre içerisinde sonuçlanması adına belgeleri eksiksiz olarak paylaşmak önemli. Bunun gibi harç ödemelerine de geçilmesi istenir. Ancak yapılacak ödemelere karşı belgeleriniz incelenir ve 5 – 15 iş günü aralığında sonucu öğrenmeniz sağlanır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×