Çin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Çin Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Çin Halk Cumhuriyeti Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Çin dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Çin Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Bilindiği üzere Türkiye ve Çin arasında uzun yıllardır yapılan ticari alışverişler ve turistik gezilerde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle Çin ve Türkiye arasında vize politikalarında kolaylık sağlanması açısından değişiklikler yapılmıştır.

Çin’e seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bunun yanında hususi (yeşil), diplomatik (siyah), hizmet (gri) pasaport sahibi vatandaşların 30 gün süren kısa seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Hong Kong ile Makau’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almadan seyahat edebilirler ancak buralardan Çin’e geçiş yapmaları mümkün değildir. Bunun için seyahat öncesinde Çin Vizesi almaları gerekmektedir. Ayrıca Çin Vize kurallarına göre Turistik seyahat düzenlemek isteyen kişiler için birebir vize vermemekte grup halinde turist kabul etmektedir.

Çin vizesi ortalama 8/10 gün arasında sonuçlanmaktadır. İstisnalar hesaplanarak 1 ay öncesinden başvurularınızı yapınız.

Çin Vizesi Başvuruları Hakkında

Çin vize başvuruları Ankara Çin Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Çin vizeleri çift girişli ya da tek girişli olarak verilmekte olup tek giriş için 30 gün, çift girişli için ise her giriş için 30 gün süre belirlenmiştir.

Çin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Çin Vizesi: Randevu ve Başvuru

Çin Konsoloslukları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü 10 ile 12 arasında başvuruları kabul etmekte, başvurular aracı turizm acenteleri ile yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi Çin Vizesi için tam yetki sahibidir. Vize işlemleriniz için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çin üzerinden başka ülkelere gitmek istediğinizde 24 saatlik bekleme süresi için vize almanıza gerek yoktur ancak 24 saatten uzun sürecek beklemeler için Çin Transit Vizesi alınması gerekmektedir.

Vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuru yapacağınızın kararını vermeniz gerekmektedir. Başvurular online olarak ta yapılabilmektedir ve vize başvurularında davetiye büyük önem arz etmektedir.

Kısa Süreli Çin Vize Kategorileri

 • Turistik Vize L Tipi: Turistik amaçlı seyahatler için yalnızca gruplar halinde başvuru alınır.
 • Ticari Vize M Tipi: Birey olarak ticari seyahatler için başvuru yapılır.
 • Yatırımcı Vizesi F Tipi: Fizibilite, ortaklık ya da yatırım için yapılacak seyahatler için.
 • Transit Vize G Tipi: Çin üzerinden diğer ülkelere 24 saatten uzun süren aktarmalar için.
 • Öğrenci Vizesi X2 Tipi: 180 günden kısa süren eğitimler için.
 • Basın Mensubu Vizesi J2 Tipi: 180 günden az kalacak basın mensupları için.
 • Mürettebat Vizesi C Tipi: Uçak, Tren, Gemi mürettebatı ve ailesi için.
 • Aile Birleşim Vizesi Q2 Tipi: Oturum izni bulunan yabancıların 180 günden az süre ile kalacak aile bireyleri için.
 • Mesleki Eğitim Vizesi S2 Tipi: Çalışma ve eğitim için Çin’de bulunan kişilerin 180 günden az süre ile kalacak aile bireyleri için.
 • Üst Düzey Yetenek ve Başarı Sahibi Bireyler Vizesi R Tipi: Bu özellikteki kişilere acil ihtiyaç duyulduğunda verilen vizedir.

Uzun Süreli Çin Vize Kategorileri

 • Oturum İzni D Tipi: Uzun süreli ikamet amaçlı verilir.
 • Basın Mensubu Vizesi J2 Tipi: 180 günden fazla kalacak basın mensuplarına verilir.
 • Aile Birleşim Vizesi Q1 Tipi: Çin’de sürekli ikamet etmek isteyen Çin Vatandaşlarının aileleri için verilir.
 • Mesleki Eğitim Vizesi S1 Tipi: 180 günden fazla süren eğitim ve çalışma için.
 • Öğrenci Vizesi X1 Tipi: 180 günden fazla süren eğitimler için.
 • Çalışma Vizesi Z Tipi: Çin’de uzun süreli çalışmak için.

Çin Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan, en az 2 sayfası boş.
 • Kimlik Fotokopisi: Pasaportla uyumlu bilgiler olmalıdır. Değişen soyadları düzenlenmelidir.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve hatasız İngilizce olarak doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: Normal vesikalık fotoğraf 2 adet olarak temin edilmelidir.
 • Grup Davetiyesi: Çin’deki turizm acentelerinden alınan.
 • Vize Bildirim Formu: Çin’deki yetkili acenteden gönderilen form orjinal olarak.
 • Seyahat Acentesi Evrakları: Organizasyonu yapan seyahat acentesine ait belgeler. Vergi levhası, Ticaret Sicil Kaydı vs.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel rezervasyon biletleri ve tur program bilgileri.
 • Ticari Davetiye: Çin’deki işletme/kurumdan değil Belediye’den alınan davetiyeler geçerli olacaktır.
 • Davetiyeler fotokopi, fax, bilgisayar çıktısı olarak beyan edilebilir.
 • Mesleki Evraklar: Diploma, sertifika, vergi levhası vs.
 • Dekont: Çin vize ücretinin ödendiğine dair.

Bordo Pasaport Sahibi Resmi Heyetle Yolculuk Yapacaksa;

Türkiye’de resmi yazı, nota ve Çin’deki yetkin kurumdan Davetiye (orjinal) temin etmesi gerekir.

Aile Birleşimi, Mesleki Eğitim Vizesi Başvurusu İçin;

Akrabalık kanıtı olarak, doğum belgesi, evlilik cüzdanı, davetiye gönderene ait kimlik bilgileri, gidiş-dönüş uçak biletleri beyan edilmelidir. Başvurular randevuya tabidir.

X1 – X2 Öğrenci Vize başvurusunda;

Okuldan kabul mektubu ve ödenen 2500$ ücretin makbuzunu beyan etmeleri gerekir.

Aile Ziyaret Vizesinde Davetiyeler Hakkında;

Davetiyeler mutlaka belediyeden onaylı olması gerekir, kişiye ait ikametgah belgesi, iletişim bilgileri mutlaka yazılmalı ve kimlik ve pasaport fotokopileri davetiye ye eklenmelidir.

Çin Seyahati Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Hong Kong’ giriş-çıkış yaparak Çin’e dönmek için çift girişli vize almanız gerekir.
 • 24 saat içinde Kamu Güvenliği Müdürlüğü’ne adres bildirimi yapmalısınız. Otel konaklamalarında bu bildirimi oteller yapacaktır.
 • Uzun süreli Çin ikameti için Çin Büyükelçiliği tarafından onaylanan sağlık belgesi temin etmelisiniz.
 • Pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalı ve girişte beyan etmelisiniz. Aksi takdirde gözaltına alınabilir ve para cezası ödemek zorunda kalırsınız.
 • Kaybolan, çalınan pasaportlar için Türk Büyükelçiliği’ne gitmeniz gerekecektir. Pasaportsuz seyahate izin verilmeyecektir. Pekin Türk Büyükelçiliği 24 saat süren tren yolculuğu ile yapılabilir.

Çin Seyahati Yapacak Olan Vatandaşlarımızın Dikkatine

 1. Güneyde bulunan Guangdong eyaletinde ve diğer şehirlerde sıklıkla hırsızlık, kapkaç olayları yaşanmaktadır. Bu nedenle vatandaşlar sık sık mağdur edilmektedir. Bu sırada çalınan pasaportlar için Pekin’de bulunan büyükelçiliğe 1 gün süren tren yolculuğu ile gelmek zorunda olup, seyahat belgesi ve çıkış vizesi almaları gerekmektedir. Ve bu süreç 10 gün kadar sürmekte olup geri dönüş uçak bileti tarihlerini değiştirmeleri gerekecektir. Bu nedenle Çin seyahatine katılan kişilerin çok dikkatli olmaları gerekmektedir.
 2. Çin’de kumar ve uyuşturucu yasaktır. uyuşturucu cezası ölüm ile sonuçlanmaktadır. Para karşılığı fuhuş cezaya tabidir ve ağır bedelleri vardır. İzinsiz katılacağınız gösteriler için gözaltı ve sınır dışı cezası uygulanır.
 3. Çinli Vatandaşlar ile yapacağınız ticari ilişkilerde dikkatli olmalısınız çünkü Türk Vatandaşlarını para ya da başka sebeplerle kaçırdıkları bilinmektedir. çin polisi ise yeterki kanıt görmeden olaylara müdahale etmemektedir. Bu nedenle çok dikkatli olmanızda fayda olacaktır.
 4. Çin’de yapılacak herhangi bir ticari alışveriş ticari anlaşma için mutlaka yetkili ve tecrübeli bir avukatla çalışılmalıdır çünkü, ticari meseleler sonucu oluşabilecek davalar mahkemelerde zor sonuçlanır ve dava süresince Çin’i terk etmeniz yasaktır. Bu nedenle yapacağınız ödemeler, anlaşmalar için mutlaka bir avukattan destek alınız ve başınıza gelebilecek olumsuzluklar için Büyükelçiliğimizdeki Ticaret Müşavirliği ile iletişime geçiniz. Firmalar hakkında araştırma yapmak için de buradan destek alabilirsiniz.

Çin Vize İşlemleri

Çin seyahatlerinizi gerçekleştirmeden önce vize işlemleri ile ilgili gerekli tüm bilgilere ulaşabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde hangi şartlarda vizeden muaf olabileceğinizin yanıtını verirken, ayrıca vize evrakları 2023 listesini sizlerle paylaşmaktayız.

Buna göre hangi seyahatleri gerçekleştireceğinize göre değişen vize ücretleri ve vize süreleri hakkında bizlerden gerekli desteği alabilirsiniz.

Bordo pasaport sahibi olup, Çin’e seyahat edecek olan kişiler mutlaka vize almalıdırlar. Bu durumda bizlerden profesyonel destekleri alabilecek olan kişileri randevu ve başvuru işlemlerinde yalnız bırakmamaktayız.

Hong Kong ve Makau’ya vizesiz olarak seyahat edebilen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, resmi pasaportlarda ise 30 güne kadar muaf durumdadır. Hizmet, Hususi ve Diplomatik vize sahiplerinin 30 günlük süreçte vizesiz olarak giriş yapabilecekleri Çin için diğer durumlarda alınması gereken vizeler hakkında bilgileri açıklıyoruz.

Konsolosluğun/Büyükelçiliğin yetkilendirdiği acenteler sayesinde yapabileceğiniz başvurularda karar verme yetkileri yine bu kurumların olacaktır. Vize süresinin belirlenmesinde, vize sonuçlarının açıklanmasında ve olumlu-olumsuz şekilde belirlenmesinde Vize Ofisi adreslerimizin herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Kısa bir süre önce yapılan değişiklikleri takip ederek sizlerle paylaşan yetkililerimiz sayesinde davet mektuplarını nasıl almanız gerektiğini öğreneceksiniz. Turizm ve ticari amaçlarla yapmak istediğiniz seyahatlerinizin şartlarındaki değişiklikleri dikkate almanız gerektiğini vurgulamaktayız.

Eğer başvurularınızı yapacağınız güne dek daha öncesinde Çin vizesi aldığınıza dair pasaportunuzda herhangi bir sayfa yok ise bu durumda eskiye dönük aldığınız tüm pasaportların fotokopilerini evraklarınızın arasında bulundurmanız gerekecektir.

Bu hususlara dikkat etmeyen kişilerin mülakata çağrılma hakları konsolosluk ve büyükelçilik kanadındadır. Bu nedenle sizler de vize reddi gibi olumsuz bir yanıt almamak, vize süresinin uzamasına neden olacak adımlardan kaçırmak ve ideal süreleri içerisinde vize-pasaport işlemlerinizin tamamlanmasını sağlamak adına profesyonel firmalarımızla iletişime geçebilirsiniz

Çin Vize İşlemleri

Başvuru merkezleri tarafından Başkonsolosluk adına tahsil edilecek olan Çin vize ücreti kapsamını, rakamlarını ve hangi durumlarda fiyatların değişebileceğini öğrenmek istediğinizde Vize Ofisi adreslerimizi arayabilirsiniz.

Bu sayede başvuru yapacağınız vize türlerine göre değişen, tekli-çoklu giriş seçeneğinde fark edebilen başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Sizler de profesyonel desteklerle bireysel başvurularda ve Turistik vize başvurusunda grup başvurusu yapabilmek için gerekli detayları öğrenmek isteyebilirsiniz.

Çin vize işlemlerinde yetkili olan kurumların turistik vizeleri bireysel olarak kabul etmediğini belirtebiliriz. Buna göre turistik vizelerde grup halinde yapılacak başvurularda fiyatların değişebileceğinin altını çizmekteyiz.

Çin vize ücretleri denildiği zaman belirlenen bu harç bedellerine ek olarak hizmet bedellerini dahil etmeniz gerekmektedir. Hangi ülke vatandaşı olarak başvuru yapacağınıza göre farklı olabilen Çin vize ücretleri için tüm hizmetleri adreslerimiz üzerinden kazanabilirsiniz.

Uzmanlıkla işini yapan ve sizlere daima destek olmaya devam eden ofislerimiz sayesinde tüm evraklarınızı hazırlayabilir, vize ücretlerini ve seyahat sağlık sigortasını yaptırdığınıza dar poliçenizi alabilir ve 2018’den bu yana zorunlu olan parmak izi ibrazı için şahsen başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu aşamalarda gerekli açıklamalar uzmanlarımız tarafından yapılacaktır.

Bu prosedürlerin herhangi birinde eksikliğin olması halinde vize reddi denilen olumsuz durum ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda ödediğiniz vize ücretleri tarafınıza iade edilmeyecektir. Yeni başvurularınızda tekrar güncel fiyatlar üzerinden ödeme yapmanız istenecektir. Bu nedenle vize ücretlerinin ödenmesinde ve diğer hususlarda titizlikle hareket etmenizi sağlayacak olan adreslerimizi tercih edebilirsiniz.

Vize Ofisi danışmanlarımıza internet üzerinden veya telefonlar aracılığıyla ulaşarak, vize ücretleri hakkında tüm soruları yöneltebilirsiniz. Buna bağlı olarak yaşanacak herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için titizlikle hareket edecek olan çalışanlarımız sayesinde Çin seyahatlerinizi tam zamanında gerçekleştirmiş olacaksınız.

Çin Turistik Vize

Konsolosluğun yaptığı açıklama gereği 2016 yılı itibariyle Çin’e yapılacak olan turistik seyahatlerde bireysel başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Bu doğrultuda yalnızca grup olarak başvuru yapacak kişilerin başvuruları değerlendirilecektir. Çin seyahatlerinizde 180 günden daha kısa süreli olarak gerçekleştireceğiniz turistik gezilerde almanız gereken vize türü Çin Turistik vizesi olacaktır.

Çin F vizesi olarak da adlandırılan turistik vize başvuruları sayesinde kısa süreli olarak seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araştırmalarınızda veya gezilerinizde faydalanabileceğiniz bir vize türü olacaktır. F vizelerinin M vize olarak değerlendirileceğini açıklayan yetkili kurumların başvuruları ofisler aracılığıyla alacağını belirtebiliriz. Çin vizesini hangi amaçlarla alıyorsanız, ona uygun davranmanız gerektiğini unutmamalısınız. Örneğin turistik amaçlı alacağınız seyahatlerinizde gelir getirecek ticari faaliyetlerle ilgilenmeniz durumunda çeşitli cezai yaptırımlara maruz kalacağınızı unutmamalısınız.

En az 5 kişilik bir grubu kapsayacak şekilde Çin Halk Cumhuriyeti turistik vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Buna göre hangi evrakları tamamlamanız gerektiğini vize danışmanlarımız sayesinde öğrenebilirsiniz. Tek girişli ve grup halinde değerlendirmeye alınacak olan başvurularınızda vize başvuru formunun doldurulmasında önemli noktalar bulunmaktadır. Beyan edilen bilgilerde herhangi bir eksiğin olmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca seyahatin amacını destekleyecek ve kanıtlayacak olan belgelerin de bulunması mecburidir.

Pasaportta seyahat dönüşü itibariyle 6 aylık geçerlilik süresinin olması ve yan yana 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat edilecektir. Gerekli ölçülerde 2 adet biyometrik fotoğraf ve ikamet belgesi, kimlik fotokopisi ve adli sicil kaydı gibi evraklar hakkında çalışanlarımızın sizleri bilgilendireceğini söyleyebiliriz.

Seyahat masraflarınızın karşılanacağının teminatı olacak 5.000 USD değerinde bakiyeli banka hesap bilgileri ile rezervasyon bilgilerinin bulunmasına dikkat edecek olan Konsolosluğun beklentilerine uygun adımları atmalısınız. Gerçeğe uygun şekilde hazırlanmamış olan belgelerin onay almayacağını da unutmamanız gerekmektedir. Buna göre 7-10 iş gününde açıklanacak olan vize başvurularınızda ekspres vize başvurusu ile bu süreyi daha da kısaltmanız mümkün olacaktır.

Çin Aile Ziyareti Vizesi

Aile veya akraba ziyaretçileri için Çin’e gitmek istediğinizde mutlaka vize almanız ve vize davetiyesini bulundurmanız gerekmektedir. Akrabalarınızdan gelecek olan davet mektuplarının yanı sıra, akraba olduğunuza dair noter onayını gösteren belgeleri ibraz etmeniz zorunludur. Çin’de yaşayan iş arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın davetiyesi sayesinde dilerseniz kısa süreli s2 ziyaret vizesini, dilerseniz uzun süreli Çin s2 ziyaret vizesini alabilirsiniz.

Çin’de okuyan veya çalışan bir yakınınızın ikametinin olması halinde anne-babası olarak, eşi olarak veya 18 yaşın altındaki çocukları olarak başvurabileceğiniz uzun süreli s1 vizesi ile 180 günden daha fazla ikamet edebilirsiniz. Özel bir iş için gitmeniz gerektiğinde, yakınlarınızı ziyaret edeceğinizde veya aile ziyaretlerini gerçekleştireceğinizde kısa süreli olarak 180 günden daha az süreyle s2 vizesini alabilirsiniz.

Bu amaçlarla gerçekleştireceğiniz başvurularda tamamlamanız gereken evraklar şu şekilde olacaktır:

Seyahatinizin bitiminden itibaren 6 ay süreyle daha geçerli olacak ve en az 2 adet yan yana boş sayfası bulunan pasaportunuzun güncel olması ve 10 yıldan eski olmaması durumunda başvurularınız kabul edilecektir. 2 adet güncel biyometrik olarak çekilmiş fotoğrafınız, adli sicil kaydınız, ikamet belgeniz, davetiyeleriniz gibi ekstra evraklarınızı da tam olarak sunmanız gerekmektedir. Banka hesap cüzdanınıza dair evrakları sunarken hesabınızda 5.000 USD değerinde bakiyenizin bulunması gerekmektedir. Kimliğinizle ve diğer belgelerinizle birlikte eksiksiz bir şekilde başvurularınızın gerçekleştirilmesi için ofislerimiz aracılığıyla tüm adımların atılmasına olanak veriyoruz.

Bu sayede 7-10 iş günü içerisinde tamamlanacak olan başvurularınızın daha uzun sürmemesini sağlıyoruz. Çünkü konsolosluğun vize reddi veya ek belge talep etme ihtimalini en az seviyelre düşürmekteyiz. İhtiyaç duyacağınız tüm aşamalarda profesyonel ekiplerimiz sayesinde yanınızda hareket etmekteyiz. Yetkili acenteler aracılığıyla gerçekleştirilmesini isteyeceğiniz başvurularınızda asla yalnız kalmamanız için çaba sarf ediyoruz.

Çin – Oturum Vizesi

Çin’e uzun süreli ikamet iznini almak isteyenlerin başvurularını gerçekleştirebilmeleri için yetkili merkeze müracaat etmeleri gerekmektedir. 30 günlük süre içerisinde Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi aracılığıyla oturum izni belgelerini almanız gerekmektedir. Z vize kategorisinde yer alan oturum izni alabilmeniz için yetkili kurumdan davet mektubu ve teyit amaçlı mektup gerekmektedir. İnsan kaynakları ve sosyal güvenlik kurumlarının verdiği izin belgelerini elde etmeniz halinde bu hedefinize ulaşabilirsiniz.

Yabancı uzmanların Çin’de çalışması, yabancı bölge işletme temsilciğinin izninin alınması, ticari amaçlarla gösteri yapmak isteyenler için Kültür İdaresi kurumundan onay belgesinin alınması, petrol çalışmaları için davet mektubunun bulunması gibi işlemlerde başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını vermekteyiz.

Bilgisayar çıktısı olarak alacağınız oturum talebinizi bildiren davet mektubu ile fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Aslını da ibraz etmenizi isteyecek olan konsolosluğun beklentilerine uygun talepleri gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Oturum iznini alırken gerekli evrakların eksik olması durumunda konsolosluk ek belge talep edebilmektedir. Ayrıca mülakata çağırma yetkilisi de ilgili kurumun olacaktır. Bu evraklardan bazıları Z vizesi kapsamında değerlendirilmektedir. Bazısı ise Çin’den temin edilecek olan ek belgelerdir. Kira sözleşmesi veya sağlık raporu gibi Çin’de işlemlerini gerçekleştireceğiniz evrakları eklemeniz istenecektir. Ayrıca parmak izi ibrazı ve diğer biyometri işlemlerinin de tamamlanması gerekmektedir.

Oturum izninizi uzatmak istediğinizde bitiş tarihinden 30 gün öncesinde başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Özel bir durumun mevcut olmaması halinde yaklaşık 2 haftalık süreçte uzatma işleminin gerçekleşeceğine veya gerçekleşmeyeceğine yönelik cevaplar verilecektir.

Bilgilerinizin değişmesi halinde 10 günlük süreçte yetkili kamu güvenliğine dair işlemleri gerçekleştiren birimlere başvurularınızı iletmeniz gerekmektedir. Eğer bu işlemi gerçekleştirmezseniz, yetkili kurumlar oturma izninizi iptal edebilmektedir. Bu haklarınızın kaybolmaması için istenen sürelerde başvurularınızı gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Çin Çalışma İzni Vizesi

Çin’e yapacağınız seyahatlerinizin amacı ticari faaliyetlerin dışında çalışabilmek ise bu durumda bazı hakları elde etmeniz için Çin Z vizesine yönelik başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hem oturum iznini elde edebilmek, hem de çalışabilmek için Çin’de geçireceğiniz süreçlerde başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.

Sizler de Vize Ofisi aracılığıyla sunulan hizmetlerden faydalanarak çalışma iznini hangi süreçlerde ve hangi evraklarla alabileceğinizin yanıtını aktarmaktayız. İstanbul Başkonsolosluğu’na veya Ankara Büyükelçiliği’ne yapacağınız Çin çalışma vizesi başvurularınızın değerlendirilmesi aşamasında sizlere yardımcı oluyoruz. Vize reddi yanıtını almamanız için gerekli tüm çalışmaları sergilemekteyiz.

Sizler de çalışmak istediğiniz firmanın ve kişisel olarak hazırlanması gereken evrakların listesine ofislerimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Eğitim durumunuza, tecrübenize ve referans mektuplarınıza göre değerlendirmelerin yapılacağına dikkat çekmekteyiz.

Buna göre hazırlamanız gereken evrakların ve iş pozisyonunuzun bildirilmesi halinde süreçlerin olumlu ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Vize ücretlerinin vize türlerine göre değişmesi sebebiyle çalışma iznini almak istediğinizde ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Bu gibi sorunlarınızda ofis çalışanlarımıza ulaşmanızın, sizler için kolaylıkla sonuçları elde etmeniz anlamına geleceğini aktarmaktayız. Çalışma izni başvurularınızın neticesinde konsolosluğun mülakat ve ek belge taleplerine karşın hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Mülakat tarihleri için belirtilecek gün ve saatte hazır bulunmanız gerekmektedir. Buna göre olumlu veya olumsuz şekilde yanıtları almanız sağlanacaktır.

Çin Z Çalışma vizesi almak istediğinizde şu evrakları tamamlamanız gerekmektedir:

 • Konsolosluğa hitaben yeşil ve beyaz davetiyelerin orijinalleri ile birlikte sunulması,
 • Çin’de çalışacağınız şirkete ait belgelerin ve firma vergi levhalarının fotokopisinin olması,
 • Pasaportun eski pasaportlarla birlikte sunulması,
 • 2 adet biyometrik fotoğrafınızın bulunması,
 • İkamet verilerinin belirtilmesi,
 • Sabıka kaydı ve kimlik fotokopisinin yer almasıdır.

Herhangi bir eksikliğin bulunmaması adına hem ofislerimizden, hem de yetkili kurumlardan teyit ederek evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Herhangi bir esnekliğin bulunmadığının altını çizecek olan ekiplerimiz, en önemli evrakların titizlikle hazırlanmasında sizlere yardımcı olacaktır

Çin Vatandaşlık Vizesi

Çin Vatandaşlık işlemlerinin hangi yetkili kurum tarafından gerçekleştirileceğini öğrenmek, hangi durumlarda vatandaşlık haklarını elde edebileceğinizin yanıtını alabilmek ve herhangi bir problemle karşılaşmamak adına ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Çin vatandaşlık işlemleri için öncelikle tüm yöntemleri bilmeniz gerekmektedir. En basit şekilde Çin vatandaşı olabilmeniz için kan bağınızın bulunması gerekmektedir. Anne veya  babanın Çin vatandaşı olması halinde, kişinin nerede doğduğuna bakılmaksızın Çin vatandaşı olarak kabul etmesi sağlanmaktadır. Başka ülkenin vatandaşı olmayı kabul etmediğinizde bu işlemler gerçekleştirilecektir.

Çifte vatandaşlık hakkını elde etmek istediğinizde Çin’in katı kurallara sahip olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Anne ve babanın uyruklarına bakılarak, annenin durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Anne veya babanın vatandaşlıklarından birisini seçmek ve daha sonra değiştirilmeyecek olan bu duruma göre hareket etmek gerekmektedir.

Çin vatandaşı olmak isteyen kişiler ne kadar ücret ödemeyi göze alsalar da, bazı şartları gerçekleştirmedikleri takdirde bu amaçlarına ulaşamamaktadırlar. Bu nedenle ikamet etme zorunluluğunuzun yanı sıra iş kurmuş olmanız ve ciddi bir yatırımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Çalışma ve oturum izninize dair tüm sorunların ortadan kaldırılmasının ardından vatandaşlık hakkınız sağlanacaktır. Yaşamış olduğunuz ülkenin vatandaşlığının elinizden alınması ve Çin vatandaşı olmanız için gerekli şartları sizlere aktaracak olan profesyonel çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bu demektir ki, Türk vatandaşlarının Çin vatandaşı olmak üzere başvurularını gerçekleştirmeleri halinde yalnızca Çin’de vatandaş statüsünde olacaklardır. Bunun dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak elde ettikleri haklar ortadan kalkmış olacaktır.

Sizden istenen belgelerin teslimi aşamasında tüm destekleri sunuyoruz. Onay gelmesinin ardından vatandaşlık haklarını elde etmiş olacaksınız. Herhangi bir suça karışmamanız halinde büyük oranda kabul edilecek olan başvurularınızın reddedilme ihtimalleri ise insan ticari veya terör gibi ciddi suçlara karışmanız halinde ortaya çıkacaktır. Tüm ülkelerin kuralları arasında yer alan ve affı hiçbir şartta mümkün olmayan bu davranışlarda bulunmamış olmanız gerekmektedir.

Çin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Çin Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×