Çin Vize Ücretleri (2023)

Çin Vize Başvuru Ücretleri

Bir kişinin Çin’e giriş yapabilmesi için vize sahibi olması gerekmektedir. Çin vizesi almak için ise konsolosluktan verilen bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Kişinin önce Çin’e gidiş sebebine göre hangi vizeyi alacağı kararlaştırması lazım. Daha sonra bu vize türü için ülkesinde bulunan Çin Konsolosluğu’na başvuru yapması gerekir. Bu anlamda, Çin’e gidecek kişilerin Cin vize ücreti ödemesi istenir. Başvuru yapacak kişinin ise uyruğuna göre bazı ücret farklılıkları olabilmektedir. Bu da kişinin hangi ülke uyruğuna sahip olması ile alakalıdır.

Çin Vize Ücreti İçin Ne Kadar Ödenir?

Türk uyruğuna sahip vatandaşların Çin’e giriş yapabilmeleri için belli bir miktar ücret ödemeleri gerekmektedir.

Çin Vize Ücretleri (2021)
Çin Vize Ücretleri

Bu ücretler aşağıda sıralanmıştır:

  • 90 günlük vize için – 58 USD
  • 90 günlük çift girişli vize için – 87 USD
  • 180 günlük çok girişli vize için – 116 USD
  • 365 günlük çok girişli vize için – 195 USD
Verilen ücretler, bir Türk vatandaşının Çin vizesi alması için ödemesi gereken ücretlerdir. Kişi, seçeceği vize türüne ve kalacağı zamana göre ücretini seçip ödeyebilmektedir. Ayrıca yukarıda verilen ücretler tüm vize türleri için geçerli olan ücretlerdir. Çin’e turistik amaçla gidecek kişinin ise bir gruba mensup olması ve grup şeklinde Çin gezilerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Çin turistik vize ücreti de 46 USD olarak belirlenmiştir.

Çin Vize Başvuruları

Çin vize başvuru yapabilmek için kişinin bizzat ülkesinde bulunan Çin Konsolosluğu’na başvurmak zorundadır. Bu konuda, tek karar organı da Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği’dir. Başvuru değerlendirme süreci vize türüne uzayabilir. Kişi dilerse, başvuru sürecinde herhangi bir danışmanlık şirketinden başvuru işlemleri için yardım alabilir. Danışmanlık şirketleri vize başvuru süreçlerini kolaylaştırmak için çabalamaktadır.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çin vizesi alabilmek için konsolosluk tarafından kişilerin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemli olanları başvuru için gereken evraklardır.

Çin vize başvurusu için; pasaport, iki adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı, ikametgâh kaydı, banka hesap özeti, Çin turistik vize dilekçesi, Cin vize ücreti ödendi dilekçesi, Çin’de kalınacak yer bilgisi, otel ve uçak bileti rezervasyon belgeleri ve son olarak da seyahat acentesi yeterlilik belgesi istenmektedir. Bu belgelerin, başvuru dosyasında eksiksiz olarak yer alması gerekmektedir.

Çin Vize Ücretleri (2023) Video;

Çin Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×