Belçika Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Belçika Vize Reddi Neden Olur?

Belçika Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Belçika Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir. Mektubun içeriğinde Belçika Schengen vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz.

  • Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmez. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve yeni bir başvuru yapabilirsiniz.
  • Belçika Schengen vize başvurunuzun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.
  • Bu nedenle Belçika Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Vizeniz Reddedilir?

Belçika Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Belçika Konsolosluğu Belçika Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir. Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada Belçika vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabili

Belçika Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Belçika Vize Reddi ve Çözümü
Schengen Vize Süresinden Kaynaklı Vize Reddi: Schengen vizesi son 6 ay süre içeriğini kapsayan vizedir. Eğer herhangi bir schengen ülkesinde 90 gün süre ile konaklama yaptı iseniz süreniz bitmiştir. Bu sebeple vizesine ret onayı gelmiş bulunmaktadır.
  • Kamu Güvenliği Nedeniyle Belçika vizesinin Reddi: Belçika Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
  • Sağlık Sigortası Sebebiyle Vize Reddi: Belçika ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.
  • Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize reddi: Belçika ülkelerine schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını  istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizenin ret olacaktır.

Belçika Vize Reddine İtiraz

Belçika vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Belçika vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/belcika-vizesi adresini ziyaret ediniz ve bize ulaşınız.

Belçika Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Belçika Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×