Bahreyn Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Bahreyn Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Bahreyn Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Bahreyn dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Bahreyn Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
Bahreyn Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Bahreyn Vizesi: Randevu ve Başvuru

Bahreyn’e seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşların Bahreyn Krallığı ile yapılan vize muafiyeti anlaşması ile 90 gün kapsamındaki seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekmez.

Bunun yanında umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Bahreyn Vize Başvurusu

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen kişilerin Bahreyn Büyükelçiliği’ne vize müracatında bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için Bahreyn Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamak gerekmektedir. Başvuru evraklarında bulunan vize başvuru formu İngilizce ya da Türkçe olarak ve büyük harflerle doldurulmalı ve başvuru formunda belirtmiş olduğunuz bilgileri orjinal evraklar ile desteklemeniz gerekmektedir. Formu imzalamayı unutmayınız.

Hazırlamış olduğunuz evrakları Vize Randevu Ofisine gönderebilir ve sizin adınıza en kısa zamanda vize başvurusu yapılması talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru evraklarını tek başınıza doğru şekilde doldurmak konusunda tedirginlik hissediyorsanız vize temsilcilerimizden sizin adınıza evrak takibini yapmalarını isteyebilirsiniz.

Bahreyn E-Vize Uygulaması

Bahreyn vize başvurusu yapmak için E-Vize uygulaması bulunmaktadır. Konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan başvurular elektronik ortamda gerçekleşmekte ve zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Bahreyn E-Vize Başvuru Formu ingilizce olarak doldurulur.

Vize Randevu Ofisi il iletişime geçtiğinizde sizden Vize başvurusu için seyahat amacınıza uygun evraklar göndermeniz istenir. Bu evraklar doğrultusunda İngilizce olarak E-Vize başvuru formunuz doldurulur ve sizin adınıza başvurunuz gerçekleştirilir. 72 saat sonunda bildirilen başvuru sonucunu size mail olarak bildiriyoruz. E-mailinize gelen başvuru sonucunun çıktısını almalı ve yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bahreyn Kapıda Vize Uygulaması

Turistik Gezi amaçlı Bahreyn seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kapıda Vize uygulaması bulunmaktadır. Kapıda Vize Uygulamasının süresi 15 gün içinde geçerlidir. İstenildiği takdirde 15 gün daha uzatılabilmektedir. Aynı uygulama umuma mahsus pasaportu olan Bahreyn halkı içinde geçerli olup Türkiye sınır kapısında 30 günlük vize alabilmektedirler.

Bahreyn Vize Türleri

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile Ziyareti Vizesi

Bahreyn Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Vize Başvuru Formu: İngilizce ya da Türkçe olarak okunaklı şekilde büyük harflerle doldurulmalıdır.
 • Pasaport: Geçerli olan pasaportun fotoğraflı bölümü bilgisayarda taratılmış olması gerekir.
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Rezervasyon Bilgiler: Yolculuk yapılacak araca ait biletler ve otel rezervasyonlarıBahreyn vizesi için bir konaklama belgesi ibraz etmeniz zorunludur. Otel rezervasyonları ücretlidir. Ancak ücretsiz ve Bahreyn konsolosluğun ’un istediği şekilde rezervasyon nasıl yapılır öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret ediniz.>>> vizerandevu.com/vize-basvurusu-otel-rezervasyonuBahreyn konsolosluğu vize başvurularında uçak rezervasyonu talep etmektedir. Uçak rezervasyonu nasıl olmalıdır, ücretsiz olarak nasıl yapılır sayfamızdan öğrenebilirsiniz.>>> vizerandevu.com/vize-basvurusu-ucak-rezervasyonu
 • Mesleki Evraklar: Vergi levhası, sicil gazete, faaliyet belgesi ve imza sirküsü fotokopileri.
 • Banka Hesap Dökümleri: Son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin dökümleri, banka yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış.
 • Davet Mektubu: Davetiye aracılığı ile gidecek olan kişilerin Bahreyn’den gönderilen seyahat amacı ve masrafları ne şekilde karşılanacağını, adres ve iletişim bilgilerinin açıkça yazıldığı davet mektubu.Bahreyn vize başvurusu için davetiye sunacaksanız bunun formatı uygun olmalıdır. Örnekler için buradan ulaşabilirsiniz.>>> vizerandevu.com/vize-davet-mektubu
 • Sponsor Bilgileri: Seyahat sponsor aracılığı ile yapılacaksa sponsora ait mesleki ve gelir belgeleri.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı uluslararası seyahat sağlık sigortası.

Bahreyn Vize Ücretleri ve Sonuçlanma Süreleri Hakkında

Bahreyn Vizesi vize süresi, giriş sayısı ve vize türüne göre vize ücretleri belirlenmektedir. Yapmak istediğiniz seyahatin türüne ve süresine göre vize ücretleri hakkında bilgi almak için Vize Randevu temsilcileri ile iletişime geçiniz. Vize ücretleri, konsolosluk harcı, vize ücreti ve Vize Randevu Ofisi hizmet bedeli olarak hesaplanmaktadır. Vize reddi söz konusu olduğunda konsolosluklar vize ücretlerini tarafınıza geri iade etmez. Bu nedenle hatasız ve sorunsuz vize başvurusu yapmak için bizden destek almanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn Vize sonuçları sorunsuz bir vize süreci yaşandığında ortalama 7/15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri gerekirse konsolosluktan ev evrak talebi gibi durumlar olduğunda bu konuları göz önünde bulundurmak ve 1 ay öncesinden vize başvurusu yapmak gerekir.

Bahreyn E Vize

NOT: Tüm evrakları düzgünce tarayıp tarafımıza mail atabilirsiniz. 

1- Pasaport
2- Biyometrik fotoğraf
3- Uçak bileti
4- Otel rezervasyonu
5- Çalışanlar için ingilizce şirket yazısı
6-Ticari amaçlı gidiyor ise ingilizce davet yazısı

Bahreyn Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Bahreyn Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×